Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy a magyar vizsla...

Igaz, hogy a magyar vizsla elszökős fajta?

Figyelt kérdés
Szeretnék hozni egy kis vizslát, viszont félek, hogy el fog szokni, mert azt mondják a vizsla átmegy minden kerítésen. Kicsiként hoznám, és nem vadász kutyának, csak itthonra.

2014. jún. 1. 10:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

A magyar vizsla eléggé aktív fajta,de ha eleget foglalkozol vele, biztosítasz neki minden nap kb 1-2 óra aktív mozgást és sétát (az ugyanis hülyeség, hogy a kert elég a kutyának, új ingerekre van szüksége és találkozásra, bandázásra más kutyákkal!) akkor nem fog elszökni. Ugyanis szerintem nincs olyan, hogy kifejezetten szökős fajta.

Javaslom az ivartalanítást is, ha kan lesz akkor még a szukák után sem fog szökni, ha szuka akkor meg elkerülheted a kölyköket. :)

2014. jún. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Oké! Van egy 4 éves boxerünk, ő mellé szeretném, viszont vizsla lányt. Remélem nem lesz gond a beilleszkedéssel. A Boxer nagyon nem elszökős, de ő sétáltatva van folyamatosan. Remélem a vizslát befogadja és jól ellesznek ketten. A boxerünk nagyon unatkozik így egyedül, szerintem nagyon örülne egy kis társnak, mert nagyon játékos, a vizsla is az ha jól tudom. Még sosem volt vizslánk, de mindig is nagyon tetszett.
2014. jún. 1. 10:40
 3/14 anonim ***** válasza:
17%
Sajnos pont meg tudlak ebben erősíteni! A szembe szomszédunknak van egy vizslája és 2 hetente egyszer mindig megszökik, úgy kiabálnak, meg szaladnak utána. Ez rendszeres, pedig neki van egy nagy elzárt kifutója is! De ettől még ne menjen el a kedved a vizslától, mert nagyon okos, és ha van egy erős kerítésed, akkor meg tudod oldani!
2014. jún. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló teljesen jól mondta. A vizsla ugyanúgy igényli a sok sétát és törődést. Ha ezt megkapja, akkor pont annyira szökős, mint egy boxer mondjuk. Egyébként egyrészt kutya különbözik, nehéz fajtánként általánosítani.
2014. jún. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hát az a baj, hogy ha egy kutyára ezt mondják, akkor van benne valami. De nagyon igaz, mert pl. nekünk voltak kis keverék kutyáink (tacskó és palotapincsi keverékek) és azok fiatal korukban folyamatosan szöktek ahogy tudtak, ha rossz volt vhol pl a kerítés vagy ilyesmi. Aztán később abszolút nem. Az előző boxerünk is szökős volt, de a mostani egyáltalán nem, talán ha nyitva lenne a kapu se menne el.

Nagyon nagy udvarunk van, így a mozgástér biztosítva lenne, bezárni nem fogjuk. Mint mondtam van egy nagyon játékos boxerünk, szóval játszani is tud majd eleget, amihez tér van. És én a boxert is rendszeresen sétáltatom, lehet ez az oka hogy nem akar egyébként elmenni.

Remélem neveltetés kérdése is ez a dolog. Az jelent valamit h a szülei aktív vadászók (a kutya aktivitását illetően kérdezem)? mert nekünk ez abszolút nem fontos, házőrzőnek kell a kutyus, nem vadászáshoz.

2014. jún. 1. 10:46
 6/14 anonim ***** válasza:
47%

"pedig neki van egy nagy elzárt kifutója is!"

Egy kifutó az pont rohadtul nem old meg semmit, az erős kerítés meg nem megoldás...A kutyával foglalkozni és sétálni kell, az nem igazán számít, hogy a kert/kifutó/kennel/cella mekkora.

2014. jún. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%
Vizsla. Házőrzőnek. Betojok...ugyanis arra pont nem alkalmas. Házi kedvencnek vagy vadászatra, ezekre alkalmas.
2014. jún. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

"Hát az a baj, hogy ha egy kutyára ezt mondják, akkor van benne valami."

Ilyeneket a legtöbb fajtáról azok terjesztenek, akik nem értenek hozzájuk. De nagyon okosnak akarnak tűnni, ezért terjesztik a hülyeséget. Kutyaügyben irtózatos sötétség szokott lenni sokak fejében...

2014. jún. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A házőrzés alatt azt értem, hogy a kutya az állatszeretetünk miatt kell, nem vadászatra, vagy is arra amiért a kutya az ember barátja. Lehet nem jól fogalmaztam, azt akartam hangsúlyozni hogy nem vadászni.
2014. jún. 1. 11:01
 10/14 A kérdező kommentje:
Egyébként ha már itt tartunk a boxer sem egy házőrző fajta, nem is azért van boxerem, hanem mert imádom a fajtát. :)
2014. jún. 1. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!