Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya sugároz "méltóság...

Melyik kutya sugároz "méltóságot", és okos is? Egy konkrétan fajtára gondolnék. Lent tovább.

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, melyik az a kutyafajta (/ták), amelyik méltóságteljes...ez talán furcsány hangzik, szóval olyasmire értem, mint a dobermann, vagy német dog, hasonlók :D és okos is... akár lehet ez skót juhász is, vagy golden retriever. De mégis olyan ember véleményére lennék kíváncsi, aki ért hozzájuk. Okos, naagy, szép :D

MÁSRÉSZT:

Westie, okos kutyák?:D

Igen, kutyát szeretnék..árban nem érdekel, vagy egy westiet szeretnék, vagy valami szép nagyot :) Viszont a nagyok okosabbak is... :D


2010. jan. 1. 23:51
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
65%
Akita :)
2010. jan. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ő gyönyörű és méltóságteljes :) Viszont tapasztalatlan kezdő kutyásnak nem ajánlott -> Ez kimaradt xD
2010. jan. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
Valóban aranyos...de ezek szerint nem nekem való :D
2010. jan. 1. 23:59
 4/49 anonim ***** válasza:

Hát kicsit bonyolult vagy. :D Az én szememben a dobermannok ilyenek, persze álló füllel, az agarak, mert azok olyan tartózkodóak, viszont nem is azok a szolgakutyák, talán még a belga juhász. A nyomott orrú fajták nálam semmiképpen nem méltóságosak, inkább olyanok mint egy öreg úr.

Viszont szerintem a legokosabb kutyák a pásztorkutyák közül kerülnek ki, akik sokszor nem olyan méltóságosak. Gondolj bele pl egy shelie inkább cuki, meg ott nem a szépséget nézik. De nekem mindegyik fajta méltóságot sugároz amelyiket szeretem. Csak annyi kell hozzá hogy komolyan viselkedjen épp és kihúzza magát.

A westi is okos csak az terrier, szóval tuti kicsit makacsabb is.

2010. jan. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
73%
németjuhász
2010. jan. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
82%
Ír farkaskutya
2010. jan. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk Afgán Agarunk volt, ami nagyon méltóságteljes, szép kiállású kutya. Sajnos tavaly 14 évesen el kellett altatnunk, mert már nagyon rossz bőrben volt szegény. Most idén tavasszal egy Border Collie-nk lesz, ami szintén egy nagyon okos, jól tanítható kutya, de szerintem kevésbé elegáns.
2010. jan. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:

A 3. jókat mondott, és persze többiek is :)

A hegyes orrúak leginkább, valóban :D

És igen bonyolult vagyok...bocsi :P:D De tényleg valami különlegeset szeretnék, és úgy érzem, az én stílusomhoz ez illik, VAGY a Westie x):D És a dobermann marad annak a "méltóságosnak" nálam, a hegyes fül ugye műtét eredménye?

Még a skót juhászok is nagyon szépek...lehet, hogy a végén az lesz, és nagyonis okosak :)

2010. jan. 2. 00:17
 9/49 A kérdező kommentje:
A nagymamámnak van Border Collieja :) Valóban kevésbé elegáns, bár attól függ mennyire szép "példányunk" van :) Köszi a válaszokat, mindenkit felpontozok :)
2010. jan. 2. 00:18
 10/49 anonim ***** válasza:
29%
Neked nem való kutya..te felvágni akarsz vele...bammeg ragaszd a pénzed a homlokodra és villogjál....pfö...
2010. jan. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!