Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai akita tulajdonosoktól...

Amerikai akita tulajdonosoktól szeretnék a kutyával kapcsolatos tapasztalatokat kérni. Mennyire makacs? Kan vagy szuka az ideálisabb?

Figyelt kérdés
Szóval, szeretnék egy amerikai akitát, van már 2 kutyusom, most múltak egy évesek, egy ivartalanított kan labrador és egy szuka tacsi keverék. Mellé szeretnék egy szuka amerikai akitát, mozgásigénye, mennyit eszik a méretéhez képest, szőrápolás, és hogy mennyire nehéz tanítani? Labrador után biztos kihívás lesz, de kiváncsi vagyok.

2014. máj. 30. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolom nem fog tetszeni a válaszom,de van 2 fiatal kutyád, elégedj meg velük egyenlőre szerintem. Marha nehéz több kutyával foglalkozni teljes értékűen. Vagy az egy éves labi már mindent tud? Csak azért, mert a labrador utánt írtál. Persze nem írtad le mikor akarod, de van egy olyan sejtésem hogy nem 5 év múlva, mikor már tényleg kiteljesednek ezek a kutyáid és már rengeteg mindent megtapasztaltál velük. Csak azért írom,mert nagy divat mostanában a kutyák "gyűjtése", újdonság aztán nincsenek a régiekkel foglalkozva normálisan.
2014. jún. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A kis tacsi keverék elkerül tőlünk, és a labrador mellé szeretnék majd 2-3 év múlva, csak addig teljesen fel akarok készülni az amerikai akitából :) a labrador tud mindent, póráz nélkül sétál, mindenféle trükköt (ül, fekszik, marad, pacsi, forog, halott, pitizik) és hozza a sört is :D Nem lakásba van, a garázsba van eltéve a sör, a kertben vagy az udvaron akárhol állok, parancsra hozza. Néztem videókat az engedelmességi vizsgákról, 2-3 hét gyakorlás után menne neki. Elég okos a kutya de azért napi 5-6 órát foglalkozok vele. Ennyit a labiról. Az amerikai akita természete érdekel, felkeresem addig szerintem az összes Mo-i kennelt. Ez a projekt csak leghamarabb 2 év múlva lenne, és mindenféleképpen szuka kölyök lenne.
2014. jún. 4. 11:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagybátyámnak van-volt egy amerikai akitája,de elajándékozta a szomszédnak,mert elköltözött.A "kislány" most 2,5 éves 69 kg,és csupa izom,egy nagy maci,mikor meglát énekel.

Kezdjük az elején az akita egy ritka makacs,önfejű és ha rossz kezekbe kerül bizony harci kutya.Ugyanis a japánok miért is nevezték szamuráj kutyának?Mert a végsőkig képes harcolni,és ezért is használták vaddisznó,medve és egyéb "harcokra",vadászatokra.Emiatt sajnos,kisebb,gyengébb állatokat szívesen tekint kajának.Nem büszkélkedek vele de Vénusz eddig 36 macskát gyilkolt le az utcában.Ha sétáltatjuk,pedig határozottan kell fogni,mert ha idegen kutyát lát,és az a kutya agresszívan lép fel ,akkor "erős kezekre" van szükség.Isten ments megütni!Csak határozottan fel kell lépni és ennyi.

Tapasztalatból mondom,hogy nagyon makacs és önfejű.De igen szeretetre méltó és hűséges,bár én a hűséget még nem tapasztaltam,mert ritkán látogatom már Vénuszt,bár 3 hónapos kora óta ismerem.Ha eldobod a labdát,visszahozza,de negyedszerre már cseszik vissza hozni.Ha meg kimegy a kapun bizony kiabálni kell utána,hogy jöjjön vissza,és meg ne egye a szomszéd 1 kilogrammos tacsi keverék szukáját.Ugyanis magán kívül minden állatot utál.Bár a kocsiba első szóra ugrik,érdekes a kocsikat szereti:D

Tanítani is igen nehéz lesz,úgyhogy kösd fel a gatyát.Határozott ember kezébe ajánlom,és saját és kutyád érdekében szoktasd hozzá a labradorhoz és minden más állathoz,mert baj lesz,de nyugi 1-2 elverés is lesz.Mert az akita nem verekszik,csak ver.:)De ha jól bánsz vele igen szeretetre méltó medvét ölelhetsz magadhoz,aki nagyon odaadó és hűséges lesz hozzád élete végéig.

Bocsi,hogy ilyen hosszúra sikerült,csak leírtam mindent,ami hirtelen eszembe jutott a "jenki akitáról".:D

2014. nov. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!