Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem jó kutyát pelenkára...

Miért nem jó kutyát pelenkára szoktatni?

Figyelt kérdés

Csak higgadt válaszokat kérek, nem ócsárolást meg szidást kioktatást csak véleményeket.

tegyük fel van egy kisméretű kutyám, miért nem jó ha pelenkára szoktatom?(mint a macskákat?)



2014. jún. 11. 16:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

a macskákat alomra szokás szoktatni nem pelenkára :)


és azért nem jó, mert utána nagyon nehezen lehet leszoktatni róla, és rendes szobatisztaságra nevelni. (vagyis ha már nem akasrz pelenkázni akkor is vagy a pelenka helyére fog üríteni, vagy pedig bármi más fehérre ami a földre került.

2014. jún. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
csak nekem ez olyan fura hogy a macskákat "illik" alomra szoktatni, de egy kistestű kutyát nem, úgyértem örök életre, hogy mindig van pelenka/alom meg séta is.
2014. jún. 11. 16:11
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kutya az KUTYA, a macska meg MACSKA. Két különálló állatfaj, más-más velejárókkal. Akárcsak az ember és a majom. Feltételezem te is a házban érzed jól magad, nem pedig a fán.
2014. jún. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert aki annyira lusta,hogy a sétán spórol,annak nem kell kutyát tartani.Olyanok szokták pelenkára szoktatni a kutyákat,akik nem hordják le őket,vagy táskában hurcolják.
2014. jún. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
értem, hogy mire gondolsz, de ha ezt vesszük akkor mind a kutyának mind a macskának rendellenes dolog szobában alomba pisilni,kakilni.(tápot enni,pórázon sétálni...)
2014. jún. 11. 16:20
 6/21 anonim ***** válasza:
8%
Sztem nincsen benne semmi rossz. Szüleimnek bolognese kutyájuk van, pelenkára WC-zik, teljes életet él így is. Másik oldalról meg higiénikusabb, minthogy össze-vissza ürítsen.
2014. jún. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
a macska egy lusta állat. 24 órából képes 20 órát alvással tölteni. a kutya ennek pont a fordítottja: társas lény, és szüksége van az ingerekre, mozgásra, amit a nap 24 órájában bezárva nem kap meg; ezért is van annyi "idegbeteg" kutya mert nem foglalkoznak velük eleget. a macska nem társas lény, ő el van egyedül is.
2014. jún. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
4-es: nem ez volt a kérdés és azt hiszem szépen leírtam, hogy nem kérek kioktatást, meg ócsárolást. Én csak egy elméleti kérdést tettem fel és nagyon kíváncsi vagyok mindenki véleményére.
2014. jún. 11. 16:24
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más állatok!

A macskának természetes, hogy puha, ásható felületbe ürít és azt eltemeti. Más ingerekre és más szociális viszonyokra van szüksége. A szobamacska nem "kattan be", nem fog abnormálisan viselkedni.


A kutyánál a séta sokkal fontosabb, annak hiánya szocializációs és viselkedésbeli gondokat okoz (abnormálisan fog viselkedni). Nincs olyan ösztöne, hogy egy helyre ürítsen és azt elássa (sőt, nála az a természetes, hogy elöl hagyja, vagy ha el akarja tüntetni, megegye). Ha pelenkára szoktatod, azt erősíted meg benne, hogy a kaki-pisi a lakásban szokás.

A kutyakakis-pisis pelenka sokkalta büdösebb, mint a +(rendesen takarított) macskaalom.


Arról nem is beszélve, hogy attól, hogy kicsi, a mozgásigénye és szellemi ingerek iránti igénye simán ugyanakkora lehet (fajtától függően nagyobb is) mint egy behemót nagy kutyáé. Ezt cseszi el sok hülye kiskutyás, akik babuciként, ölbecicaként, ruházati kiegészítőként vagy plüsskutyiként kezelik a kutyájukat. Pontosan ugyanúgy kell (következetesen!) nevelni, foglalkozni vele, idomítani, szocializálni, lekötni, foglalkoztatni, mint egy bernáthegyit vagy egy rottweilert. Attól, hogy kicsi, még ugyanúgy kutyából van.


Felesleges tökugyanazon mércével mérni két totál eltérő igényű állatfajt. Ja, a díszhal és a teknős is az akváriumba kakál, nem szokás kivinni a közeli tóba, hogy ott végezze el a dolgát, de ez most neked érv amellett, hogy egy kutya ne legyen szobatiszta?

2014. jún. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
9%
Alapból sztem az rendellenes h a házban élnek ezek az állatok.
2014. jún. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!