Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukák, titeket nem bosszanta...

Anyukák, titeket nem bosszantanak a póráz nélkül kutyákat sétáltatók?

Figyelt kérdés
Elsősorban a nagytestű kutyákra gondolok... az utcánkban két ilyen lakó is van, az egyik egy hatalmas rotweiler-t sétáltat nap mint nap szájkosár és póráz nélkül, a másik pedig egy szintén nagytestű (keverék) kutya. Mégis mit lehet tenni ilyenkor? Nyilván odamenni hozzájuk nem merek, a jogi útra terelés hosszadalmas és bonyolult, nem tudom mit tehetnék.
2014. jún. 2. 08:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/142 anonim ***** válasza:
81%
A roti sem vadállat, nevelés kérdése az egész. Nem , engem nem zavar. Mit lehet tenni? Nem kell tenni semmit sem. Nem fog nektek rontani, hacsak a gyereked nem megy oda és rúg bele.
2014. jún. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/142 anonim ***** válasza:
73%
Sétálj a másik irányba.
2014. jún. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/142 A kérdező kommentje:

Kedves első, gondolom kutyatulajdonos vagy, pont az ilyen ebtartó mentalitás az, ami kikészít. Törvény is előírja, hogy közterületen Pórázzal kell sétáltatni bármilyen kutyát, nem tudom ebben mit lehet nem felfogni, pláne ha egy körülbelül 60-70 kilós állatról van szó.


Teljesen mindegy melyik irányba sétálok, a bal oldalunkon lakik mindkét kutyás, és minden nap a házunk előtt elsétálva, a jobb oldalunkon található park felé sétálnak.

2014. jún. 2. 08:28
 4/142 anonim válasza:
92%

Engem sem zavar

Park mellett lakunk, rengeteg gyerek játszik a parkban a totyogótól a kamaszig. Nagyon sok kutya van itt, kb 15 de van olyan, hogy 25, annak fele nagytestű. Van 2 akkora kutya, mint én, nem tudom milyen fajta. De sosem zavart senkit, hogy a kutyák póráz nélkül vannak. Kutyapiszok nincs, mert becsületesen összeszedik.

2014. jún. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/142 anonim válasza:
79%

4-es vagyok

A 15-25 kutya délutánonként egyszerre van lent.

2014. jún. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/142 anonim ***** válasza:
77%
Kevésbé mint a póráz nélkül gyereket sétáltattatók.
2014. jún. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/142 anonim válasza:
23%
Engem nagyon bosszant. Egy kisgyerek megijedhet, kalimpálhat, a kutya félre érti, neki ront. Lehet bármilyen jólnevelt kutya, egy gyerekre egész máshogy reagálhat, ráadásul ha szelíd is a gyerek még félhet tőle, megijedhet.
2014. jún. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/142 anonim válasza:
31%
7-es vagyok, erre vannak a kutyafuttatók, hogy ott szaladgálhat a kutya.
2014. jún. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/142 A kérdező kommentje:

Őszintén megleptek a válaszaitok, én nem gondoltam, hogy a "tolerancia" ebben a témában ennyire jele van (ráadásul jogtalanul szerintem.)


Lehet akármennyire is jámbor és jól nevelt egy kutya, ő akkor is csak egy állat, ösztönlény, ebből kifolyólag pedig kiszámíthatatlan is lehet bármikor. Sajnos két saját példát is fel tudok hozni, a családban történt már kutyatámadás szelíd (vagy annyira mégsem?) kutyával, két külön állatról és két külön gyerekről van szó.


Sajnos a második kérdésemre nem kaptam választ, mindenesetre köszönöm a kommenteket.

2014. jún. 2. 08:50
 10/142 anonim ***** válasza:
42%
Lehet jelenteni az önkormányzatnál.
2014. jún. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!