Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom távoltartani a...

Hogyan tudom távoltartani a kutyákat a portámtól?

Figyelt kérdés

A környékünkön rengeteg kutya van és gyakran portyáznak az otthonom közelében, ami nem csak az állandó ugatás miatt idegesítő, hanem azért is, mert családom van és félek, hogy valamelyik rájuk támad.

Az a probléma a kutyákkal, hogy nem mindegyik kóbor, sokat közülük a felelőtlen gazdáik engednek ki az útra és némelyik olyan agresszív, hogy attól sem riad meg, ha hozzávágok egy követ. Tudom, hogy most sokan szívtelen állatkínzónak gondolnak, de egyszerűen nem tudom máshogy elkergetni őket a portámtól és inkább megdobok egy kutyát, minthogy bántsa valamelyik családtagomat.

Az érdekelne, hogy ismertek-e olyan eszközöket, amivel hatékonyan távol tudom tartani az otthonomtól az utcán portyázó kutyákat? Elsősorban valamilyen ultrahangos eszközre gondolok, csak az a baj, hogy a legtöbb kutya keverék és úgy hallottam, hogy rájuk nem igazán hat. Próbáltam borsot, ecetet, de nem jött be.

Egy olyan eszköz kellene, amivel bármikor el tudom riasztani az állatokat és még a legagresszívabbak ellen is hatásos. Ismertek ilyeneket?



2014. jún. 10. 11:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%

Miért ne hatna az ultrahang a keverékekre. A hallásuk ugyanolyan.

[link]

2014. jún. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
61%

Igen, ismerek ilyet, a neve KERÍTÉS! Nekünk évek óta remekül beválik, tudom ajánlani nektek is...


Én az ilyen készülékek esetében nem gondolnék arra, hogy a keverékekre nem hat, hanem inkább, hogy mi van ha egyikre sem kellőképpen... Mert egyrészt nem mindegyik jó, másrészt sokszor még a jónak mondottak sem hozzák meg a várt eredményt egyes helyeken, egyes kutyákkal.


Egyébként lehet jelenteni, hogy ott a sok kóbor kutya és akkor elviszik őket. Vagy ha a szomszéd nem ért a szóból, hogy ne engedje ki, akkor hívd ki a rendőrséget esetleg, mert ezért a gazda büntethető, ugyanis kötelessége biztosítani, hogy a kutyája ne tudjon megtámadni senkit, magyarán a kerítésen ne menjen ki és ne sétálgasson az utcán, hanem az ő portáján belül maradjon. Szerintem a rendőrsöknél nincs leolvasó készülék, de ha feljelentést teszel vagy csak átmentek akkor a szomszédhoz a kutya miatt, akkor biztosan kiderül, hogy tényleg az övé és majd máskor jobban meggondolja, hogy hagyja-e mindenhol bóklászni, vagy törődik is vele. Ha pedig nincs benne chip, akkor amiatt is külön kaphat, hiszen már régóta kötelező. Vagy ha nem akar büntetést, akkor esetleg mondhatja, hogy nem az övé a kutya, de akkor viszont többet nem látja, mert kóbor kutya elviszik, kész.

Amúgy pedig ne dobáld, mert akkor pláne agresszív lesz! Nálunk is vannak kóbor kutyák, de sosem támadtak még meg, pedig némelyik eléggé agresszívnak tűnt és ugatott vagy épp morgott, de nem kezdtem el dobálni, hanem attól függően, hogy mennyire fenyegető hangosan rászóltam és elindultam felé, vagy pedig ha tényleg annyira domináns kutya, hogy megtámadna, akkor érdemes oldalazva menni, hogy minél kisebb részedet mutasd felé, mintha elbújnál, mert akkor nem veszi támadásnak a jelenléted. A morgás egyébként is csak figyelmeztetés a kutyáknál, attól még nem biztos, hogy meg akar támadni.

