Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukák, titeket nem bosszanta...

Anyukák, titeket nem bosszantanak a póráz nélkül kutyákat sétáltatók?

Figyelt kérdés
Elsősorban a nagytestű kutyákra gondolok... az utcánkban két ilyen lakó is van, az egyik egy hatalmas rotweiler-t sétáltat nap mint nap szájkosár és póráz nélkül, a másik pedig egy szintén nagytestű (keverék) kutya. Mégis mit lehet tenni ilyenkor? Nyilván odamenni hozzájuk nem merek, a jogi útra terelés hosszadalmas és bonyolult, nem tudom mit tehetnék.
2014. jún. 2. 08:11
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/142 Szilvi & Argos ***** válasza:
73%
Mert pórázon tartani egy kutyát egész életére kimeríti az állatkínzás fogalmát, bár ez a jogszabály szerint mégse az...Pont, hogy az örökös pórázon tartott kutyák a legagresszívebbek, és ha egyszer kicsúszik a póráz gazdi kezéből, a kutya világgá fut!
2014. jún. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/142 anonim ***** válasza:
13%
Ki kell vinni a határba meg a futtatóra, meg a kutyaiskolába is körbe van kerítve. Ott szaladhat kedvére. Eleve nem kéne lakásban kutyát tartani ,csak kertesben ahol van helye rohanni. De városban ahol az emberek vannak otthon nem az állatok, ott legyenek biztonságosan tartva. Az hogy rémisztgetik az embereket a gazdától látótávra az minden csak nem biztonságos. Aztán ha megharapnak valakit megy a mutogatás hogy én azt hittem hogy ,meg dehát eddig soha.
2014. jún. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/142 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem téged meg be kellene zárni egy luxuslakásba, nem találkozhatnál senkivel és nem mehetnél sehova, de éld le az életedet így, boldogságban!
2014. jún. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/142 anonim ***** válasza:
100%

engem is bosszant, pedig anyuka nem vagyok, de kutyás :). A szabály az pedig szabály. Én, ha tehetem, elviszem a kutyámat olyan helyre, ahol kevés emberrel futhatunk össze, tudom jól, hogy ez nem megoldható pl. belvárosban, de ott meg igenis póráz. Az én beagle kutyám a legjámborabb teremtés a világon, mégis, ha nem a város széli mezőre megyünk csatangolni, akkor póráz. Utálom, amikor jön velem meg a kutyámmal szemben a rotweiler póráz nélkül, és jön neki felborzolt szőrrel az enyémnek. És ez nem egy kutyával előfordult már. Persze ez nevelés kérdése, hogyne, de szerintem ha az én jól nevelt kutyám kibírja a pórázt, másé is ki fogja bírni.

A másik szemszögből pedig azok a kisgyermekesek sem jobbak, akik az utca másik végén az úttest felé rohanó gyereküket 50 méterrel utána gyalogolva, ordibálva próbálják megállítani, ahelyett, hogy megfogná a kezét!

2014. jún. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/142 anonim ***** válasza:
0%

Nekem mindegy ,ki hogy ajnározza az állatát ,de közelünkbe ne engedje senki a megvadult dögjét mert nem állunk jót magunkért.

Néhány kutyatartót már megneveltünk a környéken, ha látnak minket már rakják fel a pórázt meg behívják őket. Szóval van fejlődés, csak határozottan kell fellépni.

2014. jún. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/142 anonim ***** válasza:
58%
Ki beszélt itt megvadult dögökről?
2014. jún. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/142 Szilvi & Argos ***** válasza:
81%

1. A kutyák nem vadállatok és 99,9%uk emberre ártalmatlan KÖZTERÜLETEN.

2. Attól, hogy póráz nélkül van, még kontroll alatt van

3. Normális gazda behívja/nem engedi oda másokhoz, főleg gyerekekhez kérdezés nélkül.

4. Mi, KUTYÁSOK UTÁLJUK LEGJOBBAN a póráz nélküli AGRESSZÍV NAGY DÖGÖKET, ugyanis ezek nem emberre, hanem KUTYÁRA VADÁSZNAK!!!

5. Kutyafuttatók kicsik, halálra unnánk magunkat ott naponta 2-szer...illetve legtöbbször befoglalják antiszoci kutyákkal!

6. Határban még úgy se lehet szabadon engedni törvény szerint, pluszban a vadász/mezőőr örömmel ki is lövi!

2014. jún. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/142 sippara ***** válasza:
77%

"Önkormányzati rendeletekben benne van, hogy tilos póráz nélkül vinni kivéve a futtató!"


Igen, nagyon okos vagy. Okosodj még egy picit: önkormányzati rendelet NEM írhat felül törvényt, így az ilyen önk. rendeletek épp annyira hatályosak, mint a lakásonkénti kutyák számát meghatározók.


"Ha a kutyád odajön a gyerekhez, akkor már nincs felügyelet alatt és felrúgható ,mert rátámadt!"


