Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaköhögésre mit lehet...

Kutyaköhögésre mit lehet adni? Van remény a gyógyulásra?

Figyelt kérdés

11 éves keverék kutyám van. Egy hónapja kennel köhögésre kapott antibiotikumot, köhögéscsillapító szirupot, azt mondta a doki, hogy elhúzódhat a köhögés, 2-3 hét is lehet. Eleinte mintha jobban lett volna, de csak köhög, egyre rosszabbul van. Már fogyott is ránézésre. Mivel lehetne enyhíteni?

Kb. 1,5 hónapos korában szedtem össze az utcán, panelban lakunk. Augusztusban melldaganattal műtötték, a szövettan 3-as stádiumú rákos sejteket mutatott. Sosem volt beteges, de azóta egyszer valami gyomorrontást kapott, antibiotikum kúrával rendbejött, most jött a kennel köhögés. Szeretem a kutyám, de két kicsi gyerekem van és anyagilag már nem bírjuk az állandó gyógyszerezést, orvoshoz járást. Nem tudom, hogy érdemes még húzni az időt, vagy el kell altassam? Szenvedni hagyni nem szeretném, de nyilván a gyerekeim és a családom az első. Már mindenki azzal jön, hogy altassam el, hiszen nem kis pénze kerül a gyógyítás, ráadásul már nem fiatal, rákos is, így úgysem sok esély van a gyógyulásra. :( Nem tudom mit tehetnék érte, a szívem szakad meg, ha nem lesz többé, de ez sem opció, hogy mindig van vele valami...



#Kennel-köhögés
2014. jún. 2. 22:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Röntgent kellene csináltatni, áttétes-e a tüdő az előző daganat miatt. Mert lehet, attól köhög. Arra meg nem hat az antibiotikum.
2014. jún. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szegény blöki! :(

Én sem tudnám mi lenne a helyes döntés a helyedben.

2014. jún. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Miert kene elaltatni mert sok penzbe kerul a gyogyitasa? meg mert rakos? olyan mint egy gyerek! benne van hogy beteges lesz , meg az is hogy egeszseges! a te kutyad sajnos nem az! attol hogy sok penzbe van , ugyan ugy csaladtag , ra is kell koltened ha beteg, vagy akarmi baja van mint a gyerekeidre! nem kell hagyni szenvedni, elkell vinni allatorvoshoz aki ert hozza! egy embert sem olnek meg azert mert rakos! ez csak kifogas! az a te bajod hogy addig jo a kutya amig semmi baja addig juj de cuki , vagy ha nem kell ra annyit kolteni, aztan ha tobbszor beteges, tobb penzbe van akkor mar keressuk a kifogast es elaltatjuk! -.-" az en kutyam sem egeszseges sot! havonta mennek ra tobb ezrek mert beteges o is meg sem fordult meg a csaladom fejeben , meg az en fejemben az hogy elaltassuk! mi az hogy a csaladod meg a gyerekeid az elsok? a kutya talan nem csaladtag? ja, bocs ..akinek mar az megfordul a fejebe hogy elaltatja mert sok penzbe van, az nem felelosegteljes kutya tarto!
2014. jún. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj az orvossal. Kennelköhögéstől nem fogy a kutya. Nagyon valószínű, a rák elterjedt.Akkor pedig valóban az euthanázia a megoldás.
2014. jún. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sajnos, szerintem is lehetséges, a melldaganat áttétet adott a tüdőbe, azért köhög a kutyus. Szegénykém:(

Csináltass egy tüdőröntgent (az nem egy horribilis összeg), és az eredmény alapján könnyebben tudsz dönteni. Ha "csak" kennel köhögés, én még nem altatnám el csóri kutyát, gyerekek ide vagy oda!

2014. jún. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

# 3/5 Időpont tegnap 23:43 Mindenki a lényeget emeli ki magának,mint Te is!

Szerintem nem az a legfőbb baja a kérdezőnek hogy pénzbe kerül hanem az hogy szenved a kutya.

Gondolj bele sok rákos betegnél olykor a halál megváltás...

