Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukák, titeket nem bosszanta...

Anyukák, titeket nem bosszantanak a póráz nélkül kutyákat sétáltatók?

Figyelt kérdés
Elsősorban a nagytestű kutyákra gondolok... az utcánkban két ilyen lakó is van, az egyik egy hatalmas rotweiler-t sétáltat nap mint nap szájkosár és póráz nélkül, a másik pedig egy szintén nagytestű (keverék) kutya. Mégis mit lehet tenni ilyenkor? Nyilván odamenni hozzájuk nem merek, a jogi útra terelés hosszadalmas és bonyolult, nem tudom mit tehetnék.
2014. jún. 2. 08:11
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/142 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kezeltesd magad :D Ez már kóros. Ha tudod magadról, h ilyen vagy - és ez ugye se neked, se a környezetednek nem jó -, akkor tegyél ellene. Nem az rá a válasz h ilyen vagyok és kész...Bár ha jó neked h mindenen kiborulsz, akkor lelked rajta - de szerintem nem egészséges :D
2014. jún. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/142 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, ez a 40esnek ment :D
2014. jún. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/142 anonim ***** válasza:
88%

Btw...

"Ők alkalmazkodjanak hozzánk, ne pedig mi hozzájuk. "


Azzal persze évszázadokig senkinek semmi gondja nem volt, h a kutya kiszolgálta, sőt erősen előremozdította az ember fejlődését. Addig jó volt, amíg vadászni kellett, amíg állatokat kellett tartani, terelni és megvédeni azokat...napjainkban amikor bombát/drogot keres, életet ment, segít stb. Most már terhes, mert a "Te" életteredbe nem fér bele...

És miért is magasabb rendű faj az ember? Mert ki tudja nyitni a száját és beszél? Mert felépít egy házat vagy mert kilövi magát az űrbe? Komolyan ez a mérce?

Ezzel egy szóval sem mondom, h nem értékes egy ember gyerek élete - mint ahogy mondtam nekem is van kettő -, de aki más élőlény életterét nem tudja becsülni, az miért érdemes a _magasabb rendű_ jelzőre? Megjegyzem h globálisan ebből, a más élőlények életterének nem becsülése vezetett oda, hogy kihalnak állatfajok a _magasabb rendű_ emberek miatt. Mielőtt magadra veszed az őserdők kihalását, nem erről beszélek...de vedd észre a párhuzamot, és vedd észre h mit tanítasz a gyerekeidnek: nekem minden jár, a másik érdekeit meg figyelembe se kell venni, mert engem zavar amit csinál és kész.

(ugye most csak annyiról beszéltünk h póráz nélkül vannak, és nem csináltak semmit - de már Te is ott tartasz kb fejben, mint a kedvenc anyukám, akinek a kutyám miatt fog szétloccsanni a gyerekének az agya a betonon...) De persze itt mindenki hülye és csak én/te vagy/ok helikopter :DDD Peace, Love... Communication ;o)

2014. jún. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/142 anonim ***** válasza:
72%
Nagyapám aki élete során nem tudom hány kutyát felnevelt és megsiratott, mindig jól nevelt kutyái voltak, szintén póráz nélkül sétáltatta a kertes házban élő kutyáit. Mégis megtörtént az az eset, hogy egy alkalommal egy idős nő tacskóját tépte szét a szemünk láttára, nemhogy lehívni, de leszedni sem tudtuk, csak mikor a kutya két darabban volt. El sem tudom képzelni mi lett volna, ha az egy gyerek lett volna. Persze erre lehet mondani, hogy a másik kutyában vetélytársat látott, és a gyerekre más szemmel néz. Meg azt is hogy mégsem volt megnevelve mivel nem a nagyapám volt a falkavezér, ami egyértelmű, mivel nem tudta lehívni a kutyát, hozzáteszem korábban is volt hasonló eset, akkor le tudta hívni, és egy jó ideig pórázon sétáltatta pontosan ezen esetből kifolyólag. Nyilván utána történt egy önhatalmú szerepcsere a kutya részéről. Ezzel csak azt akartam éreztetni, hogy azt egyetlen kutyatartó ne felejtse el egy ösztön állatot tart maga mellett, és nem tudattal rendelkező lényt. Ez választja el a kutyát az embertől elsősorban. Szóval óvatosan az ilyen kijelentésekkel, hogy kutya = ember.
2014. jún. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/142 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes,itt vidéken nem borulnak ki a szülők attól,ha a kutya szabadon van,a gyerek a ló meg a tehén lába alatt szaladgál.Nincs is annyi idegbeteg,agresszív,hisztérikus gyerek,mint városban.
2014. jún. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/142 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám nagyon barátságos a gyerekekkel, ha mégis valami idegbeteg anyukán látom előre hogy zavarni fogja, akkor magam mellé hívom. Ő soha senkit nem bántott, soha senkihez nem ment engedély nélkül. Ehhez képest amik vele történtek:

