Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit írnátok a menhelynek?

Ti mit írnátok a menhelynek?

Figyelt kérdés

Már tettem fel ezzel kapcsolatosan kérdést de még sem ezt! Nagyon fontos ez számomra!


Szóval bevittem egy kiskutyát, aki sérült volt, megműtötték, ki ivartalanították!

Anya és apa is meg engedné most már!

Na és a menhely pont ma tette közé hogy az elmúlt két hétben 29 kutya került be hozzájuk, ideiglenesre nincs jelentkező, és nem tudnak más kutyát fogadni!

De én csak azt a kutyust szeretném magamhoz venni, már akkor nem volt szívem ott hagyni csak muszáj volt!



Szeretnék nekik írni hogyha ideiglenesen is de magamhoz venném, vagy talán örökbe ( minden feltétellel tudjátok oltás chip stb ára kifizetése után)


Mit írhatnék??? Annyira nem jut semmi az eszembe, félek hogy vissza utasítanak!


2014. jún. 5. 11:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Írd azt, hogy te vitted be a kutyát a menhelyre, azóta átbeszélted a szüleiddel és szívesen befogadnátok ideiglenesen, és ha jól kijöttök, beilleszkedik, stb,, akkor örökbe is fogadnátok. Ha soha nem kérdezed meg, soha nem tudod meg, hogy visszautasítanak-e vagy sem.
2014. jún. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A szülőkkel tárgyalnak,nem egy,gondolom gyerekkel,ezért legjobb,ha a szülökkel kimentek nyitvatartási időben és helyben megbeszélitek a lehetősėgeket.Telefonon meg egyszerűen érdeklődsz az ideiglenes befogadás lehetősėgeiről,az adott kutyãval kapcsolatban.De a honlapon általában megtalálod mind az ideiglenes,mind az örökbefogadási feltételeket,ezt olvasd el,mielőtt felhívod őket.
2014. jún. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! már ez a 3. kérdésem vele kapcsolatban mindennap ő jár a fejemben!


Köszönöm a válaszokat! Megpróbálom és majd írnak valamit! Bár nem tudom hogy itt nálam is lábadozhatna-e? Kedden műtötték!


Fel volt dagadva a hüvelye ( amolyan hüvelytágulás) azt szedték le neki, meg ivartalanították!

2014. jún. 5. 11:13
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Ne írj, menj oda személyesen! És ne félj, nem valószínű, hogy visszautasítanak.
2014. jún. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ne írj nekik semmit, nem levelezgetni akarnak veled, hanem beszélni, hogy hogy s mint vinnétek a kutyát és hová, milyen körülmények közé. Vagy hívd fel őket, vagy menjetek oda személyesen.
2014. jún. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hívd fel őket, hogy meg van-e még a kutyus, és mikor mehetsz érte. Ne variáld túl! :) Örülni fognak a hívásnak, és a látogatásnak is.
2014. jún. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Én a helyedben nem próbálkoznék, és elmondom az okát is. Az őszintségemért,szókimondásomért előre is elnézést kérek.

Te bevittél egy menhelyre egy kutyát. Ezeket az embereket jegyzik meg a legjobban maguknak negatív értelemben, függetlenül attól milyen történettel állnak elő.

Eltellik néhány hét, és ugyanaz az ember beállít, hogy örökbefogadná az általa leadott kutyát. Ez az a pillanat, amikor kiakadanak nagyon durván. Miért?

Elsőként azért, mert a kutyát meg is tarhattad volna, de te bevitted. Felhívnám figyelmedet, hogy az okok nem mentesítenek a tetteid alól!

Másodsorban azért, mert a menhely nem csomagmegőrző. Leadom a kutyát és néhány hét múlva meg visszamegyek érte? Tuti nem te fogod megkapni!

Harmadsorban mi a garancia arra, hogy a szüleid nem fogják meggondolni magukat, valószínűleg nyafogtál nekik eleget a kutya miatt.


Mit lehet tenni ebben a helyzetben?


Nos egy lehetőséged van, és rajtad és a szüleiden múlik elszúrjátok-e vagy sem.

A szüleid megengedték, hogy hazahozzad a kutyát. Hát akkor itt a lehetőség, hogy ők elmennyenek érte önszántukból, de te a menhely közelébe se mennyél (egyébként nélkülük amúgy sem tudnád örökbefogadni). Képet gondolom tudsz róla mutatni, mert megszokták hirdetni a neten. Amikor elmennek érte,már ha elmennek, még véletlen sem ejtsék ki a szájukon, hogy te hoztad be a kutyát. Abban a másodpercben kiraják őket, és nincsen kutya. Ugyanis nekik is az fog az eszükbe jutni, hogy a gyerek kinyafogta a szüleinél a kutyát.

Azzal, hogy őket küldöd el a kutyáért és te nem mész velük, letesztelheted, hogy komolyan gondolták-e a kutya befogadását.

2014. jún. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

Nem azért, de én is rögtön arra gondoltam, hogy azért szerintem nem fognak ám annyira örülni a jelentkezőnek, ha az bevitte a kutyát, mert nem tudta vállalni, most meg amikor ők már elvégezték a munkát, és túl vannak a nehezén, akkor már mégiscsak kellene neki...

Az rendben van, hogy sok a kutya és kevés a jelentkező, de azért meg szokták válogatni, hogy kinek adják, jó helyre akarják őket adni, FELELŐSSÉGTELJES embernek, aki később is tud róla gondoskodni. Mert bizony élete során még előfordulhat, hogy beteg lesz, és akkor is kell majd hozzá pénz, idő és energia.

Ha tényleg akarjátok és tudnátok is róla gondoskodni, akkor húzd meg magad, emailt ne is írj, szüleid telefonáljanak vagy menjenek el érte, esetleg egy olyan családtagod, akit nem ismernek fel, de te inkább otthon várd meg őket, mert ha felismernek akkor húzni fogják a szájukat az biztos.

2014. jún. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyébként nem tudom, miért akarsz kutyát (és hogy fogsz róla gondoskodni), ha még egy mailt sem tudsz megírni. Ha akarod a kutyát és szereted akkor csak van valami gondolatod, egyébként pedig csak azt szokták írni, hogy érdeklődnek a kutya iránt, elérhető-e még, és megpróbálnák neki a lehető legjobb környezetet biztosítani. De ahogy már mondtuk, NE írj nekik emailt, személyesen menjen be valaki érte vagy telefonon érdeklődjön egy felnőtt. Te úgysem tudnál megírni egy rendes levelet (ne haragudj, de ez tény, itt van rá a bizonyíték), ráadásul speciális helyzetben vagytok, mivel ti vittétek be oda, erről pedig már írtunk.
2014. jún. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 sippara ***** válasza:
54%
Hát nem tudom, ez nekem eléggé úgy jönne le a menhely szempontjából, hogy bevittetek egy beteg, oltatlan, műtétre szoruló kutyát, és most jönnétek érte az oltás+chip áráért, és épp ezért nem adnám ki, mert mi lesz, ha mondjuk összeszed egy sérvet, vagy gyomorcsavart, vagy verekedésből fakadóan műteni kéne, vagy bármilyen komolyabb betegség jön ki rajta, megint leadjátok, megvárjátok, amíg "összerakják", aztán megint örökbefogadjátok? Ez nem így megy.
2014. jún. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!