Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő, keresztképzett kutyámat...

Nádszálkisasszony kérdése:

Kezdő, keresztképzett kutyámat hogy tudnám rávenni, hogy tovább "fogja" az adott tárgyat amit a szájába adok?

Figyelt kérdés

Így csinálom most:

1. Rövid ideig megfogja-klikk+falat /a gyakorlat elején 2-szer, 3-szor/

2. Várok, rövid ideig fogja semmi

3. Várok, rövid ideg fogja semmi

4. /megy el akedve/ várok rövid ideig fogja klikk+jutifala

És ez így megy folyamatosan!



2014. jún. 6. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi az h "várok"? Mire vársz? Hogy ő fogjon rá?

Addig egyáltalán nem kéne csinálni amikor már megy el a kedve...

Én nem olyan rég 4 különböző kutyának tanítottam ezt így, és mind durván apportos lett.

2014. jún. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen várok! Fogom a kezembe a tárgyat és ha ráharap elveszi. Csak akkor tanítom amikor motivált, de ahogy növelem azt az időmennyiséget, hogy fogja és nem klikkelek akkor szonytolódik el. Ha megint visszalépek egy szintet és már arra klikkelek, hogy egy másodpercig fogja megint megjön a kedve.


De ha annyira benne vagy a dolgokban válaszoló akkor leírhatnád nekem is részletesen. Írtam, hogy kezdők vagyunk!

2014. jún. 6. 16:35
 3/10 A kérdező kommentje:
Tehát, ez értelmetlenre sikerült :D Várok, fogom a kezembe a tárgyat, ha megfogja klikk.
2014. jún. 6. 16:36
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem várnék, hanem aktívan elébe mennék a dolognak, vagyis a szájába adnám. Ugyanis először azt tanítsd meg neki, h tartsa, és utána jöhet az h vegye el ÉS tartsa. Azt akkor fogja ha már elég motiváltan és gyorsan csinálja az elsőt, sőt várja h a szájába add az apport tárgyat. Az sem mindegy h milyen tárggyal kezdesz. Valamint érdemes váltogatni közben, h ne csak eggyel tanulja meg.

Az h növeled az időt az jó - de ne lineárisan, ne lehessen kiszámolni. Tehát ne 1-2-3-4-5-8-10 mp-ek legyenek egymás után hanem amikor már előző tréningnél már ment hosszabban akkor lehet 1-3-1-4-2-1-4-3-1-1-5 stb... majd amikor már sok kicsi beszúrásával megy a hosszabb lehet növelni a hosszabbak darabszámát: 2-5-4-1-2-5-7-2-3-8 stb.

2014. jún. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Milyen tárgyakkal érdemes próbálkozni?
2014. jún. 6. 17:28
 6/10 anonim ***** válasza:
én úgy csináltam, miután nem akarta tartani, hogy tartottam a tárgyat és kértem, hogy fogja meg. ha megfogta, klikk-kaja. aztán már nem kapott csak azért, mert kicsit ráharapott, vártam amíg tovább fogja, aztán arra kapott klikket ha erősebben megfogta és el is húzta picit. később "beraktam" a szájába és kértem, hogy tartsa, klikk előtt megfogtam még a tárgyat, hogy ne dobhassa el. egyre hosszabb ideig vártam el tőle, meglett a végén.
2014. jún. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én amúgy apportfával kezdtem, mert azt nem akarta elvinni vagy csócsálni, nem akart vele játszani. aztán később lehet majd mindenfélével.
2014. jún. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én pont nem apportfával kezdenék, hanem olyannal ami könnyű, de van tartása, mivel sokszpr azért sem akarják tartani, mert nincsenek hozzászokva a nehéz tárgyhoz a szájukban.

Én egy ilyesmi játékkal kezdtem:

[link]

Utána növeltem a súlyt, meg váltogattam a dolgokat. Mivel én vadászkutyákat képeztem, így dummyt használtam - először puppy, 250gosat, majd felnőttet 500 gosat és végül madarat - először galambot, majd kisebb fácánt.

2014. jún. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én pont azt a tanácsot kaptam egyszer, hogy találjam ki, mivel kezdeném, aztán szerezzek annál egy kicsit nagyobbat és nehezebbet. nekünk bevált, kisebb, könnyebb tárgyakkal eleinte nem boldogult, mert elvitte, rágta, eldobta stb. a nehezebb apportfát meg nem.
2014. jún. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk én akkor ott kezdeném, h nem engedem meg h elvigye - mert nem ezt kértem, meg mert nem engedem...
2014. jún. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!