Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan barátkozzak meg egy...

Hogyan barátkozzak meg egy németjuhásszal?

Figyelt kérdés
Új házba költöztünk a párommal egy hónapja amivel együtt járt egy 5 éves németjuhász kutyus is. A helyzet az hogy az előző gazdája nagyon félt tőle ezért kenelbe zárta amiből én és a férjem is nagyon szeretnénk "kiszabadítani" de mivel idegenek vagyunk a számára nehezen fogad el minket. Még ha ételt viszünk neki is csúnyán morog és ugat. Mit tehetnénk hogy elnyerjük a bizalmát?
2014. jún. 3. 18:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%
Minél előbb vegyétek ki a kennelből és vigyétek sétálni!! Szerncsétlen állatnak nagyon nagy a mozgásigénye, jóhogy morog, ha be van zárva!
2014. jún. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom, mégis hogy vegyék ki a kennelből, ha a kutya támadó velük szemben? Szerintem szakértő tanácsát kellene kérniük, olyasvalakiét, aki rendszeresen foglalkozik problémás kutyákkal. Én a Cerberos kutyaiskoláról tudok, hogy ilyenekkel foglalkoznak.
2014. jún. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%

[link]


Ennyi. Szerencsétlen állat most csak annyit érzékel, hogy most meg ti tartjátok őt fogságban. Mielőbb vigyétek el sétálni, hagyjátok szabadon mozogni, élni és a tenyeretekből fog enni.

2014. jún. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem a legjobb az lenne -már az előző gazdájának is ezt kellett volna tennie- ha beismernétek, hogy ti ehhez nem értetek, kihívnátok a fajtamentőket, hogy keressenek gazdát a kutyának. Ilyen a világon nincs, hogy "együtt jár" a házzal egy élőlény, akitől féltek, ezért ugyanúgy kínozzátok, mint az előző gazdája.
2014. jún. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Hívjatok házhoz szakembert, aki megmutatja, hogyan vegyétek ki a kennelből a mindennapi sétához (ami nagyon fontos a kötődés szempontjából is, pláne ha ő ennyire nem akar nyitni felétek), ne próbálkozzatok vele egyedül, mert még harapás lesz a vége.
2014. jún. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Hivhattak volna a sintert, hogy vigye el, de ok " ki akarjak szabaditani", hogy a kutyanak is jo legyen. En is beszarnek egy szamomra idegen acsarkodo kutyatol. Fel nem tudom fogni, hogy miert adnak egyesek tamado valaszt, tenyleg komoly maganeleti gondjaitok lehetnek. Vagy csak funkcionalis analfabetak vagytok..ki tudja. En is hivnek valakit, aki tapasztalt a kutyakkal, merje fel az allapotat stb.
2014. jún. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ha a helyetekben lennék és nem értenék a kutyákhoz akkor szakembert hívnék. Ennek a kutyának mivel el van zárva, mert a volt gazdája félt tőle, bizonyára kialakultak rossz szokásai. Lásd hörgés és ugatás. Az ugatás még annyira nem gond inkább a hörgés. Valószínűnek tartom, hogy az előző gazdája az első hörgéstől beijedt és azóta bezárva tartja.

Bizonyára egy jobb szakember felismeri a bajt és lehet, hogy nincs is akkora probléma mint ahogy az előző tulaj azt beállította. Viszont ha szakember nélkül fogtok neki a szelídítésnek az nem biztos, hogy jó lenne mert, ha a kutya akár blöffből is rátok mordul és ti megijedtek akkor a kutyának ez egy sikerélményt nyújt aminek a következménye harapás is lehet.

2014. jún. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Még szép, hogy hörög meg ugat, ez nem rossz szokás, hanem a németjuhász egy őrző-védő kutya, aki jelen esetben VÉDI A TERÜLETÉT! Ő nem tudja, hogy ez a pár megvásárolta a házat, hanem csak annyit tud, hogy azok ott idegenek és bejöttek a területére! Felkeresnék egy kiképzőt és tanácsot kérnék! Egyébként lassacskán közeledhet is felétek akár, ha Ti adtok neki enni. De nem lesz könnyű. Nekem is németjuhászom van és iszonyú bizalmatlan az idegenekkel. De biztos, hogy van megoldás! Csak keressetek fel hozzáértőt!
2014. jún. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igazán Köszönöm a sok választ. Javarészben ugyan azt a tanácsot adjátok így hamarosan szakember segítségét fogom kérni. Természetesen mi etetjük már több mint egy hónapja. Kicsit alakult is a helyzet de még mindig megvan az ellentét. Nagyon szeretjük az állatokat ezért nem hívunk síntért vagy próbálunk megszabadulni a kutyától. Segíteni

szeretnénk rajta hogy neki is és nekünk is jó legyen.

2014. jún. 5. 10:08
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves negyedik válaszoló!

Bár tudodmásul veszem a véleményed és nem is áll szándékomban vitatkozni de nem tudom te hogyan döntöttél volna a kutya sorsa felől mikor az előző gazdája meg akarta mérgezni hogy szabaduljon tőle. Én inkább "befogadtam". Vessetek rám követ ha " nem értek hozzá" de legalább megpróbálom. :)

2014. jún. 5. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!