Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harapós kutya - kapcsolat...

Harapós kutya - kapcsolat újraépítése és furcsa viselkedés? Hogyan? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés

Van két lassan 7 éves német juhász-jugoszláv farkasölő keverék kutyánk. Az egyikben inkább a német juhász vonal az erősebb. Sajnos ez a kutya (ő a kan) elég problémás mostanában.

Elköltöztem itthonról, addig semmi gond nem volt vele, aztán hazajöttem és simogatás közben nekem ugrott, elég durván vicsorgott 10 centire az arcomtól és majdnem meg is harapott. Érthetetlen volt számomra, hogy mi lelte.


Aztán édesapámat, aki etette, gondozta, meg vigyázott rá, két alkalommal is megharapta, egyik alkalommal arcon, másiknál alkaron.

Rá egy évére a páromat arcon harapta minden ok nélkül este, mikor jött haza munkából. Engem még nem harapott meg, de azóta tartok tőle.


A minap is kimentem az udvarra, elkezdtem újra megbarátkozni vele, leült elém, gondolom azt várta, hogy megsimogatom, de nem így tettem, hanem odébb mentem, mert még nem voltam erre felkészülve és egyszer csak elkezdett rám vicsorogni, morogni. Rászóltam, nem hagyta abba, le locsoltam egy kis vízzel, akkor visszavonulót fújt, jobb sajnos nem jutott eszembe, mert ha nem cselekszem, feltehetően meg is harapott volna.

Másnap kinéztem az ablakon, édesapám és a párja kinn ültek a kutyákkal és az említett kutya elkezdett rám morogni lehajtott fejjel lapítva.


Nem tudom, mit tudnék tenni, kezdek egyre inkább kétségbeesni. Már sosem lesz a régi jó kutya, aki az ölemben aludt és szót fogadott? Hirtelen egyik pillanatról a másikra teljesen fordul vele a világ és nem tudok megbízni benne. :( pedig hiányzik, sokszor beszélek neki és dicsérem meg, ha jól viselkedik.


Ha tud valaki tanácsot, mivel tudnék javítani a kapcsolatunkon vagy mi baja lehet, amiért egyik pillanatról a másikra ennyire megváltozik a viselkedése, akkor szívesen fogadom.

Köszönöm szépen!



2014. jún. 11. 12:52
 1/8 sippara ***** válasza:
100%
Házhoz járó kiképző. Ha egy ekkora kutya rájön, hogy haraphat, fenyegethet titeket (márpedig ő erre már rájött), ott semmilyen házi megoldással nem érdemes próbálkozni, mert vérzés lesz a vége.
2014. jún. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem leszek népszerű a hozzászólásommal, de úgy érezem le kell írom. Nem tudom mi történhetett vele míg te távol voltál, valószínűleg gyökeres változások voltak odahaza.

Ilyen esetben nem meggondolatlanság az elaltatás, a saját védelmetekben. Én nehezen tudom elképzeni, hogy egy ilyen harapós kutyát valaki bevállalna.

2014. jún. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 sippara ***** válasza:
Úgy érzem, értened kéne az adott témához, mielőtt írsz. Nem értesz. Ne írj. Köszönjük.
2014. jún. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez nem tiszta.

Azt írod, elköltöztél, édesapád gondozta a kutyát, őt megharapta kétszer, eddig oké. Rá egy évre megharapta a párodat. Amikor ő ott volt nálatok, te már nem laktál otthon? A kérdés tényleg az, hogy miért vicsorog rád, mikor korábban már volt három harapása?


A rehabilitációról kiképzővel beszéljetek. Én csak nem értem, hogyan lehet ilyan lazán kezelni a dolgot, amikor a kutya már háromszor harapott és csak most, évekkel később teszel fel egy kérdést az interneten, hogy nem érted, miért vicsorog rád. Hol van itt az" egyik pillanatról a másikra" történő váltás?

2014. jún. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, írtam én korábban is, de mivel papíron nem az én kutyám, én nem altathatom el, csak a gazdája, azaz édesapám, aki nem akarta és nem is akarja most se. (Nem most írtam először egyszóval).


Most nem maradt más választásom, mint megbarátkozni a dologgal, mivel hazaköltöztem és sajnos nincs anyagi keretem saját lakásba menni párommal, plusz apám se tudná fenntartani a házat egyedül...


Hazajöttem alatt értettem azt, hogy hazaköltöztem. :)

2014. jún. 12. 23:49
 6/8 A kérdező kommentje:
Még azt hozzátenném, hogy eddig ugyan nem simogattam, meg bügyürgettem, de legalább közlekedni tudtam és nem morgott rám, meg semmi... ezért nagy a változás, hogy hirtelen most megint előjött nála. Elmúlik, aztán mindig rendre kijön rajta ez a bolondéria :(
2014. jún. 12. 23:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert nem jól van vele bánva. Hívjatok ki egy kiképzőt, aki ott helyben megnézi, hogy mit csináltok rosszul, min kell változtatni és az alapján el lehet kezdeni dolgozni a kutyával. A harapás, morgás sosem jön előjel nélkül. Ezt is meg kell tanulnotok, hogy hogyan értelmezzétek a kutya kommunikációját. Komoly gondok vannak, de ez nem jelenti azt, hogy a kutya megérdemli az altatást, ugyanis egyik kutya sem születik úgy, hogy hobbiból harapdálja a családot. Még nagyon nehéz esetek is rehabilitálhatók, csak meg kell próbálni, adni egy esélyt.
2014. jún. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én tettem fel a kérdést. A kutyusnak mentális betegsége lett, az állatorvos veszélyesnek ítélte és el lett altatva, azóta is hiányzik és csak az egészséges állapotára emlékezünk. Szerettük, sajnos nem tudtunk mást tenni. Egyik percről a másikra elborult az elméje. Köszönöm a tanácsokat. Sajnos ezen egy kiképző nem segített volna :( <3 Rocky
2016. ápr. 7. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!