Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Imizol mellékhatási meddig...

Imizol mellékhatási meddig vannak jelen?

Figyelt kérdés

Sajnos hosszú a történet nem most lett babéziás a kutyám hanem tavaly volt és valami parazita maradt a szervezetébe és azt kezelték. De hogy beadták az injekciót minden tünet 5-10 percen belül jelentkezett. Nyálzás, Hasmenés,Izomrángás ráadásul az egész bőre mindenhol kivörösödött, pöttyök jelentek meg a kutyán és a fejét és a fülét is vakarja mint a nem normális. emellett sír nyüszög. És a teste is meleg.

Mikor múlik már ez el? Azt orvost felhívtam ő mondta hogy ez mind mellékhatás.


2014. máj. 30. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

Szóval, ha jól értelmezem, a kutyád egy tavalyi injekciótól produkál még mindig ilyen tüneteket??


Ha igen, ez nem normális dolog és az orvos sem normális. Az imizol után max. 1-2 nappal szoktak még tünetek lenni, de semmiképp nem hónapokkal később.

2014. máj. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
1-es vagyok. Egyébként én úgy tudom, hogy csak a hányás a mellékhatása az imizolnak, de lehet rosszul tudom.
2014. máj. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Babézia egy év után nem jelentkezik.

Milyen injekciót kapott most, mire? Az orvosodat váltsd le, és sürgősen keress másikat, amelyik ad a kiskutyának a tünetekre valamit.

2014. máj. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tavaly volt egy babéziánk. arra kaptunk injekciókat még akkor.

De most kiderüt hogy a kullancs okozta parazita jutott be akkor a kutyusom szervezetébe ahol ezt a másik helyen nem kezelték illetve észre se vették. És most lett kezelve most kapta az imizolt majd 1 órája.

2014. máj. 30. 13:31
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

szia!


Bocsi, lehet hogy éán nme értem.


Szóval tavaly lett babéziás a kutyád, és most kapott Imizolt?

Akkor hogyan maradt eddig életbe?

A babézia pár napon belül halálos.

Ha tavaly lett beteg a kutyád, tavaly nem is kapott imizol injekciót?

Mert akkor jelentkeztek volna az allergiás tünetek valószínűleg akkor is.

Viszont ha most nem volt kullancs a kutyában, akkor miért kapott imizolt?

2014. máj. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyen soká csak a Lyme kort lehet észrevenni. Arra viszont nem Imizol való. Ha a Lyme fellobbant, vérvétellel ki lehet mutatni. Viszont a gyógyszer rá nagyon erős antibiotikum legalább5-6 héten keresztül.
2014. máj. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:

Nem értem, hogy mire kapott most és mit de főleg minek.

De nem is ez a lényeg. Az ilyen allergiás reakciót kezelni kell, nem legyinteni. Gyorsan keress egy normális állatorvost, ez nem várhat napokig.

2014. máj. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!