Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem lehet hozzányúlni a...

Nem lehet hozzányúlni a kutyámhoz mert egybol harap!?

Figyelt kérdés

Lassan 7 honapos es nem engedi hogy megfesuljem, se azt hogy simogassam. Mindent szetrag a szobamban. Ha raszolok akkor csak jobban bevadul es elkezd morogni es van hogy megtamad. Hogyan tudnam megnevelni? Az hogy ha racsapok a seggere neha az nem segit mert csak idegesebb lesz. Ne irjatok hogy vigyem kutyasuliba mert nincs ra lehetosegem. Setalni sokar jar es mas kutyakkal is jatszik. Szeretnem megvaltoztatni amig nem keso.. :S

Nagyon szeretem es szeretnem szeretgetni de nem engedi mert harap. Setaltatasnal semmi gond nincs,mas kutyakkal es emberekkel is elvan csak velem ilyen. Hogyan tudnam megnevelni? (kutyasulin kivul)


2014. jún. 3. 23:54
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem hogy kitestu, ivartalanitott kan. Bent a hazban el es sokat van velem.
2014. jún. 3. 23:57
 2/19 anonim ***** válasza:
43%

Ha harap, akkor megragadod a nyakborenel fogva, es megrazod. Ahogy a falkaban felette levo is tenne ilyen esetben.

Egyszeru falkasorrend problema ami itt van, semmi mas.

2014. jún. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Elkaptam a nyaki borenel mar tobbszor is, kicsit fel is emeltem plusz meg le is nyomtam a foldre, de semmi.. egyszeruen nem vesz komolyan..es morog tovabb es harapja a kezem erosen
2014. jún. 4. 00:05
 4/19 anonim ***** válasza:
13%
Nem tutyimutyi módon rácsapsz a seggére hanem fogsz egy pórázt vagy egy pálcát és belevered abba az ostoba fejébe hogy itt te vagy a főnök. Volt már pár kutyám és még egyik se próbált megtámadni vagy rámorogni ezek nélkül az újmódi pénzlenyúlós kutyapszichológiák nélkül sem. Őszintén szólva valószínűleg érzik hogy ha megtámadnak annak komoly következményei lesznek rájuk nézve. Viszont te legjobb úton vagy a felé, hogy neked menjen a saját kutyád mert hála ezeknek a divatos szaroknak rettegsz attól, hogy egyszer istenigazából megrakd és letisztázd ki a főnök.
2014. jún. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
A divatos szarok pont arról szólnak, hogy a hierarchia világos legyen, de nem feltétlenül kell hozzá durva erőszak, ahogy az előző kommentelő sugallta. Itt egyértelmű határozottságra és szabályokra van szükség, a verés önmagában semmit nem old meg. Legalább próbálj meg utánaolvasni, ha már suliba nem akarsz menni.
2014. jún. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Utana olvastam, kiprobaltam par dolgot, de nem hatott egyik sem. Biztosan rosszul csinalom, erezheti rajtam hogy nem vagyok eleg hatarozott vagy komoly.. Nem tudom hogy csinaljam, hogy engem tekintsen falka vezernek.
2014. jún. 4. 00:29
 7/19 anonim ***** válasza:
67%
Mi a helyzet az etetéssel, az ajtón áthaladás sorrendjével, az utcán közlekedéssel, mi a szabály arra, hogy ha ti esztek otthon stb? Hol fekhet/alhat?
2014. jún. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Eteteskor ugy szoktam csinalni mintha bele ennek a kajajaba, de nem igazan foglalkozott ezzel. Mindig hatratartom a porazzal es en lepek ki eloszor az ajton. Az utcan arra megyunk amerre en akarok ha masfele akar menni akkor a masik iranyba huzom vagy kicsit megrantom a porazt. Nem szokott minket latni amikor eszunk, de ha igen akkor csak ul az asztal mellett es nez, vagy ritkan ugat, de olyankor nem figyelek ra.

Az agyam mellett vagy alatt szokott aludni, Napkozben vagy estefele neha felrakom az agyamra de ha o ugrik fel akkor mindig lerakom. Aludni sosem aludhat az agyamon.

2014. jún. 4. 00:47
 9/19 anonim ***** válasza:
68%
Ez jól hangzik, akkor lehet, hogy csak tényleg nem vesz elég komolyan, és nem érzi a határokat...komolyan támad/harap vagy csak játszik? Mindenesetre grabancrázás, lenyomás a földre, és megadásra kényszerítés - ezek működhetnek. És ha nem segít semmi más, akkor szerintem nem tragédia, ha megütöd az ebet néha. De akkor azt a kutya is vegye komolyan...
2014. jún. 4. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

Legalább keress meg egy szakmaibb fórumot.

Nem lehet megérteni, hogy online nem lehet kutyát nevelni!!! Kívánom,hogy harapjon meg jól,ha annyi eszed van,hogy gyakorin akarod megoldani. Nem igaz,hogy a családba nincs egy olyan személy aki megnevelné.Ráadásul ha már olvastál róla és nem megy.

Vagy kérdezz meg egy sétáltatót, akinek nevelt kutyája van mit és hogyan csinálja. Még az is jobb.

2014. jún. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!