Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 napja költözött hozzánk egy...

Gabeszboy86 kérdése:

3 napja költözött hozzánk egy 7 hetes törpe tacsi. Ha egy percig nem lát valakit, egyből sírni kezd. Egyenlőre a házban van, de mindenképp azt szeretném ha kinnt lakna, mivel kertesházam van. Mit tudnék tenni, hogy ne sírjon amikor nemlát minket?

Figyelt kérdés

2014. jún. 1. 11:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Ööö talán azért sír mert 8 hetes koráig az anyja mellett kellett volna maradnia? Gratulálok, ismét egy felelős állattartó!
2014. jún. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez természetes. Hiányzik neki az anyja és a testvérei. Előbb utóbb megszokja és abbahagyja. Egy hordott ruhádat (ne frissen mosottat), amit nem sajnálsz, add neki, akkor érzi a szagodat és könnyebben megnyugszik. Foglalkozz vele sokat, de ne ugorj rögtön ha sír, mert akkor megszokja, hogy így hívhatja föl magára a figyelmet és nem fog leszokni róla. Én azt csináltam, hogy amíg sírt, nem mentem oda, csak akkor ha abbahagyta. Így nem is hagytam magára, de nem is erősítettem meg benne a rossz viselkedést.
2014. jún. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
De tényleg nem kellett volna idő előtt elhoznod :(
2014. jún. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
7 hetesen még nagyon pici, mit is vársz tőle? Szépen, fokozatosan szoktasd hozzá az egyedülléthez. Amúgy törpetacsit nem rakunk ki az udvarra. Remélem télen legalább beengeded.....
2014. jún. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 sippara ***** válasza:
93%

Na, hát így az első pár nap alatt két dolgot sikerült teljesen elcseszni:

1.) 7 hetesen nem lehetne nálad a kutya, nem véletlenül

2.) Törpe tacsi nem való az udvarra.

2014. jún. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Nyugodtan lakhat az udvaron, ha azt szeretnéd, hogy jövő tavasszal már ne legyen törpe tacsid. Bejön a hideg, nedves idő és úgy elviszi egy tüdőgyulladás, hogy csak lesel! Az udvaron tarts kuvaszt, ne tacskót!
2014. jún. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Pontosítanám a kérdésemet.Azoknak az embereknek lennék a véleményünre kiváncsi akik nem a pannelgettóban laknak és ott van kutyájuk..A kutyának kinnt van a legjobb helye.(ez nem azt jelenti hogy ha hideg van nem jöhet be)Nem egy ismerősömnek van törpe tacskója, és nagyon boldog a kutya,hogy nyáron nem egy 50 fogok lakásban(pláne nem panelgettóban) kell egész nap szenvednie,hanem örömére futkározhat ahol csak akar.
2014. jún. 1. 12:32
 8/15 anonim válasza:
52%
A mi törpe tacsink is udvaron van, esténként bejön és a kazánházban alszik, illetve télen is inkább bent van. Sokkal jobban szeret kint lenni, mint bent.
2014. jún. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Kertesházban lakom, jó nagy udvarral. Szerinted most hol horkol a két, egyenként 70 kilós kutyám? Itt mellettem a konyha hideg kövén. Nyáron bent hűvösebb van, mint kint. De nem is ez a lényeg nekik, hanem az, hogy ott lehetnek, ahol én vagyok, hiszen az emberekhez hasonlóan szuperszociális élőlények. Viszont a kérdés a te esetedben nem az, hogy a kutya mit szeretne, hanem az, hogy a kizárólagos kinti tartással télen az életét veszélyezteted.
2014. jún. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Panelgettó? :D Aki talán ott él, az egy rohadt állatkínzó, vagy mi? :D Sokszor a panelban tartott kutyák jobban vannak gondozva, mint a kertben tartottak.


A kutyád azért sír, mert idő előtt lett elhozva, másrészt szoktatni kell ahhoz, hogy néha egyedül is van. És igen, hagyni kell sírni. Először pár percre, aztán negyed órára, majd fél órára hagyjátok magára, folyamatosan emelve az időt.

2014. jún. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!