Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó, hogy így történt, vagy a...

Jó, hogy így történt, vagy a kutyával van valami "gond"?

Figyelt kérdés

Van egy olyan ismerősünk, aki elég gyakran jár hozzánk látogatóba.

Mindig én mentem kaput nyitni, de egyszer (nem működött a csengő, a kapu sem volt kulcsra zárva) benyitott, bár hahózott meg minden, de a lényeg, hogy bejött az udvarra.

Ja, a lényeg, hogy nagyjából 4 hónappal előtte került hozzánk egy felnőtt kutya.

Elég hamar kezdte őrizni a házat, és ez eset előtt kb. 3-4-szer találkozott a szóban forgó emberrel.


Tehát a lényeg, hogy teljesen véletlenül kijöttem a házból (tudtam, hogy aznap este jön valamikor az ismerősöm) és látom hogy jön az illető a kutya körbe járja, ugatja, morogja, de különösképpen nem tartja fel.

Az ismerősöm, meg elég naiv ilyen tekintetben, tehát olyan meseszerű világban él, így akár mérges kígyók közé is besétálna.


Egyik felem örült, hogy nem történt semmi baj, de másrészről kétségbe estem, hogy akkor ennyi erővel egy betörőt is beengedne a kutya.


2014. jún. 3. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

Aki a kapun jön be, az nem betörő. A kutyának biztosan nem . Valahol ismerős volt neki az ember, azért volt bizonytalan.

Nagyon sok kutya pedig be , beenged, de ki már nem.

2014. jún. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Nagyon sok kutya pedig be , beenged, de ki már nem."


Tényleg van ilyen?

2014. jún. 3. 21:03
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Egyrészt azért is lehetett bizonytalan, mert jár már bent az ismerősöd, emlékezett rá, hogy te beengedted, úgyhogy annyira mégsem lehet rossz ember.

Másrészt attól, hogy beengedi, még nem biztos, hogy ki is. Vannak furán működő kutyák :D

Harmadrészt meg nem minden kutya harap embert, pontosabban mindegyiknél máshol van az az ingerküszöb, amikor már harapna. Lehet, hogy egy sima házőrzésnél ez soha nem is fog megtörténni, és akárki kipakolhatja tőle a házat, de azt valószínűleg sosem fogod megtudni, mert aki kutyás házba akar betörni, az előbb úgyis megmérgezi a kutyát.

2014. jún. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg létezik. Youtube-on is van sok videó. Legutóbb egy komondoros videót láttam, a betörő (illetve aki beöltözött annak) bement, addig minden oké volt, majd a komondor nem engedte sehova se menni a betörőt. Se hátra ki, se előre be.
2014. jún. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!