Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben az esetben jól kezelte...

Ebben az esetben jól kezelte a helyzetet a kutya?

Figyelt kérdés

Előfordul hogy séta közben összetalálkozunk egy férfival, aki egy boxer-szerű kutyát vezet (nem akkora, a mérete inkább spánielhez hasonlít). Az a kutya teljesen hibbant. Mikor elmegyünk mellettük már félek előre hogy mi fog történni, mert általában neki akar menni az enyémnek. Egyszer véletlenül kibújt a nyakörvéből az én kutyám, odament hozzá, meg akarta nézni magának (egyáltalán nem volt agresszív), az a másik meg egyből nekiugrott, és rágta mint az őrült. A kutyám meg csak állt, és várta hogy befejezze. (Kaukázusi keverék, jóval nagyobb a másiknál, szóval nem nagyon tehet kárt benne). Ez jó reakció volt a kutyám részéről?

Az eset óta ha összetalálkozunk velük igyekszek minél messzebb kerülni tőlük mikor elmegyünk mellettük, a kutyám általában tudomást sem vesz a másikról, az viszont őrjöng...


2014. jún. 5. 14:34
 1/6 pajkii ***** válasza:
54%
az jó, hogy nem agresszív szándék vezérli a kutyádat. viszont ha egyszer elszökne és egy nagyobb velehasonló termetű kutya támadna rá és a tied csak hagyná magát akkor nem járna jól. de legalább nyugodt.
2014. jún. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
El kell kerülni az ilyen GYP kutyatartókat, ha arra nincs esze, hogy rászóljon, vagy megnevelje a saját kutyáját. Az ilyen büszke arra is, hogy milyen vagány kutyája, van mert támad mindenkit. Majd akkor lesz meglepi, a kutyának és gazdinak is amikor kap választ az ilyen kirohanásaira.
2014. jún. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Andizsuzsi ***** válasza:
35%

"Egyszer véletlenül kibújt a nyakörvéből az én kutyám, odament hozzá, meg akarta nézni magának (egyáltalán nem volt agresszív), az a másik meg egyből nekiugrott, és rágta mint az őrült. A kutyám meg csak állt"


És mindeközben te, mint a falka felelős vezetője mit tettél?

2014. jún. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Odamentem a kutyámhoz, visszatettem rá a nyakörvet, addigra meg már a másikat leállította a gazdája... bár úgy láttam még tetszik is neki hogy ilyen menő kutyája van. Már csak azt vártam hogy mikor dicséri meg.

Első, semmi probléma nem lenne vele ha meglépne, ki tud állni magáért, kapun belül az én kutyám is egy vadállat. Igazi házőrző.

2014. jún. 5. 15:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Igazából ezt látni kéne és úgy tudja mindenki levonni a következtetéseket, hogy az ő elvárásainak megfelelően viselkedett a kutyád vagy sem.

A te kutyád megy oda és nem megy arrébb sem, hm. Érdekes. Igazából attól függ mennyire komolyan támadja a másik. Bizonyos esetekben jó ha kivár, de van amikor nekem ne várja meg míg odaérek védje meg magát addig is, de már ez a nagyon komoly kategória lenne. Általában nem történnek ilyenek.

Plusz él elvárom,hogy ha azt mondom hagyd akkor addig hagyja.

2014. jún. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak egyszer ment oda, mióta agresszíveskedett vele a másik azóta nem foglalkozik vele, de engem azért idegesít hogy ennyire bolond a pasas kutyája.. :/
2014. jún. 5. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!