Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Térd szalag szakadás kutyáknál...

Térd szalag szakadás kutyáknál. Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

A kutyámnak teljes térd keresztszalag szakadása van. A doki nem röntgenezte meg, azt mondta egyértelmű. Több tesztet is végzett erre vonatkozóan, mind pozitív lett sajnos.

Nyilván ez nem fog meggyógyulni magától és ő is ezt mondta. Illetve azt, hogy ezen csak műtéti úton lehet segíteni, sehogy máshogy. Kaptunk is időpontot.

A kutyus 10 éves, teljesen lelki beteg vagyok. Az orvos felhívta a figyelmünket a műtét kockázataira is a kora miatt, de azt mondta ő mindenképpen ezt javasolja, nem hagyná szenvedni.

Minden előjel nélkül, játék közben, egy rossz lépés vezetett ide, hangos felnyüszítéssel. Két hét telt el, több doki is csak tippelgetett, "halasztgatta" a diagnózist, mostmár végre tudjuk mi okozza a problémát, viszont eszméletlenül féltem. Félek a műtéttől és attól, hogy mi jön utána.

Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, írna? Kíváncsi lennék néhány dologra. (Utókezelések, gyógyulási folyamat, hogyan viselte a kutyus és a gazdi egyaránt, stb.)



2014. máj. 31. 23:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb probléma a halogatás.

Így nagy mértékben romlik a gyógyulás is.

Nekünk is volt, egy hét nem telt bele, és megműtötték. A műtétet jól viselte, utána a mozgásról való tiltást kevésbé. Mindenesetre pozitívan kell hozzáállni, mert ha parázol, attól a kutya is beparáztatja saját magát.

2014. jún. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Minél jobban halogatjátok a műtétet, annál jobban kopik a porc, és nehezebb helyrehozni. Bele kell vágnotok. ma már vannak jó altatók, ha a szive jó, birni fogja. Nem lesz semmi baj.
2014. jún. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 zsuzsabazsa ***** válasza:

Állatklinikákon gépi altatás van. Attól nem kell tartanod. Ha van a kutyának szervi betegsége, szív vagy epilepszia azt rögtön kell az orvosnak jelezni.

A műtét után nagyon kell vigyázni a kutyára vagyis a mozgására. Két hónapig csak pórázon szabad sétáltatni még ha meg is bízol benne, hogy nem szaladgál el akkor is. Ha 10 éves akkor is. Ezzel vigyázunk arra, hogy a damil amit beültetnek nehogy megnyúljon, mert akkor mit sem használt a műtét. Szép fokozatosan fog rendbe jönni,és úgy fogja használni a lábát mint keresztező szalag szakadás előtt.

2014. jún. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Sajnos a halogatás nem a mi hibánk (úgyérzem). A városunkban a doki először csak rándulásra gyanakodott, majd néhány nap elteltével, amikor még mindig nem volt hajlandó használni a lábát, elvittük egy 80 km-re lévő klinikára, ahol a doki azt javasolta várjunk egy picit, mert lehet olyan szalag szakadt el, amire nem lesz szüksége, fájdalom nélkül tud élni nélküle. A "kis várakozás" után vittük el az ortopédiára, ahol viszont már röntgen nélkül azonnal rávágta az orvos, hogy ez műtét nélkül sosem lesz jobb. Hét elején szerette volna megműteni, ilyen szempontból tényleg én halogattam, ugyanis az első napokban szeretnék vele itthon lenni, így csütörtökön lesz a műtét, vasárnapig pedig szemmel tudom tartani non stop.


A legnagyobb félelmem, hogy családi házban lakunk és körben, mindenhol van 3-4 lépcső legalább az udvarra jutáshoz. Ezeken is emelgetni kell majd? (30 kg, nem olyan könnyű ezt megoldani) Tehát ennyire nem használhatja a műtött lábát?

Van mégegy ugyanolyan fajta kutyusunk. Javasolta a doki, hogy tegyünk rá is gallért majd, így nem tudja ő sem bántani az öreg lábát, ha csak nem dugja be a gallérba célzottan. Kimenni pisilni is csak pórázzal menjünk, nincs játék, éjszakára pedig különítsük el őket.


A szíve az orvos szerint jó, a korához képest jó állapotban van, picit túlsúlyos, ami az öreg korának és az utóbbi hetek punnyadásának köszönhető. Igyekszem nem túlparázni a dolgot, de tényleg nagyon aggódom. Gépi/lélegeztetős altatás lesz. Gyanús, hogy én rosszabbul fogom viselni, mint a kutyus.

2014. jún. 1. 11:03
 5/12 anonim ***** válasza:
Ki műti?
2014. jún. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egy vidéki doki: Dr. Szabó Lajos
2014. jún. 1. 22:45
 7/12 Imola Ágnes ***** válasza:
Az enyémnek ugyan ez volt, bár ő 2 éves volt akkor. Nálunk is volt tippelgetés, míg elvittem Nyíregyházára, az ottani doki szintén kb 2 perc alatt diagnosztiíálta (a tapasztalat, az tapasztalat). Kb 2 hétre rá műtöttük, a műtét kb 1 óra volt, utánna hamar ébredt, de gépes altatás volt, és naaaaaaaaaaaagyon vigyáztaka kutyára, altatás előtt megnézték a szivét, vérnyomásást, kikérdeztek mindenről, átvizsgálták alaposan. Műtét közben ha kijött egy egy aszisztens a műtőböl, mindíg nyugtatott, hogy minden oké. Felépülés: maga az altatás nem volt problémás, utánna ébresztették, jól viselte. Fájdalomcsillapítótt kapott, de észre sem vette, hogy van valami a lábával. A felépülés 2 hónap volt, azután engedhettem csak össze a másik kutyámmal, 3 hónap után nem látszott a járásán sem semmi. A vas benne maradt, azt mondta a doki, hogy ha nem zavarja, nem kell kivenni. Ennek egy éve, a kutya boldog, egészséges, és ami a legfontosabb: fájdalommentes. Ha van még kérdésed, írj bátran.
2014. jún. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Imola Ágnes ***** válasza:
Hja, és az a 3 lépcsőfok nem gond, ha nem rohangál rajta, de ha gond lenne, támasszatok oda egy palánkot, amin lesétál. Az enyém a másiktól való elválasztást viselte a legrosszabbul. Kinti-benti kutyák voltak, a műtát utánra az egészséges csak kinti lett, a műtött benti (és csak a hátsú udvarba mehetett ki, ami el volt kerítve a másiktól). Azt hiszem a harmadik napon azon kaptuk őket, hogy a kerítés 2 oldaláról próbálnak alagutat ásni, mindkettő a saját udvarán tempózta ki a gödröt. Nálunk ez volt a legnagyobb gond, hogy folyamatoan együtt akartak lenni.
2014. jún. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 zsuzsabazsa ***** válasza:

Az én kutyámba nem vasat raktak hanem damilt. Azért kell vigyázni mert a damil megnyúlhat amíg nem épül be, vagyis az izmok meg az inak körül szövik.

Néha az orvos ellenőrizni is szokta úgy, hogy a combján belül kitapintja a dudort mert a dudornak ott kell lennie.

2014. jún. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Sziasztok! Nem válasz, hanem kérdeznék .... Mi is úgy tűnik műtét előtt állunk. Mennyibe kerül egy ilyen műtét? Egy dokit kérdeztem, ő 95000 Ft-ot mondott. :/
2016. ápr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!