Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem normális helyzetek,...

Nem normális helyzetek, teljesen ki vagyok már készülve mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
Van egy yorkshire terrierem. Többek között, mivel 5 kutyám van, 4 ebből mentett, menhelyről hozott. Egyikkelsincsen semmi gond, de a yorki az nem normális. tenyésztőtől vettük anno, idén lesz 3 éves. Ivartanított szuka. Egyszerűen nem hajlandó elvégezni a dolgát kint, szét szarja hugyozza a házat. Egész nap szarik, mindenhova. Én ezt nem bírom tovább. Több kutyakiképzőt megkérdetem, mindent kipróbáltam már, kapott 50 ezerért szoba kennelt, ahol egy ideig rendbenvolt nem végezte bele a dolgát, de aztán egyszer igen és onnatól kezdve a saját szarjában ugrált dobhattuk ki az egészet. Mindegyik kutya benti, egyikkel sincs gond csak ezzel. Elajándékozni nem merem, mert ezt senki nem tűrné hogy egész nap menni kell utána felmosóval meg lapáttal, minden reggel a szarszagra kelek. Kint meg nemengedném tartani,el is lophatják, meg amúgy sem neki való lenne. Mit tehetnék még? Teljesen kikészít, kertes hzban lakunk ha 5 percenként viszem ki sem végzi el a dolgát, van hogy már majd összeszarja magát az ajtóban és ahogy bejöhet rohan be a hálóba, sajnos nicns rajta ajtó és szarja össze...
2014. máj. 30. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a minden, amit kipróbáltál?
2014. máj. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Kertes házban laksz, itt a nyár, miért nem rakod ki a kertbe? Miért gondolod, hogy a kutya a házban érzi jól magát?
2014. máj. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Pl. nekünk két kerti befogadott (gazdasági menekült) macskánk van, a kerti szerszámos kamrába tudnak bejárni szabadon, abban van párnázott kuckójuk, de még télen napsütésben is egész nap kertben tanyáznak.
2014. máj. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Egyáltalán nem végzi az utcán/udvaron a dolgát? Soha?
2014. máj. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Ha egész nap szarik, nem lehet, hogy egészségügyi gondja van? Esetleg a táplálásában keresendő a hiba, érzékeny a gyomra valamire?

A tenyésztőtől, akitől vetted, érdeklődtél?


Ha csak nevelési gond, akkor tessék addig kinn hagyni, amíg őkelme el nem végzi kinn, ha órákig tart, akkor órákig, mikor kinn végzi, akkor NAGY dícséret, simi, örömködés. Ha benn csinálja, szó nélkül feltakarítás, ha rajtakapjátok, emellé kutya totális figyelmen kívül hagyása, (falkából) kizárása is.

2014. máj. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Biztos hogy tenyésztőtől vetted???

Amúgy lehet állatorvost felkeresni, mellesleg egy kutya is lehet fogyatékos.

2014. máj. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Oké ez egy kis szobakutya, télre már nem raknám ki, de szerintem nyáron jó lenne neki a kert, ha csak nincs a környéken sok harcos macska.
2014. máj. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

Tenyésztőtől vetted... láttad a szülei - és esetleg a nagy és dédszülők - egészségügyi szűrési eredményeit? Van a kutyádnak törzskönyve? 8 hetesen hoztad el? Írtatok adásvételi szerződést? Milyen módszerekkel próbálkoztál?

A legjobb az, ha kint végzi a dolgát, megdicséred, de nagyon! Ha bent végzi, akkor takarítasz. Most itt a nyár, könnyebben fog menni!

2014. máj. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A tenyésztő neked mit jelent?Kennel,tk,szűrés,szerződés?Mert ez inkább szapis kutyákra jellemző,persze sajna van kennelesek között is csaló.Szerintem kicsit sok a kutyák száma otthon,ezt nem mindegyik kutya viseli el.Szerintem nyugodtan kereshetsz neki gazdit,ezekkel a paraméterekkel,szerződéssel,próbaidővel.Vannak bevállalós gazdik,akik imádnak rehabilitálni.Ha keresed,megtalálod.Esetleg kérhetnéd a NOÉ segítségét,akár gazdikeresésben is.Hiába szereted,ha nálad nem működik a kutyus.
2014. máj. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!