Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a "régi"...

Evangelline kérdése:

Mit tegyek, hogy a "régi" kutyám ne bántsa az "újat"?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám egy éve (kb másfél éves, talált kutya volt) most hoztunk egy kb fél éves kutyust mellé menhelyről. Eltelt három nap és már kétszer letámadta a "régi" kutya az "újat" úgy, hogy sebes lett. Első alkalommal betudtuk annak, hogy a "régi" pórázon volt, a másik nem. Ma reggel arra keltünk, hogy a kenelben (ahol előző éjjel is együtt aludtak) visít a kicsi, mert megint "elverte" őt a nagy. Nagy udvarunk van, egyébként nem bántja őt a nagyobb kutya. Úgy vettük észre akkor megy neki, amikor valakit ugatni kezd, tehát mérges állapotában, ha a kicsi odamegy, akkor vége. Mit tegyünk, hogy ezek a kirohanások megszűnjenek?
2014. jún. 9. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás a megoldás ezekre a gondokra. Nagyon gyakori, hogy ahol két vagy több kutya van, és a kerítésnél ugatnak, hirtelen egymásnak is nekimennek. Szerintem az adrenalinjuk szökik fel vagy nem tudom. Egyébként érdemes lenne két külön kennel nekik, hiszen a meglévő a régié saját területeként védi, és a kicsi oda betolakodó. Építs egy újat a régi mellé így egymás mellett vannak de mégis mindkettő a külön kis helyén. Sokat mozogjanak,legyenek elfáradva, és amikor összezörrennek, minél hamarabb szedd szét őket. Hatásos ha hideg vizet locsolsz rájuk, azzal a komolyabb verekedések is berekeszthetőek.
2014. jún. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sippara ***** válasza:
Nevelni kéne a nagyot. Persze, hogy elp.i.csázza a kicsit, ha megteheti, mert ő a jani a háztartásban. Eleve másik kutyát csak kész, normálisan nevelt kutya mellé hozunk.......
2014. jún. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves SIPPARA!

Jól nevelt kutya mellé hoztuk a másikat. Nagyon sok mindent megtanítottunk neki, és minden vezényszóra hallgat!!! Szófogadó kutya, ezen a téren nincs vele gond!!!!

Ha érdemleges segítséget nem tudsz mondani, akkor inkább ne írj semmit!!!!!

2014. jún. 9. 13:45
 4/6 sippara ***** válasza:

"Eltelt három nap és már kétszer letámadta a "régi" kutya az "újat" úgy, hogy sebes lett."


72 óra alatt két sérülést okozó támadás NEM normális. A legtöbb esetben még akkor sincs konkrét sérülés, ha a támadó kutya egyébként sincs normálisan nevelve.


"Első alkalommal betudtuk annak, hogy a "régi" pórázon volt, a másik nem."


Eleve miért volt pórázon a nagy? Ha azért, mert amúgy is szokott támadni kutyákra, ott egyértelműen nincs rendben valami, agresszív kutya mellé meg nem hozunk másikat.


"Ma reggel arra keltünk, hogy a kenelben (ahol előző éjjel is együtt aludtak) visít a kicsi, mert megint "elverte" őt a nagy."


Miért vannak egy kennelben kettesben egy egész éjszakát felügyelet nélkül, ha a nagy támadja a kicsit?


"Úgy vettük észre akkor megy neki, amikor valakit ugatni kezd, tehát mérges állapotában, ha a kicsi odamegy, akkor vége."


Ez a kerítés előtt egymást verős dolog tipikusan a keveset mozgatott/dolgoztatott/foglalkoztatott kutyák "betegsége", a kutya tele van energiával, mert senki nem vezeti le, ezért túlpörgi a jelzést/őrzést, és mivel ezért senki nem szól rá, a saját kötelességének/tevékenységének nyilvánítja (ami a vezető egyik kiváltsága), és a nála alacsonyabb rendűvel szemben jogosan védi meg - ergo agyonveri azt a "pofátlan kis görcsöt", amiért "bele mer ugatni a dolgába". Ezzel két probléma van, egyrészt a sima kerítésnél ugatás nem egy ennyire komolyan végzendő dolog (hiszen amíg a kerítéshez/kapuhoz nem ér senki, gyakorlatilag funkciója nincs), másrészt semmilyen tevékenységből nem zárhatja ki a falkatársát (vagy igazából bármilyen másik kutyát) konkrét agresszióval. Jelezzen, szóljon, de véresre nem tépünk senkit azért, mert ő is ugatni akar.


"Mit tegyünk, hogy ezek a kirohanások megszűnjenek?"


A nagyot rettenet komolyan büntetni, tiltani már a feszülést is (mert biztos, hogy van), csak felügyelet mellett legyenek együtt, hogy a gázos szitukat el tudd kapni. Ha ez egyedül nem megy, akkor házhoz járó kiképző (NEM kutyaiskola, ülni-feküdni-maradni gyanítom, tud a nagy, nem ez a probléma), mert ebből nagyon gyorsan szoktak sorozatos véres verekedések kerekedni.



Valóban nem cunci-munci a stílusom, valóban azt tudom elmondani, hogy mit csinál rosszul a gazda, mert ezerből 999 esetben a gazda cseszi el. Ez nem baj, nem szégyen, sőt, jó, ha feltűnik, és javítani tudunk rajta. Írhattam volna, hogy biztos fáj a pici lelkének, hogy új kutyulit hoztál a házhoz, és babusgasd halálra a pici cuki fejét, csak azzal 1.) nem mondtam volna igazat, 2.) semmivel sem lettél volna közelebb a megoldáshoz.

2014. jún. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 KGabi0000 ***** válasza:

Nekem is volt ilyen gondom, bár az

én kutyám leginkább féltékenységből csinálta ezt.Amikor elkezdett rámorogni mindig rácsaptam az orrára vagy a fenekére.Legyen egy olyan dolog amitől fél pl. összegöngyölgetett újságpapír vagy ilyesmi.Így ha valami rosszat csinál elég ha felmutatod neki, rögtön tudni fogja, hogy valami rosszat csinált.Egy 5-6 alkalommal kellett csak rácsapni, utána idővel megszokta a másik kutyát.De az is lehet, hogy csak féltékeny.Mutasd meg neki, hogy még mindig szereted őt is,sokszor simogasd meg.Egyébként az én kutyám ugynezeket csinálta, mint amiket te leírtál.Nyugi, idővel ha megmutatod neki, hogy ez így rossz, akkor hozzászokik a másik kutyádhoz.És vidd el sokszor együtt sétálni őket, ott az utcán nincs területvédelmezés, így több esély van rá, hogy elfogadja.

2014. jún. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Most már igazából sokkal jobb a helyzet.

Nincsenek kenelbe zárva, az egész udvar az övéké. Persze arra nagyon figyelünk, hogy ne érezze magát egy kicsit sem hanyagolva.

2014. jún. 10. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!