Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya érti amit mondok neki?

A kutya érti amit mondok neki?

Figyelt kérdés
2014. jún. 8. 09:20
 1/8 anonim válasza:
Nyilván nem tud magyarul... Viszont ha pl. sokszor hallja azt, hogy: ül és tudja ahhoz kötni, hogy olyankor le kell ülnie akkor gondolom ennyit megért.
2014. jún. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csakis az őshonos magyar fajták, a többihez az anyanyelvén kell szólni!


Nem érti, hogy értené már?! Különben is, száz ilyen kérdés volt már, nem dobott fel egyet sem? A hangsúlyból, a mozdulataidból, az illatodból (egyes helyzetekben, lelkiállapotoknak köszönhetően megváltozik a verejték szaga) tudja, hogy mit vársz tőle. Illetve be lehet tanítani dolgokra és az ösztönössé válik nála, hogy ha ezt vagy azt csinálod, akkor ő ezt vagy azt fogja csinálni (ezt adja rá válaszul).

A szavakat sem érti, viszont össze tudja kötni helyzetekkel, tehát a nevére sem azért hallgat, mert ő tudja, hogy neki az a neve (ezért hívhatod akárhogy), hanem mert megszokta, hogy ha azt a szót kiáltod, akkor neki mennie kell, mert mondjuk enni kap vagy mentek sétálni stb.

De teljesen értelmetlen szavakat is mondhatnál neki, taníthatnád azzal is, ugyanúgy működne (csak az emberek néznének hülyének, mint pl most is).

Szép is lenne, léteznének többnyelvű kutyák, lassan nem csak chip kellene, hanem nyelvvizsga is...

2014. jún. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Vezenyszavakhoz tud kotni cselekveseket: ul, fekszik, stb.

Meg kihallja a hanglejtesbol hogy epp szidod vagy dicsered, de nem erti a jelenteset a mondandodnak.

2014. jún. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 metalgyerek1998 válasza:
36%

Én máshogy látom a dolgokat igaszság szerint érti mit beszélsz

Haja nem igazán tudja hogy mit jelent némejik sokszó

De ha mongyuk roszat csinál rá nézel mérgesen mélyen a szemében és akor hat is meg ha rá kiabálsz azt is érti azért fut el vagy ugat

Vagy el szégyeli magát szomorú (:

2014. jún. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ramcsiii ***** válasza:
38%

Hát az én kutyám sem valóban érti amit mondunk neki,de hihetetlen hogy mégis mintha tényleg tudná..A nevét azt tudja az rendben van.

Hihetetlen mód nagyon okos az én labradorom.Ha a sétátatásra vesszük elő a láncát-alig visszük sétálni-De annyira ugrál örömébe hogy az eszméletlen,és elkezdi a szájába venni a láncot és vezetgetni minket az utcára,hogy na akkor mehetünk.

Akkor ha apám nem autóval megy ki a házból-mert azzal jár dolgozni-akkor elkezd vonyitani mint az őrültek,mintha vernék,és akkor volt hogy a szomszédba is kocsival ment át,mert a szomszédok még rosszra gondolnak :D

És azt is tudja hogy ha mi nem vagyunk kint az utcán és akár nyitva van a kapu,nem szabad kimennie és ő ezt meg is jegyezte.Egyszer a család egyik barátja próbálgatta elvezetni,amig ki nem mnetünk az utcára,őt addig el nem vezethette volna senki,mert ott ült nyugodtan..

És szerintem a kutyák tudnak nagyon okosak is lenni,CSAK foglalkozni kell velük!!! :)

2014. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Yes
2014. jún. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

nekem német juhászom van. sajna én nem tudok németül, ezért van köztünk egy kommunikációs szakadék! :)

attól függ mire gondolsz? meghallgat ha beszélek hozzá, mást úgysem tud tenni.

2014. jún. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A testbeszédből, meg a gyakori cselekvésekből ért, mint amilyen pl. a séta előkészülete, vagy ahogy készülődsz, amikor elmész itthonról. Néhány kifejezést megtanulhat úgy is, hogy kifejezetten nem tanítod, de sokszor mondod neki, mindig azonos helyzetben, így megtanulja, hogy mi következik utána.
2014. jún. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!