Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek kinek volt igaza?...

Szerintetek kinek volt igaza? (Öregasszony és okoskodó kismama vs. Póráz nélküli kutya)

Figyelt kérdés

33 kilós kan shar pei kutyám van, nagyon fegyelmezett, mindenkivel barátságos kutya. Ebben a nagy melegben különösen úgy megy mint egy csiga, csak egy kis pisi körre mentünk le, mert majd este 8-10-ig lesz a nagy bandázás a parkban. Póráz nélkül volt, láb mellett jött. Befordultunk egy szűk úton, egyik oldalon bölcsi kerítés, másik oldalon játszótér, az út kb. 4-5 méter széles. Baktatunk szépen, jön mögöttünk egy vénasszony a tacskójával fél méteres pórázon. (Mehetett volna még 6 féle úton, de neki ott KELLETT mikor látta, hogy mi már kényelmesen sétálunk azon az úton.) Annyira a fenekünkbe jöttek, hogy a nőt már magam mögött éreztem, nagyon idegesített, erre a kutyája már az enyém fenekénél volt, mire az enyém megfordult hogy ki szagolta meg, és ő is oda akart szimatolni. Erre az öregasszony éktelen rikácsolásba kezd, hogy

"Tudtam! Tudtam hogy ez lesz Jézusom!!!!" és nekiállt cibálni a kutyát a pórázon, aki abban a pillanatban támadott és megharapta az enyém fejét (vérzett), az enyém meg ijedtében átugrott rajta közben morrant egyet (HOZZÁ SEM ÉRT!) és vagy 5 méterre megállt. Erre elkezdett ordibálni az öregasszony, hogy miért nem teszek rá pórázt, és hogy képzelem, és mikor mondtam hogy konkrétan vérzik a kutyám füle akkor flegmán közölte,hogy:

"Majd még én leszek a hibás mi?"

Persze, hogy legyen egy kis hab a tortán egy kismama nekiállt belekotnyeleskedni, hogy a néninek van igaza, és ő is az ilyen agresszív állatok miatt nem mer a gyerekével menni, és hogy a kutyáját se meri sétáltatni mert az ilyenek mindig "rátámadnak", és hogy ő sosem engedi el az övér a pórázról, nehogy már nekem álljon feljebb, egy "ilyenre" még szájkosár is kéne mert közveszélyes.

Szerintem én NEM voltam hibás, nem tehetek róla ha csak azért is a fenekembe jön, és a kutyám odafordul ha a valagában matatnak... Az meg, hogy egy harmadik ember még kioktat...

Lehet, hogy MINDIG pórázra kéne vennem és gyorsan más irányba fordulni ha jön egy ilyen öregasszony?


2014. jún. 10. 17:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
A békesség kedvéért vedd pórázra, ha ember vagy kutya jön a közvetlen közeletekben. Ha akkor odaengedi a vénasszony a kutyáját, akkor már ő a hibás egyértelműen. Ha harap a kutyája és sérülést okoz ilyen helyzetben, akkor követelheted a gyógyítás költségének megtérítését is.
2014. jún. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Hivatalosan, törvény szerint közterületen pórázon kell lennie a kutyádnak. Csak kijelölt kutyafuttató helyen, vagy külterületen engedheted el.

Az már más kérdés, hogy ha az idős hölgy félti a kutyáját, miért nem megy át az út túloldalára, vagy miért engedi a kutyáját a tiédnek a fenekébe. Sajnos felénk is sok az ilyen ember, ezekkel nem tudsz mit csinálni. Közterületen tartsd pórázon a kutyád, és ha téged nem kerülnek el az ilyen emberek, neked kell elkerülnöd őket.

2014. jún. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Igen, azt kell tenned, ha jön egy ilyen öregasszony.

Szándékosan provokálnak, zavarja őket ha egy játszótéren gyerekek játszanak stb....

Jogilag viszont nekik van igazuk, a póráz kötelező.

Hiába az ő kutyája támadott, a tieden nem volt póráz. És nagy valószínűséggel szándékos volt, hogy odavitte a kutyáját. Unalmukban már nem tudnak mit kitalálni.