1. Kisfiú anyukája kérdezi, meg lehet-e simogatni. Mondom persze, barátságos. 3-4 éves forma kiskölök odajön, és tiszta erőből rúgni kezdi a kutyám oldalát. Megállt bennem az ütő.

2. Két kisfiú azzal szórakozott, hogy melyik találja el hamarabb apró kövekkel a kutyám szemét a kutyafuttató kerítésén keresztül. Én háttal álltam, de amint megláttam nem tették az ablakba amit tőlem kaptak.

3. 5-6 éves kislány kismotorral száguld felénk, egyértelműen a kutyát bámulva aki pont pórázon volt, mondom gyorsan elhúzom neki ne menjen. Kislány éles kanyart vesz, majd telibevágja a kutyám lábát, száguld tovább, szülők sehol. Gondolom utána kullogtak valahol, de mikor látták ezt inkább nem szóltak nehogy balhé legyen.

4. Szintén kérdezték meg lehet-e simogatni, mondtam persze, kislány pár farokcibálás után úgy gondolta tök vicces felemelni a kutyám fülét és belevisítani torkaszakadtából.

Szülők szinte sosem kértek bocsánatot, gyerekek általában röhögtek. Csoda, hogy a kutyám mindezek ellenére ugyanúgy szereti a gyerekeket, de én amondó vagyok mikor felelősségre vonnak hogy miért nem a futtatóban vannak a kutyák, hogy a gyereknek meg ott a játszótér, nem ártana őket is elzárni mert némelyik közveszélyes.

30 kilós shar pei gazdi

2014. jún. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/142 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondtam, h kutya = ember.... de az meg engem háborít fel, h alanyi jogon magasabb rendű az ember egyesek szerint. Nem tudom mennyivel tudatosabb az az ember, amelyik (ösztönből) visszakézből lepofozza a gyerekét vagy a feleségét... Kicsit át kéne értékelni az embernek saját magát. Annyira elszakadt már a természettől az ember, h már csak látogatóba jár oda vissza, és terhesnek érzi, ha a természet bemerészkedik az életterébe.... elfelejtve azt, h honnan jöttünk, miből élünk a mai napig. Nem azt mondom, h vissza az őskorba és ezentúl mindenki műveljen földet és lakjon barlangban és ne legyen iPhoneja... hanem h tartsuk be az élni és élni hagyni elvet. És valljuk be, aki egy kutyát egész életében megfosztana a szabadságától, attól h szabadon rohanhasson (nem, nem egy 10x10 méteres futattóban), az éppen az "élni hagyni" részt ignorálja.... Ám ha vele tennék mindezt akkor az már felháborító. Visszásság van itt, de nagyon.


A kérdező beszéljen a gazdikkal, kezdeményezzen kommunikációt, mutasson nyitottságot. Normális, építő jellegű, kompromisszumkész megkeresésekre szerintem kevesen reagálnak nem normálisan...

2014. jún. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/142 sippara ***** válasza:
100%
84 százalékos, hogy te milyen birkatürelmű ember vagy :O esküszöm, tisztellek így ismeretlenül is. Nálam a visításnál, a direkt elütésnél, meg a rugdosódásnál is repült volna a pofon. Gondolkodás nélkül.
2014. jún. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/142 anonim ***** válasza:
100%
Sippara: ösztön lény vagy :D :D
2014. jún. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/142 anonim ***** válasza:
100%
57-es 85 százalékos válaszoló a szívemből szólt a válaszaival. A természettől való eltávolodás, félelem, idegenség: ez jellemzi a modern embert.
2014. jún. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!