Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukák, titeket nem bosszanta...

Anyukák, titeket nem bosszantanak a póráz nélkül kutyákat sétáltatók?

Figyelt kérdés
Elsősorban a nagytestű kutyákra gondolok... az utcánkban két ilyen lakó is van, az egyik egy hatalmas rotweiler-t sétáltat nap mint nap szájkosár és póráz nélkül, a másik pedig egy szintén nagytestű (keverék) kutya. Mégis mit lehet tenni ilyenkor? Nyilván odamenni hozzájuk nem merek, a jogi útra terelés hosszadalmas és bonyolult, nem tudom mit tehetnék.
2014. jún. 2. 08:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/142 anonim ***** válasza:
100%
Én sem érzem, hogy rendjén lenne. Egyrészt rengeteg olyan gyerek van, amelyiket képtelenség megfékezni. Meg rengeteg elfogult gazdi. Szerintem egyszerűen el kellene különíteni a két dolgot. Legyen egy park a gyerekeknek. Legyen egy másik kutyásoknak. De akkor a kutya pórázon sétáljon, anyuci meg fogja meg a gyereke kezét, vagy tudomisén. Vannak már spéci bébihámok, babakocsi, olyan bicikli, amit lehet fogni (nem tudom, hogy hívják). Én azt sem értem, hogy ha a kutyáktól féltik a gyereket, akkor attól miért nem, hogy némely őrülten rohangászó gyerek kiszalad egy busz elé. Anyuka meg távolról kiabál..
2014. jún. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/142 anonim ***** válasza:
14%

"Tudod, az a baj, hogy míg az a futtató nagynak tűnhet neked, addig azt egy kutya kétszer körbefutja, és ennyi. Más elképzelésüknek van a kutyáknak a területről, mint nekünk, embereknek."

Ha a kutya póráz nélkül sétál az ember mellet, kb ugyan annyit mászkál, mint pórázzal. Felénk 2 kutyafuttató van, mindkettőhatalmas, kb 4-5 játszótérnyi terület. Miért kéne egy játszóteret ketté osztani? Egy játszótér sem nagyobb, mint egy kutyafuttatü, miért kéne pont azt elvenni a gyerekektől? Egy kutyának szüksége van legalább napi 2-3 óra sétára. Nem hiszem el, hogy valaki annyira a városon belül lakik, hogy ne tudjon kiérni mondjuk fél óra alatt a városból. Mondhatni én jelenelg 3 helyen lakom egyszerre és simán ki tudok menni mondjuk erdős rétre 10 perc alatt mindenhonnan. Ott már futkározhat a kutya ha akar. De mégegyszer mondom, póráz nélküli séta volt a gond, egy valóban jólnevelt kutya ugyan annyit megy póráz nélkül, mint pórázzal.

2014. jún. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/142 A kérdező kommentje:

Azért ne haragudjatok már, de egy szintre emeltek egy EMBERgyereket, meg egy kutyát? Nehogymár ugyanannyi joguk legyen, mi, emberek háziasítottuk, törtük be a kutyát, mint fajt, és nem pedig fordítva.... Ők alkalmazkodjanak hozzánk, ne pedig mi hozzájuk.


Én egy nagyon jámbor és türelmes ember vagyok, de most kicsit felszökött azért a vérnyomásom.


Szerintem tényleg hűtsük a témát, ha más hozadéka nem is volt a kérdésemnek, annyi azért akadt, hogy beleláttam kicsit a másik pólus fejébe is. A legtöbb dologban egyáltalán nem értek egyet, de ez talán lényegtelen is.

2014. jún. 2. 11:38
 44/142 anonim ***** válasza:
88%

'Nehogymár ugyanannyi joguk legyen, '


Látod, ezzel a hozzáállással van gond. Ad 1: nem a kutyának adsz jogot, hanem az őt tartó embernek, aki ugyanúgy fizeti az adót, mint te, ugyanúgy egy állampolgár, mint te vagy a gyereked. Ad 2: miért is gond, ha a kutyások több jogot kapnak? Az nem zavar, hogy minden embernek joga van autót venni, ezzel potenciálisan veszélyeztetni mások életét? Az nem zavar, hogy a gyereked szívja a kipufogógázt, ami elhiheted, hogy károsabb a kutyaszrnál is, és bőven megrövidíti az életét, az utak tele vannak marhákkal, akik jóval a megengedett sebesség fölött mennek? De az zavar, hogy a kutyások szeretnék, hogy a jól nevelt kutyáik jól érezhessék magukat, és van pofájuk ezért felszólalni. Őket zárjuk ketrecekbe, aztán kussoljanak. Hangsúlyozom, jólnevelt, emberekkel és gyerekekkel kompatibilis kutyákról beszélek.

