Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leállítani, vagy...

Hogyan lehet leállítani, vagy kordában tartani hét hónapos kölyökkutyát, hogy ne játsszon harapdálós játékot?

Figyelt kérdés
7 hónapos kölyök, nagytestű ( 55kg), tátrai juhász, engedelmes, alapfeladatokat elvégzi, pórázon gyönyörűen sétál, tempóváltással, stb. Otthon betartja a tiltásokat, határokat nem lépi túl. Csak néha -néha önfejű, de vigyázok, hogy mindig enyém legyen az "utolsó" szó. Labdázni, botozni szoktunk vele. A baj akkor van ha néha bekattan, és minden előjel nélkül úgy dönt, hogy azt a tipikus kölykös harapdálós játékot játssza.Van amikor csak finoman próbálkozik,ilyenkor azonnal tiltással leállítható.Komoly gondot az okoz, ha "csakúgy" nekünk ront és-hadd ne részletezzem-a hatalmas méretű pofájával bekapja a karomat,amin sérülést ugyan nem okoz, de nagyon fáj.Sajnos ezeknél a kitöréseknél elég nehéz leállítani, a testre zárt, mozdulatlan testtartáson kívül nincs is más eszköz a kezemben.Rabancrázás nevetséges, Ő 55, Én 45 kg vagyok...

2014. jún. 7. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Már az első ilyen "játszásánál" meg kellett volna tiltani, akadályozni.Ha neked ront, lépj el szépen előle. Vagy emeld meg a térdedet, hogy ne tudjon a közeledbe kerülni. Mindezek mellé természetesen megy a Nem szó.
2014. jún. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

az alapgond a "falka vezér gyengesége".

nem az a lényeg, hogy mekkora a kutyád, és Te mekkora vagy, hanem az, hogy ha azt mondod nem, akkor az legyen is nem!

sürgősen próbáld rendezni a viszonyotokat, ( a kár szakember segítségével ) mert ha már 7 hónaposan nincs tekintélyed, akkor mi lesz majd később?

2014. jún. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen,Mindkét tanács,észrevétel világos.Azt már valóban tapasztaltam ha a "nem" határozott és én nyugodt vagyok,akkor csak a fejbólintásos játékra hívásnál marad.Ha pedig ideges leszek,hiába a Nem ,akkor próbálkozik tovább.Végsősoron mindig én zárom le ezt a "vitát",csak az zavar,hogy a 8eves kicsi lanyomat nem merem kiengedni egyedül,Nehogy"játék"legyen a vége.Habár ő aztán igazán határozottan és röviden rendreutasítja a kutyát.
2014. jún. 7. 17:20
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Van baj ott bőven. Egyszer úgy alaposan el kell verni lapátnyéllel, utána 2-3 napig étel és figyelemmegvonás,akkor egy életre megtanulja ki az úr a háznál és egy szemvillanástól is lekushad. Apámnak két kaukázusija van, nagyon kemény kutyák és így tett mikor lázadni próbáltak. És imádják a kutyák ,csak tudják hol a határ. Különben ha felnő szét fogja tépni a gyereket vagy téged. Ha nem tudsz hatni rá fizikailag nem kell ekkora kutya.


Széplelkeknek, ajánlom a hideg nagynyomású vízzel való lefújást,az is hatni szokott egyből. De csak akkor ha nem reagál a tiltásra és harap.

2014. jún. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,

első gondolatom az volt, hogy nem reagálok a kommentedre, de mégsem tudom szó nélkül hagyni. Abban biztos vagyok már, hogy az általam fönnt említett kutya fajtájáról mit sem tudsz, hisz a kaukázusival példázódsz, ami az enyémhez képest egy igen kemény kutya. A fizikai fölény pedig valóban jól jöhet, de a dominanciát nem az fogja eldönteni. És hogy lapátnyéllel verni, nos ... sok sikert. Én nem azért vettem kutyát. Ráadásul életemben nem hallottam olyant, hogy egy családban nevelkedett- úgymont falkatagként tartott kutya " szétszedte" volna a család kisgyerekét-ahogy te fogalmaztál.Itt nem egy láncra vert haszonállatról beszélük!

2014. jún. 8. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!