Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy a magyar vizsla...

Igaz, hogy a magyar vizsla elszökős fajta?

Figyelt kérdés
Szeretnék hozni egy kis vizslát, viszont félek, hogy el fog szokni, mert azt mondják a vizsla átmegy minden kerítésen. Kicsiként hoznám, és nem vadász kutyának, csak itthonra.

2014. jún. 1. 10:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
58%

Nem igaz!

Hatalmas mozgás és foglalkozásigényű kutya. Szüksége van a rendszeres napi szabad sétára, ingerekre, bandázásra, labdázásra, sok-sok futásra, agyi fárasztásra. Ha ezt nem kapja meg, akkor elindul felfedező útra, mint minden más kutya akit nem sétáltatnak. Nem bír egy helyben lenni. Viszont elég gazda központú, ezért ha foglalkozva van vele, esze ágában sincs megszökni.

Gondolj bele, ha téged bezárnának egy nagy tornaterembe egész életedre, mondván, hogy van elég területed mozogni. Nem vágyakoznál ki? Dehogynem :) Szóval nem a kert nagyságától függ, hanem hogy mennyit van agyilag-fizikailag fárasztva a kutya. És a Magyar vizslára pont nem igaz alapból, hogy szökős.

2014. jún. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Na erről beszélek, nálunk a boxer is rendszeresen sétáltatva van. Az udvart azért mondtam, mert játéktér a boxerrel lesz neki! Nem lesz sem bezárva, sem elrekesztve stb.
2014. jún. 1. 11:15
 13/14 anonim ***** válasza:
53%
Akkor ne aggódj, nem fog szökni. Én abszolút ajánlani tudom a fajtát, rendkívül okos és együttműködő. Csak jót tudok róla mondani.
2014. jún. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat! Elég kedvező áron vannak kiskutyák itt a könyéken :)


Remélem a két kutyalány kijön majd egymással és a boxer befogadja a kisvizslát :)

2014. jún. 1. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!