Furcsa értékrended van, a spanyol erre azt mondja, hogy 'luchas contra sombras'- árnyékok ellen harcolsz.

2014. jún. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/142 A kérdező kommentje:
Senki egy szóval nem mondta, hogy csak ezzel van gondom, vegyél vissza kicsit kérlek szépen. A kutyás téma pedzegetéséből levonni bármi más következtetést egy idegenről, egy anonim fórumon, nevetséges.
2014. jún. 2. 11:52
 46/142 anonim ***** válasza:
79%

'Senki egy szóval nem mondta, hogy csak ezzel van gondom'


Elképzelem, ahogy otthon rettegsz, hogy a gyerekedet milyen lények támadhatják meg, meg milyen baj érheti. Te jó ég, nem irigylem. Inkább lazíts, a gyereked is jobban fog élvezni egy nem görcsös embert.

2014. jún. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/142 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, csak annyit kérek, hogy ne csak a kutyásokban vedd észre a hibát. Mondom én, pedig mindig pórázon viszem a kutyámat.
2014. jún. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/142 anonim ***** válasza:
91%

Apukák is válaszolhatnak? Engem nem bosszant (de a feleségemet se). Mifelénk a töltésen mindenki póráz és szájkosár nélkül sétáltatja a legkülönfélébb méretű kutyáit (mi is a sajátunkat) és semmi baj sincs belőle.


"mi, emberek háziasítottuk, törtük be a kutyát, mint fajt"


Ez így ebben a formában nem igaz. Nincs túl sok információnk a háziasítás pontos folyamatáról, de tuti, hogy nekünk, embereknek kezdetben nem sok közünk volt a dologhoz, elsősorban az kellett hozzá, hogy bizonyos egyedek elkezdjék keresni az emberi közösségek közelségét. Szóval a kutya őse maga "döntött" úgy, hogy evolúciós előnye származik abból, ha alkalmazkodik az emberhez. Mivel nagyon fejlett szociális készségekkel rendelkezik és biológiailag alkalmas volt erre, ezért nem volt nehéz dolga és elég jól sikerült ez az alkalmazkodás. Aztán már persze az ember is egyre aktívabb szerepet vállalt a dologban. A szociális együttélés sajnos nem megy másként, csakis kétoldalú alkalmazkodással, bármit is hiszel. Ezen az se változat, ha neked más a véleményed, mert ez tény.

2014. jún. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/142 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben a kutya úgy viselkedik, hogy félelemre ad okot, akkor jogos a felháborodás. Pl elszaladgál és odamegy szaglászni idegenekhez. Mert egy barátságos nagytestű kutya is lehet félelmetes. Én az enyémet azért nem engedem el, mert barátságos de sokan félhetnek tőle már csak a mérete miatt is. Egy a gazdája mellett békésen sétáló kutyától meg nem szabad tartani. Hozzá kell szokni, hogy igenis élnek rajtunk kívül még élőlények a világon...és meg kell tanulni úgy viselkedni, hogy egy egyébként békés állatnak ne kelljen támadóan vagy fenyegetőn fellépni. Pl ne enged meg a gyereknek hogy odamenjen a kutyához engedély nélkül. Pláne nem bottal hadonászva. Hozzánk a pórázon lévő kutyához jött oda a gyerek bottal puffogtatva. Az anya meg 100m-re trécselt. Az volt a szerencséje, hogy egy kutyaalakú birkám van. De ha odakapott volna, tuti én vagyok a hibás...
2014. jún. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/142 anonim ***** válasza:
100%

Nekem németjuhászom van hordom is ki bár csak a futtatón van szabadon egyébként pórázon, de nagyon nem szeretem az ilyen mentalitást.

Néma gyereknek anyja se érti a szavát. Ha nem mondod meg a szerencsétlen kutya tulajoknak, hogy téged zavarnak azok a kutyák mégis honnan tudják?

Komolyan előbb fordulnál jogászhoz mithogy 1 mondatot benyögj a gazdáknak? Ált. szabály szerint nem kötelező (az más kérdés, hogy a legtöb önkormányzat rendeletekben külön szabályokat állapít meg). Azt viszont én se bírom mikor valaki nem ismeri az állatokat aztán alaptalan félelmet meg előítéleteket olt a gyerekbe.

2014. jún. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!