Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket nem idegesít, hogy a...

Titeket nem idegesít, hogy a kutyákat mindenhová követ titeket a lakásba és mindig ráléptek véletlenül?

Figyelt kérdés
Rendszeresen ez van, főzés, vagy takarítás közben, mindig ott van, hiába küldöm el, ő ott terem és véletlenül mindig rálépek. Mit csináljak?....

2014. jún. 11. 13:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
55%
hát szerintem nem te vagy a falkavezér, így mindíg szemmel kell tartania téged. van egy jó könyv az a címe, hogy kutyapszichológia-jan fennel. Én elolvastam és nagyon sokat lehet belőle tanulni, nem hosszú könyv és szerintem kutyabarátoknak izgalmas is. Olvasd el hogyan legyél falkavezér, nagyon egyszerű szabályokat kell csk betartani, pl te mész be előszőr az ajtón, nem üdvözlöd a kutyát ha hazaérsz, nem köszönsz tőle el ha elmész otthonról... ilyenek, tök egyszerű. És mostmár tapasztalatból mondhatom, hogy tényleg beválik. 2 hete van nálam a kiskutyám, ezeket alkalmazom nála és látszik a tekintetéből, hogy én vagyok a vezér, nem is jön utánam, türelmesen várja a kajáját, nem ráncigálja a pórázt és nem rongál itthon. És csak két hete van velem, de máris tud trükköket és nevelt.
2014. jún. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: légyszíves ne értsd félre. Meg se fordul a fejemben, hogy eladjam vagy ilyenek. Csak tanácsokat kérni, hogy hogyan szoktassam rá, hogy ne a lábamtól pár milliméterre legyen egész álló nap, amíg le nem fekszünk...
2014. jún. 11. 13:37
 3/26 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló: köszönöm! Ezeket már én is elkezdtem, hogy én eszek először, illetve én megyek az ajtón ki először, pórázon gyönyörűen megy. De ez a követés... Mit tanácsolnál/tanácsolnátok?
2014. jún. 11. 13:39
 4/26 sippara ***** válasza:
79%
A konyhába nem jöhetnek be (nincs rács, meg semmi, csak nem szabad és kész), a láb alatt császkálást tízből kilencszer rájuk lépéssel honorálom (béna vagyok :/), de ha észreveszem a sündörgést, elküldöm őket lefeküdni. Öt méteren belül vannak mindig, szemmel tartanak, hátha lesz valami csinálnivaló, de legalább nincsenek láb alatt :)
2014. jún. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
47%
2-es vagyok. Én azt javaslom, hogy légy vele türelmes, ha tényleg falkavezérnek tekint majd, akkor nem fog követni.
2014. jún. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
43%
1: mekkora egy p-raszt vagy. Elaltatatnád szegény kutyát azért mert néha eléd megy és rálépsz!?
2014. jún. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

2 es vagyok megint :)

ez a jan fennel is azt írta, hogy néhány kutyának kell egy hét mire felállítja magában a rangsort és elfogad téged falkavezérnek. Csak viselkedj mindig falkavezérként és ne egnedj ebből sose.

2014. jún. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
18%
Gratulálok első. -.- Roh@dék vagy.
2014. jún. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
88%
Nekünk két 70 kilós kutya van a konyhában, úgyhogy véletlenül nem tudok rájuk lépni, csak szándékosan. Ha épp rossz helyen alszanak, akkor simán rájuk teszem a lábam vagy ha nem tudok kinyitni egy szekrényajtót, akkor a arrébb csúsztatom az egész kutyát a kövön. Majdnem mindegy, hogy hol fekszenek, nagyjából mindenütt útban vannak.
2014. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
92%

Tényleg nem érzitek az iróniát az első válaszban?


Meg kell tanulnod a kutyát hatásosan elküldeni, akár a helyére is, mert azzal, hogy állandóan visszakolbászol a személyes teredbe, nem tart téged tiszteletben. Egyébként nem kell kerülgetni, úgy tanulja meg, hogy félre kell állnia, hogy vagy rálépsz finoman vagy egyszerűen "keresztülgyalogolsz" rajta (mielőtt szivárványlelkületűek máris küldenék az állatvédőket: nem arról beszélek, hogy agyon kell taposni az egykilós csivavát). Ugyanis vagy te kerülgeted őt vagy ő téged. Az utóbbi lenne az idális.

2014. jún. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!