Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta lenne...

Melyik kutyafajta lenne számomra a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, és remélhetőleg hamarosan családi házba költözünk. Nagyon régóta szeretnék kutyát, és ő lenne számomra az első. Több könyvet is végigolvastam már a kutyafajtákról, mégsem tudok úgymond dönteni. Ezért kíváncsi lennék a ti véleményetekre.

Nem szeretnék mini kutyát, se hatalmasat. Szeretném, ha bent aludna az én szobámba, de ez még nem biztos. Szeretnék vele járni futni, és úszni, ezért fontos, hogy szeresse a vizet. Van a közelünkbe egy tó, és odavinnénk ki. Délutánonként hosszabb séták, játékok, minden, ami kell. Azonban délutánonként ugye iskolában általában egyedül lenne itthon, körülbelül 07:30-tól maximum 15:00-ig, ami ugye 8 óra, és nem szeretném, ha unalmába rombolni, szökni kezdene. Én szeretnék lenni a "főgazdája". Idegenekkel ne legyen túl barátságos. Értelmes kutyát szeretnék, akit lehet tanítani sok mindenre. Van egy macskám, akivel szeretném, ha kijönne, illetve van rá esély, hogy nem csak 1 kutyánk lesz, de ez még nem biztos.

A shetlandi juhászkutya megfelelő lenne számomra? :)

Előre köszönöm szépen a válaszokat!


2014. jún. 7. 19:50
 1/6 A kérdező kommentje:
*Azonban délelőttönként, iskola időben, általában egyedül lenne itthon, körülbelül 07:30-tól maximum 15:00-ig, ami ugye 8 óra, és nem szeretném, ha unalmába rombolni, szökni kezdene.
2014. jún. 7. 19:52
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elsőre Labrador, Magyar vizsla jutott eszembe a leírtak alapján.
2014. jún. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A shetlandi juhászkutya nagyon foglalkozásigényes, és gyakran domináns, szerintem kezdőknek nehéz kutya. Eléggé hasonlít ilyen szempontból a mudira, ami nekem van.


Ha biztos, hogy bejáratos lehet a házba, akkor én leginkább a vizslát ajánlanám neked. A labrador retriver és a golden retriver is jó kezdő kutyák, és tutira szeretik a vizet.

Ha ezek túl nagyok, akkor a közép uszkár (rendkívül értelmes és jó természetű kutyák) az, ami elsőnek beugrik. Esetleg spániel.


Egyébként, a legtöbb dolog, amit írtál, nevelés kérdése. Még sokat kell olvasnod a kutyatartásról, nevelésről is.

2014. jún. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Egy kutya 10-15 évig él. Vedd számításba, hogy hamarosan középiskolába mész. Ez az a kor, amikor az ember ismerkedik, bulizni jár. Biztos vagy abban, hogy így is tudod vállalni a kutyát? A középiskola után valószínűleg egyetemre mész. A kutyával akkor mi lesz? Ezeket is vedd számításba.

Ha a kutya mellett döntesz, akkor vidd kutyasuliba, mert sok mindenre meg szeretnéd tanítani, és nem biztos, hogy egyedül menni fog.

2014. jún. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én az elmondottak alapján labradort, golden retrivert vagy ír szettert javasolnék neked.

2014. jún. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ír szettit semmi képp, golden lenne jó, mert az picit nyugisabb, mint a labi.
2014. jún. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!