Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukák, titeket nem bosszanta...

Anyukák, titeket nem bosszantanak a póráz nélkül kutyákat sétáltatók?

Figyelt kérdés
Elsősorban a nagytestű kutyákra gondolok... az utcánkban két ilyen lakó is van, az egyik egy hatalmas rotweiler-t sétáltat nap mint nap szájkosár és póráz nélkül, a másik pedig egy szintén nagytestű (keverék) kutya. Mégis mit lehet tenni ilyenkor? Nyilván odamenni hozzájuk nem merek, a jogi útra terelés hosszadalmas és bonyolult, nem tudom mit tehetnék.
2014. jún. 2. 08:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/142 anonim ***** válasza:
84%

"imádom a kutyákat, de ez már sok. Az a rohat dög legyen pórázon, ha a fene fenét eszik is"


CSodálatos állatbarát vagy, tényleg. Minden szavadból süt a szeretet!

2014. jún. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/142 anonim ***** válasza:
100%

'imádom a kutyákat' 'Az a rohadt dög'


Ember, nem vagy te enyhén skizo?

2014. jún. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/142 A kérdező kommentje:

Nem akartam vitát szítani (bár sejtettem, hogy vékony jég ez a téma). Inkább nem reagálnék néhány kommentre, mert számomra rettenetes tudatlanságról árulkodnak.


Nem egy buborékban nőttem fel, kutyánk is volt kiskoromban, ismerem mindkét oldalt, de akkor sem fogadom el néhány kutyásnak ezt a fajta hozzáállását. A környéken szám szerint 3 kutyafuttatót ismerek, igen nagy területekről van szó, mégis mindig konganak az ürességtől. Helyette a gyerekekkel teli parkokban hemzsegnek a póráz nélküli ebek, nem tudom miért gondolja bárki is azt, hogy ez így van rendjén.

2014. jún. 2. 11:26
 34/142 anonim ***** válasza:
5%
Hát te tudod mennyire szeretem a kutyákat. Kiskoromban éjszakákat sírtam át és nem aludtam, amiért nem lehetett kutyám, ha meglátok egy kutyát egyből egy szívmelengető érzés jön rám, de az már sok, ami itt folyik és annyira fel tud idegesíteni, hogy az emberi fajt ennyire le tudják alacsonyítani egy kutyához képest! Szánalmasak egyesek, hányingerkeltő, ahogy a kutyájukról tudnak beszélni. Az meg, hogy a gyerekre rakjanak inkább pórázt duplán kiborító. Az ilyen tényleg ne szaporodjon, de ne is éljen!
2014. jún. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/142 sippara ***** válasza:
91%

"Az a rohat dög legyen pórázon, ha a fene fenét eszik is, mert ez a szabály, gyereket pórázra kötni, normálisak vagytok ti? Ilyeneknekre se gyereket se kutyát nembíz nék csak egykötelet a nyaka köré."


Azért ezzel a hozzáállással, meg példás idegi stabilitással te se nagyon vállalj gyereket.


"Tudomásom szerint kotelezo a kutyára pórázon setaltatni, nélküle meg is büntethetnek. Nem ertem miért jobb póráz nelkul."


Egyrészt rosszul tudod, a póráz tömegközlekedésen és természetvédelmi területen kötelező, mindenhol máshol a "felügyelet nélkül közterületre bocsátani tilos" elv él, márpedig hidd el, hogy az én póráz nélküli kutyáim komolyabb felügyelet alatt vannak, mint bármelyik pórázos nyéze, vagy ha már itt tartunk, bármelyik környékbeli gyerek. A másik kérdésre: sajnálatos módon nem tudok a kutyáim végsebességével futni, úgy kanyarodni sem, ahogy ők, így ha azt akarom, hogy tudjanak mozogni és játszani, kénytelen vagyok elengedni őket.

2014. jún. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/142 anonim ***** válasza:
100%

Beszélsz a kutyák gazdáival. Megmondod, hogy te tartasz minden nagyobb kutyától. Vannak ilyen emberek, bőven.

Megkéred, hogy az utcán, főleg, ha titeket lát, tegye pórázra a kutyát. Ha nem jutsz vele dűlőre, megemlíted, hogy kénytelen leszel a jegyzőnél bejelentést tenni törvénysértésért.

A kutyások egy része nem veszi tudomásul, hogy vannak emberek, akik tartanak a nagyobb kutyáktól. Nem értik meg, hogy azért, mert a gazda szerint a kutyája kedves, aranyos maci, más ezt nem képes elfogadni és fél.

2014. jún. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/142 anonim ***** válasza:
96%
Tudod, az a baj, hogy míg az a futtató nagynak tűnhet neked, addig azt egy kutya kétszer körbefutja, és ennyi. Más elképzelésüknek van a kutyáknak a területről, mint nekünk, embereknek. Én elhiszem, hogy valahol zavar téged, félelmet kelt benned, de erre inkább az lenne megoldás, hogy a parkot osszák fel két részre: egyik részen kutyások, másik részén gyerekek. Szerintem ez teljesen jó megoldás lenne, hiszen a gyerekeket sem ketrecbe visszük, hogy tessék fiam, játsszál, hanem nagyobb területekre.
2014. jún. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/142 Nádszálkisasszony ***** válasza:
100%

21-es válaszolóval értek egyett. Úgy gondolom, hogy azok a gazdik akik veszik a fáradtások és eleve viszik sétáltatni, sőt el is merik engedni a kutyájukat nem okoznak gondott. Nyilván magukat sem szeretnék kellemetlen helyzetbe hozni, nekik sem lenne jó ha a kutya megharapna valakit. Ha behívható egy kutya és láb mellé állítható ha elmegy mellett egy gyerek miért ne lehessen elengedni!? Szerencsére ilyen esetekben még a közterületesek sem büntetnek.


A kutyák az utcátokban gondolom valamennyire ismered. Behívhatóak, szótfogadnak a gazdának? Mert ha igen, jogtalan a félelmed és inkább (minden rosszindulat nélkül) a gyerekedből verd ki az oktalan félelmet és tanísd meg arra, hogyan kell kutyához közeledni, hogyan kell vele viselkedni. Ha nem tanítod meg, akár (sőt nagyobb eséllyel) pórázon vezetett kutya is megkaphatja..

2014. jún. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/142 sippara ***** válasza:
95%
Nem szétválasztani kéne mindenkit mindenkitől, meg két méteres betonfalakat húzni a parkok közepére, nehogy szuperanyut/pirinénit/jóskabácsit zavarja, hogy élnek még mellette más emberek is, hanem meg kéne tanulni emberien kommunikálni, KÖSZÖNNI, kérdezni, kérni, és rögtön megoldódna a problémák túlnyomó része.
2014. jún. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/142 anonim ***** válasza:
0%
Sippara. Ki mondta, hogy akarok vállalni? Tudom magamról, hogy hamar kiborulok, főleg itt gyk-n az ilyen gyökereken (nem rád célzok). Ilyen vagok kész, indulatos. De szerintem már az kiborító magában, hogy valakit nem borít ki, mikor azt mondják kössenek a gyerekre pórázt! Egyre mélyebbre süllyed az ember. Egyszer egy idézet miatt engem innen kidobtak, de azóta is ha ilyennel találkozok eszembe jut és magamba mondom...
2014. jún. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!