Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kant vagy szukát válasszak?

Kant vagy szukát válasszak?

Figyelt kérdés
Mit kell figyelembe venni mikor egy kölyköt kiválasztok?

2014. jún. 5. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Azt hogy melyikkel van kapcsolatod. Érezni fogod ha megtalálod azt a kutyust.
2014. jún. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A nem teljesen mindegy.

Figyelembe kell venned, hogy a kölykök szeme csillogó legyen, ne legyen nagy a hasuk, játékosak, érdeklődők legyenek.

Milyen fajtát szeretnél? Vagy menhelyről hozol kutyust?

2014. jún. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Collie kölyök, tenyésztőtől lesz.
2014. jún. 5. 18:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem szukáim vannak, és én a kanokat macerásabbnak tartom, elnézve a kanos gazdikat. Folyton figyelni kell rájuk, hogy nehogy lepisiljenek valamt. Kiállításon pl többször is szemtanúja voltam, ahogy kan kutya lepisil benti térben oszlopot, vagy a gazda egy pillanatra nem figyel, és a szomszédos széket, rajta kabáttal. Vagy pl agility akadályokat is többször láttam már telibe találni.

Az ivaros szukákkal is van kellemetlenség, de a tüzelés valójában nem akkora nagy cucc, és nem egész évben van.

2014. jún. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
64%

A nagy kérdés, itt csak te döntesz, de segítség képpen felsorolok néhány érvet:


-A kan kanos a tüzelési időben és néha el rohan egy-egy szuka után, ilyenkor pórázon kell vinni mindig, vagy valami elkerített helyre

-A kan kutya domináns kutya (lehet). Nagyobb a valószínűsége hogy mondjuk verekedésbe kerül.

-A gazda védelme érdekében megugathat embereket (de lehet a nevelés, vagy környezet, tapasztalatok, félelem is az oka: pl sötétben fekete ruhás embert.)


-A szuka is verekedhet szuka kutyákkal, nem egyszer láttam ilyet.

-Lehet a tüzelés nem gond neked, de nagyon sok kan kutyást felidegesíthetsz mert nem nézik jó szemmel a tüzelő kutyákat mondjuk egy olyan helyen ahol sok kutya sétál...

-Mellesleg gond neked is a tüzelés mert mi van ha elkapják a kutyád aztán kezdhetsz a kölykökkel amit akarsz..



Hát így elsősorban ez a kettő között a különbség!

Nekem kan kutyám van, nagyon szeretem, iszonyat ragaszkodó, aranyos, vannak durva emberi tulajdonságai is, jófej és olyan mintha a testvérem lenne :)


Először is nézd meg, hogy melyik az amelyik nem annyira domináns, mert később abból problémák lehetnek, azt hogy mennyire érdeklődő, hogy milyen a testalkata, ne legyen túl zömök túl soványka!


De tulajdonképpen a kutya viselkedése a gazdáján áll vagy bukik, persze lényeges hogy alapból milyen a kutyus, de elsősorban te neveled, szóval rossz döntés ilyenkor nincs, mert így is úgy is megszereted!

2014. jún. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amiket az utolsó írt, ivartalanítással kiküszöbölhető.
2014. jún. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sippara ***** válasza:
Kanom és szukám is van, egyikre sem kellett SOHA "odafigyelni", hogy ne hugyozzon össze mindent, ugyanis nevelve vannak, nem csak nőnek, mint a gomba :) A kant (ivaros, 2,5 éves) gond nélkül el lehet engedni tüzelési időszakban is, járunk ivaros szukás ismerősökhöz vendégségbe tüzeléskor is, és még soha nem volt semmi probléma. A kanom minimálisan domináns, az ivartalan szukám annál inkább, ugyanis ez nem nem, hanem egyedfüggő. Sem a kan, sem a szuka nem ugatgat meg random embereket, tudják, hogy nem kell megvédeniük (meg nincs is mitől). Bármilyen kutya verekedhet bármilyen kutyával nemtől, kortól, szőrszíntől függetlenül. A tüzeléssel járó problémák pedig kiküszöbölhetőek ivartalanítással.
2014. jún. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is van kanom is, szukám is, ugyanabból a fajtából (staffi, a kan ivartalanított, a szuka még ivaros). A szuka simulékonyabb, "puhább" természetű, ámbár az én kanom nagyon durung, igazi türelmetlen, bunkesz pojáca. :D Vele szerencsém van, nagyon omega, ki sem cuppan a s*ggemből.

A szuka más tészta, ő inkább alfa típus, de sokkal könnyebben igazodik hozzám, egyszerűbb bánni vele.

Ha ez számít valamit, a szuka közel sem olyan illatos, mint a kan. Az enyém ivartalanítva van, mégis olyan kanszaga van, hogy ihaj. :D

2014. jún. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elméletileg a kanok ragaszkodóak de nekem van mind a kettő és a szuka ugyan olyan ragaszkodó vagy még inkább mint a kan. (De ez csak személyes tapasztalat)
2014. jún. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!