Odajön --> <-- rátámad. Hidd el, rohadt nagy a különbség. Viszont ha az én (normális, nyugodt, jól nevelt, póráz nélküli) kutyám odamegy hozzátok (nem megy, messziről kiszúrom a parasztokat és nem keresem a konfliktust), és erre belerúgsz, jó ideig akkor láttad utoljára a gyerekedet, ugyanis kórházban fogod végezni. Most arra nem térek ki, milyen komoly nevelési hibák állnak annak hátterében, ha egy gyerek a hozzá odasétáló, békés kutyától sírógörcsöt és/vagy hisztirohamot kap (mondjuk ha ilyen kiszámíthatatlan, pórázon kéne tartani...).


"Azért megnézném mekkora arcod van, ha a párom csak rádszólna ,sírva menekülnél.Nem egy ilyen nagyszájút csomagolt már össze nagyon kicsire."


Ja, hogy a "párod" :D rögtön gondoltam, hogy NEKED személyesen nem ekkora a pofád :D egyébként jöhet nyugodtan "a párod", ha egyedül is viszem őket, 90 kiló fölött vagyunk, és ugye akkor a PÁROM még otthon is hagytam ;)


"Hogy fékezi meg a gazdája ha kitámad a gyerekemre?"


Van egy nagyon durva hírem: nem a gyereked körül forog a világ. Nem őt bámulja, nem érte epekedik élő s holt, akárhányszor csak kilép az utcára, annak az esélye meg, hogy egy normálisan nevelt gyereket egy póráz nélkül sétáltatott kutya megtámad, gyanítani merem, nullával egyenlő. Egyébként ha felé menne (mert rá nem támad), azzal "fékezném meg", hogy "tovább", esetleg "hagyd". Durva, mi?


"Mert megijed szegény és sírni kezd ezt meg támadásnak véli a kutya!"


Mitől ijed meg? A kutya létezésétől? Akkor ne tessék olyan távolságba engedni, ahol már nem tudsz rá közvetlenül figyelni ;) Egyébként a síró kisgyerek nem kapcsol be semmilyen gyilkos ösztönt a kutyában, ezt is jobb, ha tudod.


"Ha láb mellett van szorosan akkor meg lehet fogni ,akkor nem kell rá póráz se ,de ha messze rohan akkor mégis hogy van felügyelet alatt?"


Szólok neki, visszajön. Nyilván ha ez nem lenne így, képtelen lennék elengedni, ugyanis rövid úton elütnék, megtépnék, vagy eltűnne.


"Ott engedje el ahol nincs ember a közelben vagy bekerített futtatón."


Ez kiváló ötlet, már csak olyan helyek kellenének, ahol mindezt kivitelezni lehet. Értékelhető futtató ha három-négy van a városban, a pártíz négyzetméteres ketrecekbe meg nem szívesen vinném be őket a szocializálatlan, hágó, sokszor agresszív Fifikék és Bodrikák közé (akikkel viszont muszáj a bekerített helyre járni, hiszen ők aztán nem behívhatók). Mi lenne a megoldás? Buszozzak napi hat órát, hogy meglegyen a három elengedős-rohangászós sétánk?


"Jogosan védem meg a gyerekem és vagyok felháborodva ha odajön egy kutya kéretlenül."


MegVÉDENI valakit TÁMADÁSTÓL lehet. Odajövéstől nem. Felháborodva meg bármitől lehetsz, akár jogosnak is érezheted, maximum marhára nincs igazad - mint itt. Gondolom, van neked is szád, kinyitod szépen, mondasz valami olyasmit, mint "Jó napot, ne haragudjon, megfogná a kutyákat?". Nem kell megindokolnod (mert őszintén nem érdekel), nem kell kiborulnod (az sem érdekel), nem kell hisztizned (az meg kifejezetten idegesít), csak KÖSZÖNSZ, és KÉRSZ (esetleg a végén megköszönöd). És hidd el, tízből tízszer megadatik. És akkor senkinek nem ment fel a vérnyomása, senki nem sérült, senki nem üvöltött, mindenki boldog, és folytathatja a napját.


"Miért nem hívja be a gazdája ha látja ,hogy jönnek gyerekkel."


Itt megint csak rossz célpontot választottál, hidd el, aki itt propagálja a póráz nélküliséget, az bizony vagy behívja, vagy továbbküldi a kutyáját, ha embert lát. Bunkók mindenhol vannak. Némelyikük kutyás.


"De nem is kell a gyerek, felnőtt sem szereti ha a tiszta ruhájára ráugrik egy neveletlen eb. Fizeti a tisztítószámlát? Fogadjunk hogy nem, hanem elsunnyog. Na ezzel van a baj ,ezért kell a póráz."


Nem, ez nem indokolja a pórázt. Egyetlen egy dolgot indokol: a nevelést. Viszont ha megneveltem annyira a kutyámat, hogy nem rohangál oda senkihez, nem ugrál, nem mocskol, nem lökdös, nem támad, csak VAN, és sétál, akkor hadd tegye már ezt tőlem 5-10 méterre, póráz nélkül. Ha kéred, én behívom őket. HA kéred. Ha nekiállsz pattogni, akkor viszont visszapattogok, mert valószínűleg a huszadik barom vagy a héten, és már rég elfogyott a türelmem. Ezalól az egyetlen kivétel, ha szökő évente egyszer tényleg csinálnak valamit (odaszaladnak, ugatnak, bármi), olyankor sűrű elnézéseket kérek, és állok bármilyen kárt, amit okoztak (bár ilyenre még soha nem volt példa).


