Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Munkakutya és kiállítás,...

Munkakutya és kiállítás, problémák az őrző-védővel?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám aki eredetileg kiállítási kutyának lett véve de munka vérvonalas. Eddig nem mutatott sok hajlandóságot az őrző-védő felé, de most egy kiképző kihozta belőle, ráadásul, csak úgy, egy kutyás rendezvényen, teljesen meg voltam lepődve. És hirtelen elkezdett nagy érdeklődést mutatni az őv felé, viszont az én halál nyugodt kutyám rámordult több gyerekre is, és látom hogy mindenkire olyan szemmel néz, hogy ki lehet a "beépített csibész". Ilyenkor leállítom, de azért aggaszt, hogy most keveri a dolgokat.
2014. jún. 2. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Ezért tiltanám be az őrző-védő foglalkozást a kutyaiskolákon és csak olyan suliban engedném, ahol megfelelő, felkészült szakemberek vannak. Ez kb. 2-3 iskola az országban a 200-ból.
2014. jún. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Persze, hogy keveri a dolgokat! El kellene döntened, hogy egy családi kutyát szeretnél, aki nem véd, vagy egy olyan kutyát, aki véd, viszont akkor el kell viselni, hogy bizony rámordul idegenekre! Ha az egyik szutiban tiltod a morgást, a másikban meg elvárod, hogy "harcoljon", akkor a kutya összezavarodik.
2014. jún. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.


És igen, annyiban igaza van az előttem szólónak, hogy nagyon-nagyon kevés a jó segéd, a legtöbb csak csibészelteti a kutyát, nem pedig képzi. Szóval meg kell gondolni hova viszi az ember.

2014. jún. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a kiképző nem kiképző.

Az öv hajlam nem arról szól, hogy a kutya elkezd vadászni mindenre, ami mozog.

Sürgősen állíts le minden ilyen megnyilvánulását a kutyádnak, mert ennek köze nincs az öv-höz.

2014. jún. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!