Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tulajdonképpen miért baj, ha...

Zabmester kérdése:

Tulajdonképpen miért baj, ha valaki a saját kutyájától szeretne kutyakölyköt?

Figyelt kérdés
A kérdésem elméleti, a mi kutyánk ivartalanítva van, úgyhogy nem lesznek kölykei. Csak elgondolkodtam rajta, hogy miért olyan elítélendő, ha valaki eleve szeretne még egy kutyát, akkor úgy dönt, hogy a saját kutyájának a kölykét szeretné? Nyilván egy kutyának több kölyke születik egyszerre, de ha előre talál megfelelő gazdit a leendő kölyköknek, egyet pedig megtart magának, akkor mi ezzel a baj?
2014. jún. 5. 10:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Azért baj, mert nem ért a tenyésztéshez, nem tudja megfelelően megválasztani a kant, plusz lehet, hogy az ő szukája sem lenne megfelelő tenyészállat. Romlik az állomány.
2014. jún. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És ha előtte kikéri állatorvos véleményét a kan és a szuka esetében is? Tényleg csak az érdekelne, hogy elméletben lehet-e ezt felelősséggel csinálni.
2014. jún. 5. 10:57
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Ami még gyakori hiba szokott lenni, hogy a kölykök közül hímet tart meg a gazda és az amikor ivaréretté válik akkor párzani fog a saját anyjával. Ez viszont beltenyészet és igen silány utódok fognak származni belőle.
2014. jún. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Az állatorvos sem ért a tenyésztéshez :) A kettő teljesen más dolog. Az állatorvos az anatómiájukhoz ért, gyógyít, stb. A tenyésztő pedig a fajta jobbátételéhez ért, míg a szaporító csak ahhoz, hogy elvigye a kanhoz és befedeztesse, amivel bizony rontja a fajtát.


1-es voltam.

2014. jún. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
28%
Azért, mert ezzel rontod az úgynevezett "kutyatenyésztők" üzletét.
2014. jún. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%

4-es!


Ponthogy a rendes tenyésztők nem nyerészkedésből tenyésztenek, ha tudnád, mennyi kiadásuk van, akkor azt is tudnád, hogy nem is jönnek ki pluszban a kölykök eladása után!


Pont a szaporítók azok, akiknek nem számít, hogy kivel fedezteti be a kutyáját, meg hogy milyenek lesznek a kölykök, külsőleg, belsőleg, csak a pénz számít és pont ezzel rontja el teljesen az adott fajtát!

2014. jún. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Mert nem ismered eléggé a fajtát, ahhoz hogy nyugodtan összepároztasd őket. Mivel nem vagy tenyésztő, nem tartod fontosnak elvinni a kutyát szűrővizsgálatokra, anélkül meg nem tudhatod, egészséges-e, nincs-e örökletes betegsége. Te csak azt tudod, amit látsz. Ami belül van, azt nem tudod, mert a kutya nem tud beszélni hogy elmondja. A tenyésztő szán pénzt a vizsgálatra. Ha te is szánsz rá, akkor rajta, lehetsz te is tenyésztő, de akkor azt meg komolyan kell csinálni.

Elmondok egy történetet egy ismerősömről, aki amerikai bulldogokat tenyészt. Vett két kutyát, de a szuka hiába tüzelt, nem volt hajlandó pározni, így mesterséges megtermékenyítést végeztek rajta. Megellett, és felfalta a kölykeit. Akkor elvitték vizsgálatra, kiderült hogy tele van az egész teste cisztákkal, ösztönösen nem akart szülni, de mivel muszáj volt, megette az amugy is életképtelen kölyköket.

A gazdája tanult az esetből, mára az egyik legjobb tenyésztő lett az országban.

Ha maradt volna azon a szinten hogy csak ész nélkül pároztat, beteg, gyenge idegzetű, feladatra alkalmatlan kutyái lennének. Lehet hogy kívül jól néz ki a kutya, de belül...

Na így érted?

2014. jún. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Na, kezdem érteni :) Mondjuk az állatorvost úgy értettem, hogy azért ő csak meg tudja mondani, hogy az anyakutya alkalmas lenne-e a kölykök kihordására, nem veszélyeztetné-e az egészségét, illetve hogy egészséges kölykei születnének-e.

Na mindegy, nekem eszembe sem lenne ilyesmivel próbálkozni, szerintem helyben elájulnék, ha a kutyám ellésénél kéne segédkeznem, nem nagyon bírom az ilyen véres dolgokat, csak kíváncsi voltam, elméletben lehetne-e ezt úgy, hogy azzal nem árt az illető gazdi senkinek.

2014. jún. 5. 11:17
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

Az, hogy a szuka alkalmas-e tenyészállatnak, nem csak attól függ, hogy egészségügyileg alkalmas-e, hanem jellemileg, külsőleg, stb. Ezt pedig csak egy igazi tenyésztő tudja megmondani, aki valóban ért a fajtához.


1-es voltam.

2014. jún. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%
Kimész egy menhelyre, belenézel a kutyák szemébe és megérted, hogy miért. Mo-on viszonylag kevés a valódi kóbor kutya, akik egymással szaporodnának, mint mondjuk Romániában, ergo azoknak a kutyáknak, akiket ott látsz, a többsége háznál született kölyök volt. Na ezért baj.
2014. jún. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!