Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felvett egy rossz szokást,...

Felvett egy rossz szokást, hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Befogadtam egy keverék kutyust, elég gonosz tekintete van ráadásul FEKETE :D

Pórázon egyre szebben sétál, de...a kutyák...

Szereti a kutyákat, 80%-ukkal jól elökörködik, de mostanában elkezdett őrjöngeni a pórázon!


Úgy néz ki, hogy sétálunk, meglát egy másik kutyát, elkezd húzni (jobb esetben abbahagyja) és nézi, nézi, nézi, oda akar menni. Nade HA NEM megyünk oda, olyan durván megugatja, mint egy őrült! Félfojtója van és azzal azért pár pillanat alatt leállítom, meg igyekszek nyugodt maradni, de ezt miért csinálja? :/


Az párszor bevált, hogy megvártuk amíg elment a másik és leültettem, de ez milyen már...



2014. jún. 1. 14:19
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja és 2 éves lesz, előtte nem tudom milyen élete volt.
2014. jún. 1. 14:20
 2/17 anonim ***** válasza:

Ha csak mostanban kezdett el őrjöngeni a kutyák láttán, akkor nem a kutya előéletében kell a probléma forrását keresni, hanam abban, ami a hozzádkerülését követően, de az őrjöngés megjelenése előtt történt. Magyarán valamit nem jól csináltál.


Ha tudod megfelelően kontrollálni, ahogy írod, majd elhagyja. Ha más kutyákkal rendszeresen játszik, ott is tessék gyakorolni, hogy nem mehet oda hozzájuk azonnal, illetve néha hívd be, ültesd le/fektesd ki, hogy gyakoroljon némi önkontrollt.

2014. jún. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt, de nem őrjöngött, csak hangosan nyüszített, mintha legalábbis épp verném. De ha erélyesen rászóltam, hogy "Hagyd abba!", akkor be is fejezte. Viszont leszokni sehogy nem volt hajlandó. Egy idő után nem a nagy sétáltatási csúcsforgalomban vittem. Kutyák közé meg csak akkor, ha ismerte őket, mert akkor valamiért nem cirkuszolt, ha épp nem engedtem el rögtön.
2014. jún. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Igen, valószínűleg én csináltam rosszul valamit, de az nem lehet, hogy most már felengedett és nagy legénynek képzeli magát? :D


Sintértelepről hoztuk ki, napokig a hangját se hallottuk, most meg be nem áll a szája olykor-olykor, más kutyákkal ha játszik ott is sokszor ugat jókedvében.


Meg az is eszembe jutott, hogy mióta nálam van hajszál híján összeverekedett a szomszéd kutyával meg kicsit megtépte egy szobacirkáló, lehet ezért is viselkedik kicsit keményebben?


A délutáni nagy séta alatt 8 kutyát láttunk, kettőre ugatott mint az őrült, mikor elmentünk egymás mellett (ebből az egyik már messziről agresszívan ugatott rá, szóval nem ő kezdte), kettővel játszott egy kicsit, egyet pár méterről látott csak, de nem ugatott rá , hármat pedig elengedtünk magunk mellett (mi egy helyben maradtunk) és most csak nyafogott egyet-kettőt, de szépen lábamnál várt, meg is dicsértem (ettől teljesen feldobódott?!!).


Az is furcsa, hogy ismeri a "nem" és a "marad" vezényszavakat, de hiába mondom, hogy "nem" ha rendetlenkedik, pl. nagyon meglódul előre, semmi...De ha mondom, hogy "marad", akkor meg abbahagyja és jön mellettem...


És nagyon okos kis dög, egyszer megitattam egy utcai kútnál, egy hét múlva arra mentünk és egyből becélozta a kutat (!), meg egy alkalom után tudja melyik boltban van kutya a tulajjal...Mégis, néha úgy érzem hülyének tetteti magát :D

2014. jún. 1. 18:29
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nem tekint falkavezérnek még?
2014. jún. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam rá, de a családban csak az én szavamra "ad", egyedül én vagyok határozott és következetes vele (etetés, felugrálás, átnézek rajta ha hazajövök, stb.).


Most az esti sétánál ráadásul belecsípett egy kisebb kutyába... Már kezd elegem lenni belőle, most komolyan sózzak rá egy nagyot a seggére, hogy érezze hogy rosszat csinál vagy mi?! A sétánál a korrigálásra is csak úgy figyel, ha erélyesen rántok rajta egyet.


(Kutyasulira sajnos most nincs pénzem.)

2014. jún. 1. 22:46
 7/17 anonim ***** válasza:
Hát nem segít szerintem. Azt a kevés bizalmát is elveszítené. Én is próbáltam, hogy rácsaptam az orrára (na nem nagyot), de akkor meg tüsszentett egyet és folytatta :D Esetleg ahonnan befogadtad, ott nem tudnak valamit javasolni? Ők mégis többet tudnak szerintem..
2014. jún. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Az orra pöccintés az neki egyenlő lenne a játékkal :D


Áhh, sintértelepről van, rengeteg kutya átmegy a kezükön, szerintem már nem is emlékeznének rá. Valószínűleg egyébként volt előtte gazdája csak vagy kitették a szűrét vagy elkóborolt, utcáról vitték be...


Na, talán megvan a megoldás. Séta szorosan a láb mellett, fojtó nyakörvvel...természetesen lazán, csak akkor rántok rajta, mikor próbál leelőzni meg elkolbászolni oldalra. Próbált rámordulni egy kutyára meg üldözőbe venni egy galambot (:D), de korrigáltam és csodák csodájára ebből úgy tűnik ért. Pár hét alatt talán levetkőzi a pimasz kis viselkedését :D


Ettől eltekintve egyébként rendes kutya, itthon pl. már nem is lopkod el kajákat (néha direkt elöl hagyom tesztelésként), pedig első napokban mindent összeszedett biztos a kóbor múltja miatt. Ágyra jön fel (2x lezavartam első nap és ennyi), úgyhogy tényleg csak az utcán ilyen kis undok :D

2014. jún. 2. 10:33
 9/17 A kérdező kommentje:
Ágyra NEM jön fel :D
2014. jún. 2. 10:34
 10/17 anonim ***** válasza:
Mindenesete azt tudatosítd benne, hogy helytelen dolgot művel.De ne csak ránts rajta, hanem szólj is rá érte és mindig ugyan úgy. Az legyen a szidás. Nekünk az volt a bünti, hogy imádott közöttünk lenne, viszont a kennelből csak engedéllyel jöhetett ki, hogy ha rosszat csinált, megszidtuk és beküldtük a helyére. A kapuját sem kellett becsukni, mert nem mert kijönni utána :D
2014. jún. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!