Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le arról a...

Hogyan szoktassam le arról a kutyámat, hogy amikor hazaérkezem az ajtóra ugráljon?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ilyenkor örül, de a körme bizony nyomot hagy az ajtón... egyébként nem kaparja, csak ráugrál... Meg tudom neki valahogy tanítani, hogy nyugodtan várja meg, amíg kinyitom az ajtót?

2014. jún. 2. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A sztenderd válasz: Ha hazaérsz 10 percig ne vegyél róla tudomást, akkor az üdvözlés későbbre tolódik és nyugodtabb lesz
2014. jún. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Ez is sztenderd válasz lesz :)

Mi kennelben tartjuk (kölyökkutya még, pár hete van nálunk), amikor hazaérünk nem megyünk hozzá egyből kiengedni, bemegyünk a házba, és ahogyan előttem is írták várunk kb. 10 percet, és utána engedjük ki. Hatásos, mert amikor elhoztuk nagyon ugrált, most már szinte teljesen leszokott róla.

A másik jó módszer ha ugrál, kicsit rálépsz a hátsólábára, persze nem nagy fájdalmat okozva,

2014. jún. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Szegény kutya! Nem is örülhet? Az ember azért tart kutyát, mert szereti, és akkor azt is szereti, ha az az állat kimutatja a szeretetét. Különben minek a kutya? Ilyesmivel egy kutyatartáskor számolni kell.
2014. jún. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szenter, remélem tudod, hogy hülyeséget beszélsz...azért egy ajtócsere kicsit drága mulatság, a kutyának pedig természetes hogy az van amit a falkavezér mond, vagy dönt. Ha a kérdező követi az előttem szólók utasításait, csak azt fogja elérni vele, hogy a kutya jobban fogja tisztelni. Nem lesz ebből semmilyen lelki baja, csak később fog örülni :D
2014. jún. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

a kutyáknál ( pontosítom : több kutya között )az öröm ilyen jellegű kimutatása NEM megszokott viselkedési forma !! az embernél már sokkal inkább .és az ember képes megmagyarázni azt is ami kutyák között sosem fordul elő.

leszoktatás : hideg víz ,vödörből,és leöntöd mikor ugrik.

de ! és itt a lényeg : semmiféle reakció ne legyen a részedről ! te csak kiöntötted a vizet az ajtón . ennyi . semmi figyelem,semmi beszéd, semmi ,és semmi . ha a kutya nem lenne,és te egyszerűen szeretnél kiönteni egy vödör vizet , azt nem kötöd össze beszéddel-szemkontaktussal-érzelmekkel,stb.

aztán 10-15 perc múlva kimész ,odahívod a kutyát,megdícséred,megjutalmazod .

a kutya számára nem az öröm és nem az ugrálás a lényeg :) ez csak trükk :) a lényeg az irányítás ,a te irányításod.

ha reagálsz ,ha a kutya dönt arról,hogy bármikor odamegy hozzád, stb :)

2014. jún. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy az ajtót is félted, de nekem esne rosszul, ha a kutya nem ugrálva örömmel köszöntene, hanem majd csak "10 perc múlva" engedném meg neki, hogy örüljön. Én ilyen vagyok.
2014. jún. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az ember esendő, a kutyák meg kihasználják:) sajnos ,ha komoly kutyád lenne ,és így viselkedne,nem tudnád emberek-kutyák közé vinni,hiszen azt teszi amit akar. te pedig nem vagy képes irányítani. hiszen azt is hagyod,hogy felugorjon rád örömében .( szerinted örömében , a kutya szerint pedig a DOMINANCIÁJÁT próbálja kimutatni ). ha az ajtóra ugrál fel,az is ugyanazt jelenti. és a gazdi mégsem tesz semmit :) vajon mit csinál az ilyen kutya 2-300 méterre a gazditól, játék közben ,ha meghallja a behívási parancsot ??? semmit , játszik tovább :)
2014. jún. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ez az "öntsd le egy vödör vízzel" komoly? xD

Teljesen felesleges, elég ha az ember nem vesz tudomást a kutyáról 10 percig, és akkor utána tócsákat sem kell takarítania :D

2014. jún. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a víz a büntetés eszköze. a büntetés pedig a felugrálás ,ajtórombolás miatt kell. persze a lényege,hogy akkor öntsön amikor felugrál a kutya. és nem naponta ,nem évekig :) ez amolyan gyors és hatékony eszköz ami 2-3 alkalommal használva ,természetesen a hangsúly az utánna 5-10 perccel következő dícsérésen és jutalmazáson van ami a behívás,és a "elvárható normális viselkedés jutalmazása !"" a büntetés = negatív megerősítés , a rossz cselekedet negatív választ okoz, a jó cselekedet pedig pozitív reakciót . és a kutyák ezt remekül értik. az emberek sokkal kevésbé! lsd : A SOK ELCSESZETT KUTYÁT.
2014. jún. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!