2014. jún. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
50%

Én a helyedben úgy kioktattam volna őket, hogy csak lesnek.

Tahó p**rasztok.

2014. jún. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Már nem azért de az öregasszony tacskóján volt szájkosár? Nyilván nem, pedig...


Na mindegy, alkottak egy szabályt, hogy chip, póráz, miegyéb.., szóval azt be kellene neked is tartanod. Mert bár a hisztis nyanyák csak a levegőbe pofáznak, más szemében a szálkát, magukéban a gerendát se alapon, attól még a rendőr megbüntethet téged is... Hiába jó és barátságos kutya.


Vannak teljesen értelmetlen szabályok, és egy csomó minden meg nincs szabályozva. Ez van.

Pl a kóbor macskákat és kiszökdöső macskákat is ideje lenne rendezni már törvényileg... ott mg nem tartunk, a kutyák esetén pedig túlszabályzás van. Alkalmazkodni kell.

2014. jún. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Szilvi & Argos ***** válasza:
80%

Tipikus előítélet áldozata voltál, ez sajna gyakori :(

Ilyen szituban pórázos kutyánál vagy gyorsítok hogy haladjunk, vagy megállok, kutyámat ültetem/fektetem és megvárom, hogy elmenjenek mellettünk.

Sajna MINDIG a neveletlent kutya gazdája szól be a másiknak...csak addig jutnak el agyban, hogy póráz-póráz.

Egyébként azért, mert egy járdán megy egy kutyás, nem fogok én se másfelé menni, ha arra van dolgom...csúcsidőben egy lakótelepen akkor semerre nem mehetnék? :D


1 hónapja volt egyébként hasonló esetünk nekünk is :D

Hosszú idő után akkor ismét kaptam 2 beszólást a póráz hiánya miatt, természetesen antiszoci kutyák gazdáitól :D

Jó 2 órás, nyugodt kertvárosi-lakótelepi-zöldövezeti sétán voltunk. Először egy járdán jött szemben egy kis keverék egy öregasszonnyal, kutya ugatni-őrjöngeni kezdett, gazdi lehúzta az útra, Argos még tőlem lemaradva szimatolt, hívtam és tovább mentünk. Ahogy haladtam el mellettük, beszólt: "Nem kéne megkötni?" Közöltem, hogy "Nem...ugyanis nem az én kutyám támad" :P Ezzel lerendeztem és mentünk tovább.

Aztán következő lakótelepi parkoló, középen egy kb. 3 méter széles füves-fás csík, két oldalt parkoló autók. Kutyám lemaradva...elénk kanyarodik egy angol buldoggal egy szintén korosabb nőszemély. Ahogy utolérjük őket, Argi menne oda. Nem csak a kettőnk számára érthető jellel közöltem Argival, hogy várjon, hanem DIREKT HANGOSAN szóltam, hogy "VÁÁÁÁÁÁRJ!". Megállt, nőci hátranézett. Kérdeztem, hogy oda lehet engedni? Nőci: "hát nem tudom" :O Kérdeztem, agresszív? "Neeeeem, de tüzel és nem meri". Mondtam, hogy akkor legyen szíves arrébb húzni és gyorsan megelőzzük, úgyis gyorsabban sétálunk. Argit ekkor FOGTAM. Félfojtóval próbálta húzni, kutya már ugatott. Argival közöltem, hogy "kerül-bal", és elengedtem, szépen kikerülte, én meg a két kutya közt voltam hárításnak, nőci mondta, hogy "30 kg-os kutyát nem tudok elhúzni" :P Argit megdicsértem, mentünk tovább. Na ekkor dumált utánam, hogy pórázról nem hallottam-e, ekkora kutyát pórázzal kell vinni. Na, belőlem kijött, hogy még egy idióta :D De a póráz, a póóóóóóráz. Mondtam, hogy az övé akart támadgatni, kutyám elment mellette kikerülve...de csak mondta, én meg röhögve ott hagytam :D

2014. jún. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

Én is jobbnak tartom a pórázt és ha már szabály van vonatkozzék mindenkire vagy senkire se.A kutyád érdeke is és a sajátod is. Egyrészt megbüntethetnek,másrészt az állatok ösztönlények ha valamitől megijed az életbe nem látod többet.De elég ha találkoztok 1 vagy több olyan emberrel akik utálják az állatokat és sérelmet okoznak neki akár megölik.Vagy találkozik egy szintén póráz nélküli kutyával és egymásnak ugornak.


