Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet törzskönyvet...

Hogyan lehet törzskönyvet szerezni? Aszongya az ismerős, hogy a 100ezres kutyát megkapja tk nélkül 40-ért, de jó, majd szerez tk-t, ha kell. Teljesen lepadlóztam.

Figyelt kérdés
2014. jún. 6. 16:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
hát ha a susmus kiderül akkor dutyi a vége!!! volt már rá pl...
2014. jún. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Ez a kutya meg a fajta totális semmibevétele...és persze hozzá nem értése.... :o(


A másik, h ma már mit nem tudsz szerezni?? Nyelvvizsga, diploma, személy, útlevél...bármi, miért pont egy tk. lenne akadály, annak aki csalni akar?

2014. jún. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Onnan, ahonnan az ember hozzá tud jutni diplomához, nyelvvizsgához, jogsihoz, útlevélhez, személyihez, stb. Az már kérdés, hogy ez okirat hamisítás (igen, tk esetében is), amiért 3 év börtönbüntetés járna.
2014. jún. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ez hülyeség, hogy a 100 ezres kutyát megkapja 40-ért, mert a törzskönyv ára kb 5000 forint. Ez csak egy trükk, hogy a szaporító "elijessze" a vásárlót. Amúgy ha az ismerősöd kérne törzskönyvet, akkor se tudna adni az, akitől veszi a kutyát (vagy azért mert nem is tenyésztő, vagy azért mert nem is fajtatiszták a kutyák, ergo a szülőknek sincs tk-juk, vagy mindkettő). Ki lehet próbálni.
2014. jún. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Legálisan nem tud szerezni később törzskönyvet,de akik ilyen ajánlattal etetik a vevőt,kizárt,hogy adni tudnak hozzá bármilyen papírt.
2014. jún. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Chipet is szerez hozzá, ami fel lest tüntetve a törzskönyvön?
2014. jún. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kutyában kell kicserélni vagy belerakni az adott számú chipet, hanem a tk-ra kell ráapplikáni. Biztos kapható chipszám nélkül is vagy van rá valami más megoldás. Mondjuk nem mintha megnézné bárki is, hogy az a chip van-e a kutyában, mint a tk-n...


Amíg a lókereskedő elő tud húzni 10 útlevelet a zsebéből és csak választani kell, melyik legyen a lóé, addig nem hiszem, hogy problémát jelent egy darab papír meg egy chipszám.

2014. jún. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Várd ki, amíg szerez törzskönyvet a kutyájának.
2014. jún. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ma már azért nem olyan egyszerű, mert szigorítottak. Először le kell chipeltetni a kutyát, és erről az állatorvos jegyzőkönyvet készít 2 példányban. A tenyésztő ezzel a jegyzőkönyvvel adhatja le az alombejelentőt és a fajtaklubtól ki is mennek leellenőrizni az almot. Ehhez akkor kellene egy állatorvos, egy "tenyésztő", meg a megrendelő. Hát nem tudom, bevállalnék e ilyet?????

Bár biztos meg lehet valahogy bundázni. Nem tudom, egy állatorvos kockáztatná e az engedélyét????

Meg azt sem hiszem, hogy egy 100 ezres kutyát meg lehet venni 40-ért, mindenki annyiért adja, amennyit ér, és ha 40-et ér, akkor egy papírral sem ér többet.

Lehet túl naiv vagyok.

2014. jún. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

És az elhullott kutyák törzskönyveivel mi lesz? Szerintem simán meg lehet oldani, hogy rákerüljön egy másik chipszám, de nincs is rá feltétlenül szükség, mert gondolom az egész arra meg, hogy "tk-s szülőktől" származó kölyköket tudjon eladni tk nélkül 20 ezerért, tk-val meg 120 ezerért (persze nem fognak hozzájuk kérni a vevők). Ismeritek a sztorit.

De ha nem is másik kutya tk-ját akarja mutogatni, vesz egy hamisítványt, úgysem tudják a szaporítótól vásárlók, hogy néz ki az eredeti.

2014. jún. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!