Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik a kutyáknál és a...

Létezik a kutyáknál és a macskáknál melanizmus?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy rengeteg fekete kutya és macska van, de ez melanizmust jelent ? Azt tudom, hogy a farkasoknál és a nagymacskáknál(igaz nem sokminden közük van a házi macskához)elég gyakori, de melanisztikus kutyáról v. macskáról még nem hallottam csak szimpla feketéről.

#kutya #macska #melanizmus
2014. jún. 6. 15:53
 1/1 Platypus ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak kutyánál és macskánál feketének hívják, mert ezeket hétköznapi környezetben emlegetjük sokszor. Amikor meg a biológusok beszélnek a különböző fajok sötét színváltozatairól, akkor szakkifejezést használnak. De pontosan ugyanarról a jelenségről van szó, csak egy biológust kevésbé érdekelnek a házimacskák, az átlagembert meg a melanisztikus jaguárok. Macskából még akromelanisztikus is létezik, ez a sziámi szín.
2014. jún. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!