Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez milyen hirdetés? Nem büntetik?

Ez milyen hirdetés? Nem büntetik?

Figyelt kérdés

Nem elég, hogy szaporító, és hogy nem magyar, de 4hetesen (!!!) hogy lehet eladni kutyát???? Normális? Leghamarabb 8 hetesen szokták, de inkább 10...

Ezt nem büntetik??

[link]



2014. jún. 6. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Hát mivel facebook-on hirdet ezért nem hiszem utána néz bárki is. Meg aztán gondolom ezek a kutyák nincsenek törzskönyvezve sem. Undorodom az ilyen emberektől akik képesek csak azért pároztatni a kutyájukat hogy pénzt csináljanak belőle. Ismerek egy családot akiknek jack russel-ük van, szerencsétlen már majdnem 10 éves és nem rég ellett már nem is tudom hányadszorra azért hogy aztán az összeset eladják. Undorító gusztustalan.
2014. jún. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Állatvédőknek lehet szólni, vagy az adóhivatalnál lehet felnyomni, ha ilyet látsz.
2014. jún. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Nem büntetendő hírdetésben kutyát árulni. Nem büntetendő almot lehozni. Hogy elítélendő , az más dolog.
2014. jún. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Tévedsz. Törvénybe ütközik, ha 4 hetesen tényleg eladja őket.
2014. jún. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha akarja, akkor 4 hetesen adja el, azt nem írta, hogy már el is lehet vinni, csak azt, hogy 4 hetesek.

Azt nem tudom, hogy honnan vetted, hogy nem magyar, én csak azt látom, hogy nem tud helyesen írni, de ez nem elítélendő, nem mindenki tudta megtanulni a helyesírást, és nem mindenkit tanítottak meg jó modorra sem.

Az állatvédőknek sincs semmi beleszólásuk abban, ha valakinél születik egy alom kutya (erre még nincs semmilyen tiltó törvény), csak megfelelő körülményeket kell biztosítani a számukra. A NAV-ra is csak akkor tartozik, ha tömegével adja el a kutyákat rendszeresen, akkor adószám kell.

Szóval mi ez a "könyörgöm, jelentsük fel" hangulat? Miért akar mindenki feljelenten mindig valakit? Nem értem.

2014. jún. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A jó modort nem a kérdezőre értettem, hanem a hirdetés feladójára: "értelmi fogyatékosoknak nem válaszolok"
2014. jún. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mivel valahol állatkínzásnak minősül, ha ténylegesen eladja 4hetesen. 4hetesen egy kölyökkutya még úgymond nem életre való, az anyjától ilyenkor nem szabad elválasztani, hiszen ő tanítja meg mindenre, és még szoptat is. És ha elválasztják 4hetesen, akkor lehet, hogy sérült lesz a kutya, mivel nem fejlődik ki teljesen, mert természetellenesen fog felnőni. Remélem érthetően írtam. Engem nagyon idegesít, hogy ilyet képesek az emberek. Egyébként onnan veszem, hogy nem magyar, hogy a srác és a barátnője képei alapján egyértelmű, hogy cigány. És a cigány nem magyar. Ennyi.
2014. jún. 6. 13:57
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja, úgy érted, hogy nem magyar? Az más.

Ha valóban eladja 4 hetesen, akkor az tényleg állatkínzás, de nem biztos, hogy így érti, ez nem derül ki a hirdetésből. De ha "nem magyar", akkor lehet, hogy eladja, de csak akkor lehet felelősségre vonni, ha tetten érik.

Én találkoztam már olyan magyar "tenyésztővel", aki azt hitte, hogy csak egyszer kell a kiskutyákat féreghajtózni.

2014. jún. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem szeretném védeni, mert hányok tőlük, de sehol nem olvasható, hogy elvihetőek a kölykök.
2014. jún. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy most négy hetesek nem jelenti azt, hogy négy hetesen oda is adja őket. Tehát a hirdetés szövegében nincs semmi felháborító (azon kívül persze, hogy keverékeket amstaffként árul, meg hogy már így is tele vannak az ilyen "amstaffokkal" a menhelyek).
2014. jún. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!