Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok?

Milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Már 10 éve nincs kutyám sajnos mikor a legutóbbi kutyám elpusztult a munkahelyem miatt nem volt időm másikra.De most már egy nyugodtabb több szabad időt hagyó munkahelyem van munkahelyem van.

Kistestű kutyák nem jöhetnek szóba mert van egy 5 éves kisfiam és egy 1 éves kislányom is. Inkább valami nagy testű de birka türelmű nyugodt mentalitású fajtára lenne szükségünk,lehetőleg ne keljen neki félnap mozgás mert annyi szabad időnk nincsen de 2-3 óra hossza séta és játék belefér.

Én egy újfundlandira gondoltam.Csak nem tudom valójában is az jellemző a fajtára mint amiket leírnak?

Vagy ti milyen fajtájú kutyust ajánlanátok?

Bár nem tudom hogy ez számít e kertes házban lakunk a kutyus velünk lakna bent de ki is kitudna menni az udvarra ha úgy van kedve.



2014. jún. 5. 16:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom kérdező miért nem jó a kistestű. Szerintem egy társasági kutya sokkal család centrikusabb, és a lakásban jobban el van. Arról nem beszélve, hogy nincs nagy mozgásigénye. Az újfunlandit nem ajánlom gyerekek mellé. Ráadásul neki nagy a mozgásigénye. Én a helyedben átgondolnám a kistestűt!
2014. jún. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Labrador!Gyerekszerető egy kutya nekünk is volt csak már meghalt szegényke :( De nagyon emberszerető jószág :)
2014. jún. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem először a leonbergi jutott eszembe. Nagy maci, és túl sok mozgásra sincs igénye.


Golden is jó lehet.

2014. jún. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Elkerülte a figyelmem, amit írtál. Igen, a fundi is jó lehet.


Bármelyiket is választod, csak jó helyről vedd, tenyésztőtől (abból is vannak rosszak) és egy nyugodtabb egyedet.

2014. jún. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Golden retriever, Labrador retriever
2014. jún. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A golden retriver egy örökmozgó. Én a helyedben leonbergit tartanék, ezt a fajtát még terápiás kutyának is szívesen alkalmazzák, tulajdonképpen családi macikutyának lett kitalálva.

Az újfundlandiról nem tudok nyilatkozni, azt nem ismerem jól.

2014. jún. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A leonbergi is tetszik,és ahogy így utána olvastam szinte ugyan olyan mentalitású a fajta mint a nyufik..

Első a gyerekek miatt sem akarok kistestű kutyát.Szerintem meg pont hogy a nagytestű kutyák családcentrikusabbak.Mellesleg kicsi törékeny kutyát nem akarok agyerek mellé sem.

Régen német juhász kutyám volt 14 évig élt mellettem és nagyon hűséges társ volt.Csak azért nem lesz német juhim megint mert egyszerűen a gerkőcök mellet nem lenne elég időm lekötni minden nap.

Eddig a leonbergi és az újfundlandi van fent a listán.

2014. jún. 5. 19:17
 8/14 A kérdező kommentje:

Lenne egy kérdésem 150.000 van az új családtagunkra.Ennyiért már lehet kapni jó vérvonalból származó nyufit vagy leonbergit?

Esetleg tenyésztő oldalakat/címeket tudnátok linkelni ?

2014. jún. 5. 19:22
 9/14 anonim ***** válasza:

[link]

Itt vannak a magyar kennelek, sajnos azt nem tudom, melyiknek a kutyái a legjobb természetűek. Ezt viszont könnyen ki tudod deríteni, gyere el egy kiállításra, ismerkedj meg a kutyákkal, tenyésztőkkel és amelyik a legszimpatikusabb és a legjobb kutyái vannak attól vegyél kiskutyát.


Fundinál úgy hallottam, hogy a Palio Langers kennel, a Black Sanderland kennel és a Midnight Lady's kennel elég jók, meg kell nézni/kérdezni.


150.000-ért szerintem már tudnál venni kiskutyát.


Sok szerencsét! :)

2014. jún. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat !
2014. jún. 6. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!