Sajnos ezek az orvosi kezelések sem olcsó dolgok,mert csak egy alkalommal viszed dokihoz és 5 ezer alatt nem úszod meg...Szóval nem is kevés pénzről beszélünk,Én nem tagadom hezitálás nélkül valahonnan előszedném azt a pénzt.Viszont ha nagyon szenved akkor igen is el kell gondolkodni hogy hogyan jobb neki a továbbiakban :(

2014. jún. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha valóban kennel köhögésről van szó, azt lehet kezelni, bár baromi sokáig tart még egy egészséges fiatal kutyusnál is, de a rák az már más tészta. Ha valóban áttétről van szó, a legkegyesebb megoldás az altatás lenne neki. 11 éves kutyánál már nagyobb a kockázata egy műtétnek, annak meg semmi értelme, hogy pár hónapig évig még hagyd szenvedni. Hálát adok az égnek, hogy nekem nem kellett még ilyen döntést meghoznom, de szerintem nagyobb önzőség életben hagyni ilyen esetben.
2014. jún. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
23/43! Látom nem találkoztál mèg daganatos beteges kutyával-emberrel. Sajnos mind a 2 ben volt rèszem. Mi nem vittük el elaltatni a kutyust mert mèg bírt jönni menni tötyögött stb. 1 hèt mulva már nem volt mit tenni többször összeestett. De ha visszacsinálhatnám az időt igen is elvittem volna hamarabb mert ha hagyod szenvedni azèrt hogy tovàbb veledlegyen az önzősèg! Èn szemèly szerint embereknèl is engedèlyeznèm az eutanáziát. Kedves kèrdező azt egyedül te látod, hogy milyen állapotban van a kutyus ha bír jönni menni elvan akkor mèg korai lenne de ha csak tötyög meg szenved akkor ne húzd az időt. Gondolj bele ha te lennèl a helyèbe szeretnèl úgy èlni h semmit nem bìrsz csinálni?
2014. jún. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3. válaszoló!

Egyrészt igazatok adok neked. A kutyusom családtagként éldegél velünk, hiszen mint írtam 11 éve jóban-rosszban velem volt. De! A család "falkájában" ő a rangléta legalján van, ami azt hiszem érthető. Más körülmények között nem gondolkodnék, hogy mit csináljak, ha élhető életet tudok neki biztosítani. Viszont igenis számítanak az anyagiak. Jelenleg hitelt vettünk fel, hogy kicsit egyenesbe kerüljünk, mert az augusztusi műtétje is 100.000,- Ft-ba került, amivel akkor eléggé megterheltük a pénztárcánkat. Már azon a ponton ingázunk, hogy vagy a kutya megkérdőjelezhető egészsége, vagy a családom anyagi biztonsága között kell választani... A férjem emiatt fejezte ki leginkább az aggodalmát. 11 éves kutya, akit már kétszer műtöttek altatásban, rákos, kora miatt is egyre több betegség várható (ezt a doki mondta). Szívünk szerint persze, hogy megcsináltatnánk az összes kivizsgálást, tüdőröntgen, vérvétel, stb. De mi van, ha megint elköltünk több tízezer Ft-ot, megkapja az orvosságát és 2-3 hónap múlva megint kezdődik elölről... Hónapok óta rettegek, hogy mikor lesz áttétes a rákja, mikor a múltkor beteg volt és most is napokig sírtam, hogy jajj, biztos a rák. Aztán orvos és boldog megkönnyebbülés, hogy szerencsére csak valami kisebb betegség. De hol a vége? A férjem szerint csak húzom az elkerülhetetlent és ez már a kutya méltóságának sem jó. Szerencsétlen farokbehúzva köhincsél, rángatózik szinte egész nap és éjjel, a férjem nem tud tőle aludni és attól is fél, hogy nehogy a gyerekek egészségére káros legyen, mivel időnként nyálat köhög. Mikor van az a pont, amikor "ANYAként" be kell látnom, hogy nincs tovább és kár szenvedtetni?

Kétségbe vagyok esve, mert szeretnék neki segíteni, szeretném ha meggyógyulna, de már lassan nem tudok mit tenni! Hiába gyógyul meg ebből a betegségből, már olyan sosem lesz mint régen volt, hiszen egyre öregebb, egyre betegesebb.

Valószínűleg amúgy fel fogom hívni a kutyadokit, hogy egyáltalán a kennelköhögés eddig tarthat-e és tud-e adni valami köhögéscsillapítót.


Azt nem tudjátok véletlenül, hogy egy mellkasröntgen mennyibe kerül?

2014. jún. 3. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!