Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lettek divatosabbak...

Miért lettek divatosabbak Magyarországon is a keleti pásztorkutyák (KAU, KÁJ, sarplaninac) a saját pásztorkutyáinknál (Kuvasz, Komondor)?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 12:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Én nem divatosnak, inkább népszerűbbnek mondanám.

A kuvaszt sokan nem vállalnak a terjengő rossz híre miatt ( pl.: ídős korára megbolondul stb.).

A komondort a bundájának hosszas karbantartása elriasztó lehet. Nem utolsó sorban talán a keleti pásztorkutyák jelleme, temperamentuma valószínűleg jobban illik a gazdához.

2010. jan. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem mindenki olyant válasszon, amelyikkel bánni tud, és amilyent akar. Minden esetre engem régen rokonnál egy kuvasz egyszer megkergetett, amíg nem zárták hátra a helyére, nem mertem bemenni.
2010. jan. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
43%
Én a bundájuk miatt nem vennék komondort se pulit, és kuvasz harapott meg : /
2010. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem egy KÁJ pont olyan veszélyes lehet (nem megfelelő kezekben) mint egy kuvasz... szerintem aki olyan kutyákat keres, mint a KÁJ meg a Kakukázusi, annak minél nagyobb, minél félelmetesebb kutya kell... általában telep- vagy házőrzésre. És az a divatos. Én sokkal jobban szeretem a magyar fajtákat, ha már ilyen nagy kutyák közül kell választani.
2010. jan. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
Nekem egyik sincs, viszont a keletiek jobban tetszenek. A komondor a bundája miatt nem tetszik, a kuvasz meg azért mert túl világos, és hát szeretem a kemény kinézetű kutyákat (ugye ott a fülvágás "keleti oldalon", most pontozzatok le, nem tartok kínzásnak). De egyikkel sincs bajom. Egyszer a közép-ázsiai megtámadta a mudimat de nem lett semmi baj mert ott volt a gazda. Komondorunk, kuvaszunk volt, velük sem volt semmi baj, de másféle kutyák tetszenek.
2010. jan. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Én azt vettem észre, hogy ha valaki házőrző kutyát keres, és a pásztorkutyákban gondolkodik, gyakran inkább keleti pásztorkutyát választ, mert azt hiszi, jobb. Sokan mondják, hogy a Kuvasz és a Komondor már nem elég kemény, bátor kutya, rendíthetetlenség terén a KAU és a KÁJ fajtákat tartják etalonnak TÉVESEN!!! Sztem a Kuvasz és a Komondor sokkal eredetibb kutyák, összehasonlíthatatlanul jobban őrzik pásztorkutyás ösztöneiket. Sajnos nem becsülik meg a magyarok a saját pásztorkutyáinkat, sőt, egyáltalán a magyar fajtákat, tisztelet a kivételnek...
2010. jan. 2. 20:58
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

Azért kell nagyobb kutya (nekünk is kaukázusi van) mert már a látványától is megfélemlíthet akárkit.

a komondor nem tűnik olyn vadnak, harapósnak. a kuvaszt pedig nem tudom hova sororlni. nekem se a komondor se a kuvasz nem tetszik.

2010. jan. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Akiteki ***** válasza:
100%

Egyetértek Veled.

A keleti kutyák sokszor rossz kézben vannak, mert divatosak lettek, ezért van félelmetesebb hírük. Szerintem egy kuvasznál jobb házőrző nem kell.

Sőt! A magyar agárról nem is tudják, milyen jó házőrző, nem akarják elhinni, hogy hozzánk senki nem jöhet be az engedélyem nélkül, amíg ki nem próbálják. A testvére pedig fogott már betörőt. Kauból olyat láttam, aki válogatás nélkül harapott bárkit, de nem olyat, aki tudta hogy ki jöhet be és ki mehet ki.

2010. júl. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
mert keményebbek, agresszívabbak és az emberek félnek, ezek nagyobb biztonságérzetet jelentenek nekik iletve divat lett a kemény, agresszív fajták tartása magamutogatásból(nemcsak ázsiai pásztorkutyák, hanem bulltipusu kutyák is)
2010. júl. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

kézzel-lábbal tiltakoztam, anikor a kis kaukázusink hozzánk került, 1 éves korában el akartuk ajándékozni, mert egyedül unatkozott otthon, és amikor hazamentünk, ránk ugrált.

aztán egy betegsége kapcsán összenőttünk lelkileg

szegénykém 13 (!) évesen tavaly halt meg, azóta is siratom

2010. júl. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!