2014. jún. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Andizsuzsi ***** válasza:
58%

Kérdező!


Minden kutya keverék, csak egyes keverékeket elismertek önálló fajtaként:)

Szerinted mitől más egy keverék hallása egy fajtatiszta kutyáénál?

Jelentsd be az önkormányzatnál, ha a kutyák valóban veszélyesek rátok, és kérd, hogy intézkedjenek az ügyben.

2014. jún. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%

Ez az ultrahangos készülék vagy működik, vagy nem. Szerintem teljesen lutri az egész.

Anno nálunk is volt hasonló probléma, szinte a fél falu felszerelkezett ilyen kütyükkel. Annyi eredménye lett, hogy az arra érzékenyeknek iszonyatos fejfájása lett a vékony visító hangtól. Nem viccelek, én folyamatosan hallottam, míg a szomszéd nem.


Próbáld meg a hivatalos utat végigjárni. Ha kell készítsél videofelvételeket és azzal együtt keresd fel a helyi jegyzőt. Első körben ugyanis ő az elsőszámú "állathatósági" szerv. Ha tényleg agresszívek akkor meg szívfájdalom nélkül hívni kell a sintért.


Én imádom a kutyákat, nekem is van. Az elmúlt 5 évben, mióta itt lakunk én heti szinten több kóbor kutyát viszek az állatorvoshoz chipet nézni, stb... de ha olyan kutya van a környéken, akit nem tudunk mi, civilek befogni, mert agresszív, vagy félő, hogy akár ijedtében megharap, akkor hívjuk az ebrendészetet.


A 2#-nek a kerítésben igaza van! :)

De a rendőrséget el is lehet felejteni, max. akkor jöhet szóba, ha már "vér folyik". Nálunk egyszer az utcán egy jó nagytestű kutya kóborolt, épp jött a yardos kocsi, leintettem őket, hogy "Helló! Nagy testű kutya az utcán. Mindjárt kicsöngetnek...rohangáló kisgyerekek..." A válasz erre az volt, kb. hogy "Kösz. Majd szólunk a közteresnek."

2014. jún. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
47%

Nekem is a kerítés ugrott be!

Hidd el, az a leghatásosabb. Nekem kutyákkal agresszív kutyám van, de még egy kóborral sem akadt össze, mert köztük volt a kerítés!

És ha ennyire durva a helyzet, akkor készíts minél több videót, és jelentsd a jegyzőnél!

2014. jún. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
52%
Hívj sintért, jelentsd. Önvédelemre pedig vegyetek parika/könnygázs prayt, az biztos működik.
2014. jún. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
32%
Miből gondolod,hogy bántani akarják a családodat?Tett bármelyik is erre kísérletet?Nehogy kiengedd az utcára a családtagjaidat,nehogy véletlenül elüsse őket a busz vagy elvigye egy pedofil!
2014. jún. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
27%
6-os vagyok. Kíváncsi vagyok, aki lepontozott, akkor ha megtámadná egy vad kutya, akkor ahelyett, hogy lefújja paprika sprayvel, inkább agyonütné a kutyát vagy esetleg hagyná hogy megrágcsálja kicsit, és reménykedik azelőtt abba hagyja mielőtt kinyírná?
2014. jún. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

Húzzatok fel kerítést! Nem is értem, hogy ez miért nem opció? Én nem is tudnék úgy élni, hogy nem volna körbekerítve az udvar.

Mindenek mellett az önkormányzatnál tegyél bejelentést a kutyákat illetően.

2014. jún. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
És miből jött a feltételezés, hogy nincs kerítés? Ha haza kell menni, vagy el kell menni, az utcán kell keresztülmenni, ahol a kutyák vannak... És igen veszélyes egy horda kóbor kutya, még ha nem is volt incidens bármikor hozzájuk verődhet egy agresszívebb, egy falka amúgy is kiszámíthatatlanabb és hajlamosabb az agresszióra.
2014. jún. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!