Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spánielt első kutyának?

Spánielt első kutyának?

Figyelt kérdés
Angol cocker. Mennyire alkalmas kezdő kutyásnak?

2014. jún. 4. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:

szia!


Én 12 éves koromban kaptam egy fekete kant. én választhattam fajtát :)


Hozzáteszem, hogy akkor már évek óta olvastam az összes akkori szaklapot, és eléggé képben voltam a kutyákat illetően.

Igen, 12 éves koromban. Ez érdekelt egyedül :))


Én csak ajánlani tudom. nem egyszerű eset, nekem egy domináns kanom volt, de csak annyit írok le, hogyha olyan helyre feküdt le, vagy valami, mindig anyáék engem hívtak. A kutya egy szavamra jött. MIndig!!

Megbízható volt, póráz nélkül jött mellettem, okos, értelmes.


Ami buktató, az a szagok, mivel vadászkutya, eleme a vadászat. Az enyém simán megevett egy sünt éjjel, reggel csak a tüske volt ott. A másik pedig a szőre. Vigyázni kell a fülére!!

Nem édi-bédi-cuki-kutya, hanem nevelni kell!!!


Én minden nap foglalkoztam vele, esőben is órákat kinn voltam. Ez kell hozzá. És rengeteg séta.


Pamacs 15 évig élt. Az utolsó 43-4 évben már vak volt, süket volt, és azért is fel kellett ébreszteni, hogy igyon, és el kellett vinni a napról. :)

Végelgyengülésben halt meg, elaludt. Vele voltam...27 évesen.


Szerintem alkalmas, ha alkalmasnak érzed magad a nevelésére!!!


Azt enyém abszolút házőrző, őrző védő alkat volt, egy üres doboz mellé is leült, és őrizte. Idegeneket nem szerette.

2014. jún. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*utolsó 3-4 évben
2014. jún. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen életet tudsz neki biztosítani. Spánielnek kell a sok mozgás, foglalkozás, nevelés. Nem az az ölbekutya fajta, érdemes vele sportolni, kutyasuliba, agilityre, vagy bármi másra járni, ahol levezethei az energiáját, és együtt "dolgozhat" a gazdival - mivel vadászkutya, ez az ösztöne. Szereti és igényli ha tanítják, okos, értelmes, könnyen tanítható fajta. Egyes spánik makacs természetűek néha, akaratosak is lehetnek, mondjuk én épp kifogtam egy nagyon nyugisat. A sok foglalkozást meghálálja kiegyensúlyozott természetével, de ha ez nincs megadva, izgága, ideges, feszült lehet. A sok mozgást nem váltja ki, ha egész napra kicsapom a kertbe egyedül, bár kétségtelen, hogy egyel jobb, mint lakásba zárva.

Szerintem gyerekes családba is való, de nem játéknak, hanem családtagnak.

A szőrét rendszeresen ápolni kell, ha jó tenyésztőtől veszed, akkor a szőre is lehet jó minőségű, ami nem filcesedik, elég kéthetetne egyszer átfésülni. Ha nem jó a vérvonal, akkor nagyon rossz szőrzetűek is vannak, akiknek folyton becsomósodik, filcesedik stb. A füle nem szellőzik jól, ezért a szőrt belülről vágni kell és rendszeresen tisztítani. Ha nem ápolod a szőrét, akkor lehet eljutni oda, hogy egyszer lenyíratod géppel, és utána már gyapjas, göndör szőre lesz mindig, sose lesz olyan szép, mint azelőtt. Persze ez csak a küllem, nem mindenkinek fontos szempont. Az, hogy honnan veszed, nem is a küllem miatt fontos, hanem, hogy ne egy beltenyészetből (szaporítótól) vegyél egy rossz idegrendszerű, ideges, netán betegséget hordozó kutyát.


Összefoglalva a lényeget, ha nincs sok időd rá, nem vagy sportos, kirándulós típus, akkor ne őt válaszd, hanem egy társasági kutyát inkább, aki jobban elvan otthon, kevésbé igényli a jövés-menést. Ha viszont igazi "kutyás életre" vágysz úgy kb 15 évig, akkor kitűnő társ a spániel.

2014. jún. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!