Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hónapos Amerikai staffordshi...

2 hónapos Amerikai staffordshire terrier kiskutyát mikortól tehetem ki az udvarra?

Figyelt kérdés
3 napja vettem egy kis amstaff kölyköt.Ahol eddig tartva voltak szobameleg volt.Én direkt azért vettem, hogy kertbe legyen mint házörző,de még nem mertem kitenni, mert azt mondta az eladó, hogy még egy hónapig jobb lenne ha bennt tartanám és csak lassan szoktassam ki. Én ezt egy kicsit soknak tartom.Nektek mi a véleményetek?Aki ismeri ezt a fajta kutyát mit tud mondani róla?Pár hasznos jótanácsot is elfogadnék!Mit és hogyan érdemes vele csinálni.Honnan tudom, hogy ideggyenge?Elötte Rotim volt.
2009. dec. 31. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondanám hogy kb. májustól, de időjárásfüggő. Március-április még túl változékony ahhoz hogy ne fázzon meg.
2009. dec. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Adott jótanácsot neked a tenyésztője, talán meg kellene fogadni, valószínűleg nem véletlenül mondta, amit mondott. Elképzelhető, hogy több kölyköt nevelt már fel, főleg amstaffot, mint te. Egy 8 hetes kölyköt, akit eddig bent, melegben tartottak, nem tehetsz ki az udvarra. Szerintem nevelési tanácsot is jobb lenne, ha tőle kérnél, mint itt.
2009. dec. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom , hogy merre laksz, de az biztos, hogy mifelénk sok pici kölyköt ellotak, és aztán ki tudja, mire "használták" !!!

Meg kéne várnod, míg nagyobb lesz, és alkalmas lesz a házörzésre! Na meg hogy ne fagyjon meg kint!

Nekem 11 évig volt ilyen fajta kutyám, és nem lett ideggyenge, de én nagyon sokat foglalkoztam vele, és nagyon sok szeretetet kapott tőlem, és a barátaimtól, meg a családtagoktól!

Ajánlanám neked, hogy olvass el a fajtáról mindent, és akkor tisztábban fogod látni, hogy mi kell egy ilyen kutyának! Az biztos, hogy nem kevésbé emberfüggőek , mint a többi fajta, sőőőőt!!!

Minden jót!

2009. dec. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok, elírtam bocsi! Ellopták a kölyköket, csak a p lemaradt!

Van egy fajtamentő oldal is, nagyon tanulságos!

Volt egy ismerősöm, akinek kertből lopták ki a kutyáját, úgy , hogy elkábították! Aztán verekedtették!

Megtalálta szerencsére még időben, mert jó kapcsolatai voltak mindenfelé! De a kutya már nem lett a régi! :(((

2009. dec. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy hónapot soknak tartasz? :O :O

December van (igaz, enyhe). Ha 1 hónapot benn tartod, még akkor is csak 3 hónapos lesz, és január.

Egy ilyen csöpp kutyát nem szabad kirakni a kertbe a hidegbe.

Lehet, hogy házőrzésre vetted, de legkorábban 5-6 hónapos korában fog elkezdni ugatgatni a kerítés mellett, és kb. 1 éves korára fog kifejlődni az igazi házőrző "tulajdonsága". Az még egy fél év!

Ha fajtatiszta, simán el is lophatják, sajnos nagyon sok példa van rá.

Ne rakd ki a kertbe. Kiengedheted napközben, úgy, hogy mellette vagy, de éjszakára, és amikor napközben is hideg van, semmiképp se hagyd kinn. Biztosíts neki meleg helyet.

A kinti háza legyen szélvédett helyen, legyen szigetelt, szalmázd be és rakj elé hőfüggönyt. Benn a lakásban (akár az előszobában, akár a garázsban, pincében, stb.) is legyen egy kuckója, ahova el tud vonulni.

A staffi nagyon értelmes, okos fajta, ám hihetetlen mozgásigénye és feladat éhsége van. Neki nem elég a kert meg a napi simi, le kell fárasztani. Ha meg lesz már az összes oltása, vidd rendszeresen sétálni. Nagyon fontos, hogy már a kezdetektől, rendszeresen találkozzon, játsszon más kutyákkal, így tud szocializálódni (illetve meg kell tanulnia pórázon menni, és az sem árt, ha ismeri a környéket). Érdemes vele sportolni, tanulni. Akár kutyaiskola, akár súlyhúzás, stb.

A staffiknak alacsonyabb az ingerküszöbük, mint a többi kutyának (ezért "alkalmas" sajnos verekedtetésre, mert könnyen begurulnak). Nagyon fontos az egy életen át tartó jó, következetes nevelés, az alapos szocializáció, a folyamatos foglalkozás, tanítás, fizikai és szellemi lefárasztás.

Olvass egy kicsit utána a fajtának, illetve tudom ajánlani Fennel Kutyapsizchológia könyvét.

Ha a tenyésztője nem akarja bevonni tenyésztésbe, vagy ha kapásból még törzskönyve sincsen, akkor érdemes még ivarérés előtt ivartalaníttatni. Ha szuka, akkor ezzel elkerülöd a tüzelés, a nyáladzó, őrjöngő kanok, az esetleges vemhesség kellemetlenségeit, és megvéded az ivarszervi betegségektől. Ha kan, nyugodtabb és szelídebb más kanokkal szemben, számodra pedig könnyebben kezelhető lesz.

2009. dec. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
1 hét elég ahoz hogy megszokja a helyet minden nap kiviszed 1-2 órára h szétnézzen mi a helyzet 1 hét eleteltével meg maradhat kint. egy kis szalmát alávágsz hogy ne fázzon fel és minden oké :)
2010. jan. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 szabikaa válasza:
Az én staffim az 3hónapos de már szereti a sétát a hóban kellet egy kis idő hogy megszokja a telet de most már semmi gáz , szépen lassan egyre naggyobb sétákra kell vinni és ugy jó lessz .
2010. dec. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szabika! :)

A rendszer jelzett, hogy válasz érkezett erre a megválaszolásomra... basszus, 1 év telt el azóta :D:D:D

A kiskutya már jóval több mint 1 éves :) szóval nagykutya lett... remélem jól van, és 3 hónaposan nem fagyott meg!

2011. jan. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!