Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell helyesen fogni...

Hogyan kell helyesen fogni egy kéthetes kiskutyát, hogy ne legyen baja?

Figyelt kérdés
holnap megyünk kiválasztani a kiskutyám, és szeretném kézbe venni őket, csak félek hogy elrontom és bajuk lesz, 2 hetes az nagyon pici, nem?
2014. jún. 6. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
2 hetest nem is lehetne még fogdosni o.O
2014. jún. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Ilyenkor mindent a szemnek, semmit a kéznek! Annyi idősen nem lehet kézbe venni, ne fogd meg! Majd ha elhoztad 8 hetesen, megfoghatod, előbb nem. De hogyhogy ilyen korán választjátok ki? Úgy tudom, később szokás, 4-6 hetes korban.
2014. jún. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
6 hetes korukig csak a tenyésztő foglalkozhat velük, nagyon mást be se szoktak engedni a kennelbe. Akkor kapják az első oltásukat, addig nagyon veszélyes idegenekkel érintkezniük. Csak az anyjuk és a testvéreik, valamint a tenyésztő lehet a közelükben. Általában 6 hetes korban engedik kiválasztani a kutyát, azelőtt semmiképpen sem. Mivel 2 hetesnek még a szeme is csak 1-2 napja nyílt ki, és az első féregtelenítésen se estek át. Nem is tudnál még választani nagyon, hiszen 2 hetes korban még átalusszák szinte az egész napot, és szopnak. Csak később lehet felmérni, hogy melyik nyugodtabb, melyik energikusabb, mert sokaknáé ez is szempont a kutya kiválasztásánál, nem csak a külső.
2014. jún. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként úgy kell helyesen fogni minden kutyát, hogy az egyik kezed az első két lába alá teszed, vagyis átkarolod a mellkasát (benyúlhatsz 1-2 ujjaddal a mellkasához is) a másik kezed pedig a feneke alá teszed és azzal tartod... érezni kell.
2014. jún. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi, hogy válaszoltál a kérdésemre! amúgy azt gondoltam, hogy majd ott megkérdem, meg szabad-e fogni (nem ők mondták, hogy megfoghatom). és azért most megyünk, mert nem jut kiskutya, ha nem választom ki, mert párat már a születésük előtt eladtak másnak :/
2014. jún. 6. 14:21
 6/10 anonim válasza:
Megkérdezhetem milyen fajta kutyus? :)
2014. jún. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
labrador
2014. jún. 6. 15:48
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

nem minden tenyésztő tartja üvegbúra alatt a kölyköket. Ha szerencséd van, megfoghatod. Úgy, ahogy előttem leírták.

Azért elég nehéz két hetesen választani. Még semmi jele nincs annak, milyen természetűek. Annak sincs látszatja, milyen formájúak lesznek.

2014. jún. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok

Nekem is Labim lesz, és nekem ezt a tenyésztő mondta, majdnem szószerint. Megkérdezhetem, hogy melyik kennelből lesz? :)

2014. jún. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Akiteki ***** válasza:

A tenyésztő majd megmutatja, amikor a kezedbe adja. Bár gondolom már elkéstem a válasszal, nem értem rá néhány napig.

Megnézted a kiskutyát?

2014. jún. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!