Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő, mire megszokja a...

Mennyi idő, mire megszokja a kutya a védőgallért?

Figyelt kérdés

Teljesen ki van tőle, ez már a 3. nap lesz, hogy rajta van, de nem látom, hogy megszokná. Kan kutya, ivartalanítottuk és eléggé lóg a füle, nem láttam még ilyennek. Állandóan nyalogatná a sebét, így, hogy nem fér hozzá, azt csinálja, hogy odafordul, és a gallért nyalogatja belülről, közben a gallér irritálja a sebet, ahogy ott mozog a nyelvével. Nem lehetne valahogy siettetni a sebgyógyulást? Nem tudom, hogy nem lenne-e jobb, ha hagynám, hogy egy kicsit nyalja, mert most már nem steril a seb környéke sztem...


Mit csináljak? :(



2014. jún. 2. 13:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kenjed a sebét kék lukács krémmel, az segíti a gyógyulást, mi is azt használtuk, napról napra látszott hogy egyre szebb a vágás. A gallért hagyd rajta szerintem mert teljesen szétnyílhat a sebe ha közvetlenül tudja baszkurálni. az én kutyám egyébként másnapra megszokta a gallért, inkább úgy mondanám hogy megtanult vele együtt élni. Mikor végre lekerült róla nagyon boldog volt. :) De ez a 10 nap nem olyan sok, hogy ne bírná ki.
2014. jún. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ja, a seb környékét még kenheted betadinnal is. Az én kutyám is eljátszotta a hattyú halálát, aztán pikk pakk újra a régi lett. :)
2014. jún. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!

a kék lukács csodás krém, csak már nem forgalmazzák, legalábbis mikor egy hónapja utánajártam, ezt írták :(


Csak 10 nap? Nem két hét? Doki két hetet mondott.


Remélem, igazad lesz, és megszokja :)

2014. jún. 2. 13:45
 4/13 anonim ***** válasza:
Enyem is ugyanezt csinalta, plusz nem fekudt le a vedogallerral. Kenegettem a sebet, de nem birtam nezni a kutyat szenvedni, meg csak le sem ult. Csak allt vagy futott. 6 nap utan levettem rola, nem lett semmi baja. Nekem is a doki 2 hetet mondott.
2014. jún. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Betadine-t kenj rá fertőtlenítés céljából. Ha nincs nyílt seb akkor hámosítóként neogranormont. A gallér jobban felsértheti, esetleg valami bugyiszerűt ráhúzni, lehet nem idegeskedne annyit.
2014. jún. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Létezik puha gallér is, Trimline a neve, ha jól emlékszem. Az kevésbé zavarná szerintem a kutyádat, és kevésbé tudná irritálni a sebet is, ha próbálkozik. Nézz utána, ha be tudsz szerezni egyet lehet még később is jól jön valamikor.
2014. jún. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hátha tudnáek kölcsönözni egy puha gallért. Egyébként meg kutyája válogatja. Ha hagyod, hogy megszokja, vagyis nem abajgatod meg veszed le róla, amikor "szenved", akkor hamarabb beletörődik.


Viszont nem értem, hogy kanra minek gallér, főleg két hétig. Valami gáz van a sebével? Én soha nem szoktam rájuk tenni ivartalanítás miatt, igaz, olyan még nem volt, hogy műtött kutya mellett dolgoztam volna, így szemmel tudtam tartani, nem volt egyedül 8-9 órát egy nap.

2014. jún. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 sippara ***** válasza:
100%
Ha szórakozott a gallérral, vagy hátranyalakodott volna, rászóltam. Nem hiszem el, hogy ez senkinek nem jut eszébe :D érdekes módon a műtét utáni reggeltől semmi baja nem volt a gallérral (már azon kívül, hogy óránként átrendezte a lakást a tankaranka mozgásával, mert nem látott semmit).
2014. jún. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a sok segítséget!


Elvileg nincs semmi extra a sebével, csak azért mondta a doki a 14 napot, hogy ne nyalogassa ki és ne harapja ki varratokat. Estére már egész beletörődött a sorsába, de még mindig olyan búskomor.


Sippara, de nyilván, amikor látom, mindig rászólok, és olyankor türtőzteti is magát, de még nem tartunk olyan szintű engedelmességnél a részéről, hogy ne kellene a jelenlétem ahhoz, hogy úgy érezze, érvényben van a parancs. Ide is eljutunk majd...

2014. jún. 2. 19:43
 10/13 A kérdező kommentje:
ma megyünk vissza az állatorvoshoz, mert nagyon nincs rendben az, hogy amikor ébren van, percenként nyalogatni akarja, hiába szólok rá, ha erélyesebb vagyok, akkor meg visít, mint akit nyúznak. Amikor elegem van, akkor azt gondolom, hogy micsoda hisztit csinál, de közben biztos nagyon sz.r lehet neki, de ez a helyzet ki fogja készíteni, ha még másfél hétig így lesz... Teljesen rá van fixálva a sebére félek, hogy megbolondul.
2014. jún. 3. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!