Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kölyökkutya érkezett a...

Ha kölyökkutya érkezett a házhoz, mennyire szükséges az embernek is féregtelenítenie magát?

Figyelt kérdés
vagy ez annyira nem fertőző, hogy nekilássak én is féregetelníteni?

2014. jún. 11. 09:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha rendesen megkapta az eddigi féregtelenítéseket, azaz 8 hetes koráig 3-4 féregtelenítésen átesett, akkor nem kell.
2014. jún. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kell.
2014. jún. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen, megkapott rendesen minden oltást, féregtelenítést.
2014. jún. 11. 09:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha féregtelenitve volt rendszeresen és ezután is lesz ,nem kell féregteleniteni a családot,van ugyan emberre is veszélyes férgesség a kutyáknál de ez megelözhetö ha nem puszilgatod és nem nyulkálsz a szájában és a gyerekeknek sem engeded ha vannak.Kutyázás után kézmosás mindig ,igy nem lehet baj.Mert ha még bármennyire is rendszeresen féregtelenited a kölykök nagyon hamar betudnak nyalni valamit.De ne aggodj pl az enyém is felszedett tucsköt bogarat most 5 honapos és egy alkalommal sem volt férges de a rendszres féregtelenités kölyök korban elengedhetetlen.
2014. jún. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha megkapott minden oltást és féregtelenítve is volt 3-4x, akkor nem kell. Nem is értem hogy fordult meg ilyen a fejedben.
2014. jún. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

mert borzalmasan írtózom minden ilyentől, és olvastam az állatorvos rendelőben, hogy emberekre is fertőző. Nem tudtam pontosan, hogy most akkor nekem is kell-e magamat féregteleniteni.

köszi a válaszokat

2014. jún. 11. 12:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak megnyugtatásul :))

[link]

2014. jún. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:
Ha olvasgattál az állatorvosnál, akkor azt is elolvashattad, hogy hogyan terjed: Vérrel, ürülékkel. Gondolom egyiket sem kóstolgatod.
2014. jún. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
csak egy kis táblázat volt, hogy milyen korban melyik élősködő aktuális és hogy emberre veszélyes-e, olyan nem volt, hogy hogyan fertőz. Köszi a hozzászólást mindenkinek
2014. jún. 11. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!