Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie való-e lakásba?

Border collie való-e lakásba?

Figyelt kérdés

Szeretnénk venni egy border colliet, de tudjuk hogy nagy a mozgásigénye. Viszont ha sűrűn vinnénk le sétálni, és sokat foglalkoznánk vele, akkor nem zavarná, hogy lakásban van?

És a lakásunk sem kicsi, elég tágas tehát elfér.



2014. jún. 8. 15:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Alapvetően a Border szeret a gazdája közelében lenni, így tehát nincs probléma azzal, hogy lakásban van tartva. Ám, ehhez nagyon le kell mozgatni nap mint nap, minden szélsőséges időjárásban. A testi fárasztáshoz még hozzájön a szellemi fárasztás is szintén napi szinten. Ha ezt tudod neki biztosítani nem lesz baj, de ha nem, szét fogja kapni a házatokat, ami neked se jó és a kutyának is szenvedés.
2014. jún. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
8%

Nem. A border collie juhászkutya. Mellesleg a legjobb :-)

Az az alaptermészete, hogy kint legyen, tágas térben.

Vannak direkt lakásba ajánlott kutyák, akik meg kint nem érzik jól magukat, vagyis akiknek elég a napi séta, de a border collie nem ilyen.

2014. jún. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
65%

Nem elég ha sétáltatod.

És agyilag is le kell fárasztani!

2014. jún. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

Lehet lakásba,hiszen gazdi centrikus kutyák.

Viszont rengeteget kell vele mozogni!!! napi 3-4 óra intenzív mozgás kell,hogy ne romboljon a lakásban.

Mennyi időtök lenne rá inkább azt írd meg,mert az,hogy csak sűrűn viszitek sétálni nem elég.Sétában nem fárad ki kemény labdázások,frizbizések kellenek,hogy lefáradjon fizikailag!! szellemileg trükk tanítás és egyéb feladatok szükségesek.


Én csak nagyon aktív,elhívatott emberkéknek javaslom.

2014. jún. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
én suliban vagyok reggel 8-tól kb. délután 2-ig. Anyukám meg néha délelőtt megy dolgozni, néha meg délután. tehát valaki mindig lenne vele. én pl. délután tudok vele foglalkozni elég sokat.
2014. jún. 8. 18:16
 6/23 anonim ***** válasza:

Mennyit tudnál vele foglalkozni?

Sportolni meg ilyenek

2014. jún. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
hát 2kor érek haza, aztán levinném sétálni egy órát, játszanék vele, tanítgatnám...aztán edzésre kéne mennem kb. 6-7 körül, de akkor már anyukám otthon van, és ő is levinné.
2014. jún. 8. 18:35
 8/23 anonim ***** válasza:
És ha az egész délutánodat a kutyával töltöd, este meg esdézre mész, akkor mikor tanulsz? nem kötekedésből írom, de a kutyatartásra ne menjen rá a tanulmányi eredményed.
2014. jún. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
igen ebben igazad van...tanulnom is kéne, csak egyszer már volt kutyánk aki egy öleb volt, és butuska. és szeretnénk megint kutyát, aki okos és lehet a lakásban tartani. csak az a baj hogy ezen a fajtán kívül nem tudok más okos kutyust.
2014. jún. 8. 18:54
 10/23 anonim ***** válasza:

Golden retriver pl. Bár az is inkább kertes házba való.

De pl. mopsz okos és értelmes kutya és lakásban is nyugodt szívvel lehet tartani. Szerintem nézz utána, hogy milyen kutyák jöhetnének még szóba, mert most még lelkes vagy, de megtörténhet, hogy előbb-utóbb megunod majd, hogy napi 4-5 órát kell foglalkozni vele, le kell fárasztani fizikailag is és szellemileg is jó sokat kell foglalkozni vele.

2014. jún. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!