Nekem is van kutyám és előző kutyámnál okulva is jobb lenne a póráz,sőt örülök is hogy bevezették a törvényt hogy minden kutyán legyen póráz.Őt pórázon sétáltattuk mindig és egyszer egy másik kutya póráz nélküli nekiment a kutyusom szerencsére kisebb sérüléssel megúszta.Akik a kutyával voltak állítólag nem a gazdái voltak és úgy elhuztak a fenébe mig a serult kutyámmal foglalkoztunk hogy csak na..és ha akkor az a kutya pórázon van vezetve ez nem történt volna meg...

2014. jún. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

Tipikus előítéletes unatkozó nyomorult az ilyen.

Ránk multkor a dobival a közterest hívták ki. Kint voltam vele a szokásos reggeli futásunkon (póráz minek, úgyse lép le, mert jobban élvezi hogy velem futhat), ilyenkor rendszeresen a Nagyerdőre megyünk, mert ott lehet jót futni, főleg hétköznap reggel. Szóval békésen futottunk, már visszafelé jöttünk, amikor elmentünk a játszótér mellett visszafelé. Jött szembe egy anyuka, aki éppen megpróbálta kicibálni a földön húzott hisztiző gyerekének a kezét akinek válogatott sértéseket vágott a fejéhez.

Na elmentünk volna mellettük, behívtam Oshát lábhoz, ráakasztottam a fojtót, biztos ami ziher alapon. A nő már messziről ordított, hogy "ilyen hülye barbibabát hogy szájkosár nélkül sétáltatni egy ekkora harcikutyát az isten b.ssza meg már". Ugye ilyenkor tele van minden lószarcsősszel, általában leszarják, hogy van póráz vagy nincs ha látják, hogy a kutya jólnevelt. Megpróbáltam oda sem figyelni, kimentünk a KÖVESÚTRA, mire a gyerek egy jó nagy rándítással megszabadult anyucitól és rúgott egy jó nagyot. Engem talált el(nyilván a kutya meg a gyerek közé megyek, mert tudom, hogy nem bírja őket), énmeg ráordítottam hogy milyen kis idióta hogy mit rugdos idegeneket. Anyuka erre sikoltozva kitört, hogy MEGTÁMADTA ŐKET AZ ÉN HARCI!!! KUTYÁM. A lószarcsősz rögtön megjelent, énmeg kaptam a büntit.

Legszívesebben megetettem volna a gyereket meg anyukát is a kutyával, meg előtte jól felrúgom őket, hogy érezzék milyen... ehelyett kifizettem a büntit és egész nap puffogtam, hogy én mindig kifogom az ilyen idiótákat. Ez van, sajnos a legtöbb ember hülye.

2014. jún. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%

ma 20:36

Mondd, olyan nehéz egy rövid pórázt tenni a kutya nyakára? Egy szalagot csak. Ha ilyen eset van, megmarkolod a végét és nulla balhé. legalább is a hivatalosokkal.

2014. jún. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 sippara ***** válasza:
80%
Már amikor nyanyus túl közel jön, kutyák lábhoz (ha addig nem voltak ott), és hirtelen hátrafordulni, hogy az arcunkba jöjjön, kutyák hátul maradnak, én előre lépek két-három lépést, és ha csak azt látom, hogy a másik csúnyán néz (főleg, ha eleve provokálni érkeztek) lábrátétes behívást alkalmazok fifikén. Aztán lehet jönni pofázni. Sajnos két és fél év szopás után (pedig fél évvel ezelőttig egyetlen egy TIZENNÉGY kilós kutyával flangáltam) bennem már SEMENNYI tolerancia nincs. Amelyik paraszthoz mi nem szólunk, és mégis belénk köt, az megnézheti magát. Nagyon hangosan és nagyon megalázóan tudok üvölteni.
2014. jún. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!