"Persze ez nevelés kérdése, hogyne, de szerintem ha az én jól nevelt kutyám kibírja a pórázt, másé is ki fogja bírni."


Igen. Tudod az én jól nevelt kutyáimnak NEM ELÉG napi húsz perc totyorászás a betonon, mialatt gazdi elszív egy cigit, vagy körbenéz a szomszéd utcában is. Menniük kell, futniuk kell, dolgozniuk kell, gondolkozniuk kell, mert így vannak beállítva, mert így élvezik az életet. Hol kéne ezt nekik megadnom napi háromszor? Meg egyáltalán, miért tartozom én elszámolással mindenkinek az égegyadta világon, csak mert kutyám van? A cirkuszok sem zárnak be a bohócfóbiások miatt, nem tiltják be a póktartást sem az arachnofóbiások miatt, és érdekes módon se a bohócfóbiások, se az arachnofóbok nem őrjöngenek, csak mert úgy egyébként a világban léteznek pókok, meg bohócok. Amíg a kutyáim senkinek nem mennek még csak az öt méteres közelébe sem, addig tessék minket békén hagyni, függetlenül attól, hogy van-e rajtuk póráz.


"Nekem mindegy ,ki hogy ajnározza az állatát ,de közelünkbe ne engedje senki a megvadult dögjét mert nem állunk jót magunkért."


Ezt a mondatot külön köszönöm, máris értem, miért van mostanában ennyi lelkileg torz, agresszív, vagy épp kutyáktól rettegő/őket gyűlölő gyerek.


"Néhány kutyatartót már megneveltünk a környéken, ha látnak minket már rakják fel a pórázt meg behívják őket. Szóval van fejlődés, csak határozottan kell fellépni."


Hadd ne emeljem ki újra, hova "fejlődnél" te a kedves pároddal együtt, ha megpróbálnál akár csak hozzáérni a kutyáimhoz. Pár hónap múlva határozottan tudnál fellépni egy alacsonyabb lépcsőfokra, minimális segítséggel.


Szóval összegezve: a mi kutyáink (és asszem itt Szilvi, kispalikee és még jó pár hozzászóló nevében beszélhetek) nem mennek oda hozzád, nem támadnak, nem ugatnak, nem bántanak senkit, nem lökdösődnek, nem ürítenek betonra, nem pisilnek házfalra/kocsira/villanypóznára/tűzcsapra, CSAK fűre/fára/bokorra végzik a dolgukat, MINDIG felszedünk utánuk mindent, aranyosak, kedvesek, MIT KÉNE MÉG TENNÜNK, hogy végre hagyjatok minket legalább olyan békében élni, amilyenben mi hagyunk titeket? Hát odamegyek én hozzád random az utcán megtanítani, hogyan kell emberként viselkedni, meg gyereket nevelni? Amint ez megtörténik, te is jöhetsz hozzám kutyanevelési kérdésekről társalogni. Addig viszont menjünk el szépen egymás mellett beszólás, vagy akár szemkontaktus nélkül, ahogyan nekem eredetileg minden alkalommal szándékomban áll.

2014. jún. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/142 anonim ***** válasza:
16%

" Amiért te sem ülsz a 4 fal között.

Azért valahol nagyon elgondolkodtató, h ezt valakinek meg kell kérdeznie ahhoz h tudja :o(("


Miert, ha nem póráz nelkul sétáltatod a kutyat, akkor a negy fal között ül??? Nekem is van kettő. Egy csivava es egy golden retriever. Ha rossz az ido, a házban vannak, ha jo, akkor a kertben. Sétálni csak porazzal viszem őket. A kutyafuttatóban szabadon vannak, otthon szabadon vannak, az 5 perces pórázon valo sétatol pedig semmi bajuk. Itt, ahol en elek, mindenki igy setaltat. Vagy, a masik, amit láttam, hogy szabadon van a kutya, de amint a gazdája látóterébe kerül valaki, azonnal hívja a kutyat es teszi ra a pórázt.

2014. jún. 6. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/142 sippara ***** válasza:
72%
Még mindig csak azt kéne felfogni, hogy nem mindenki kutyájának a szájában alszik meg a tej, nem mindenki tart tipikus elhízott panelördögöt, ami éppen csak elér a harminc négyzetméteres futtatóig, ahol aztán megy három kört a szomszéd Fifivel, és alig várja, hogy hazaérjen. Az autó motorját sem állítom le, ha a látóterembe kerül valaki, pedig ha ott cseszek el valamit, 99%, hogy haláleset a vége. Akkor a kutyát miért kössem meg? Le ne lőjem esetleg gondolkodás nélkül, mert valami naccságosasszony befordult a sarkon?
2014. jún. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!