Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek ezzel...

Mi a véleményetek ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Vannak akik már ugy kezelnek egy kutyát ,mint egy gyereket ,néha még azt a határt is átlépik.Már-már állatkinzonak tartják azt aki kutya mellett dolgozni mer ,esetleg nélkule megy nyaralni.Nekem is van kutyám mindent megteszek azért,hogy a legjobb legyen neki, értem itt a tartását és a gondozását,ápolását amennyit lehet foglalkozunk vele és ahová lehet el is visszuk mert szeretjuk ,de ez a gonosz vagy mert 5 ora helyett csak 8 ora elteltével tudod pisiltatni ez már nekem picit el van tulozva.Amikor a nagy vagy a dédszuleink 2-3 méteres láncon tartották öket,kenyeret dobtak neki ,állatorvost sem láttak stb ,akkor oket minek neveznék mostanság?
2014. jún. 11. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor a nagy vagy a dédszuleink 2-3 méteres láncon tartották öket,kenyeret dobtak neki ,állatorvost sem láttak stb ,akkor oket minek neveznék mostanság?"

Még jó, hogy nem vagyunk a nagy-vagy dédszüleink. Szerintem aki normálisan naponta 3X sétáltatja, NORMÁLIS kajával eteti, elhordja állatorvoshoz és neveli az már megfelelően tartja.

2014. jún. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem egészen értettél meg.A tulzásokra gondoltam pl ha nem tudod 4-5 oránként levinni ne tarts kutyát mert az állatkinzás,ha nincs idöd játszani vele egy lusta dög vagy ,ha nem olvastál el minden szakkönyvet egy kutyárol már alkalmatlan vagy a kutyatartásra és csak egy idegbeteg ,neveletlen, kutyád lehet ami a te hibád és ezért rossz ember vagy.
2014. jún. 11. 18:20
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Igen, sokat kicsit túlzásba viszik az állattartás dolgot. A kutya az kutya, nem gyerek. Tény hogy kiskorukba olyanok, mert bekakilnak pisilnek, figyleni kell rájuk. De én azt gondolom régen nem kaptak ennyi törődést a kutyát és úgy is jól elvoltak. Nem állatkínzás ha 8 órára magára hagyod a ... :)
2014. jún. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 sippara ***** válasza:
82%

".A tulzásokra gondoltam pl ha nem tudod 4-5 oránként levinni ne tarts kutyát mert az állatkinzás"


Idézz egy ilyet, kérlek. Egyébként egy kistestű kutyának bizony illene üríteni a hólyagját hat óránként (nyilván kibírja ettől függetlenül azt a 8-9 órát, amit gazdi munka okán távol tölt, ez szükséges rossz).


"Már-már állatkinzonak tartják azt aki kutya mellett dolgozni mer"


Ilyet soha senki sehol nem írt.


"esetleg nélkule megy nyaralni."


Ezzel sem szokott senkinek problémája lenni. Nekem mindkét kutya családtag, rosszul érezném magam nélkülük, de amíg mást nem zavar, hogy én viszem, engem sem zavar, hogy más meg nem. Ízlés, kapcsolat, kedv, személyiség kérdése.


"Nekem is van kutyám mindent megteszek azért,hogy a legjobb legyen neki, értem itt a tartását és a gondozását,ápolását"


Na-na, ilyenekkel óvatosan :D alig-alig ismerek olyan embert, aki tényleg MINDEN tőle telhetőt megtesz, MINDEN szabadidejét rááldozza, és hasonlók. A minimum legyen meg, amivel a kutya boldog és kiegyensúlyozott. ennél többet nem vár senki.


"Amikor a nagy vagy a dédszuleink 2-3 méteres láncon tartották öket,kenyeret dobtak neki ,állatorvost sem láttak stb"


Ha már a nagy, meg dédszüleink (figyelem, erős példa következik). Az ő idejükben egy Hitler nevű fószer irtotta a zsidókat. Akkor én most kimehetek, és lelőhetek pár random embert az utcán? Végülis mégse milliók, mégse fasiszta alapon, nagyanyáink idejében csináltak ennél durvábbakat is, annyira nem is rossz dolog ez...


"ha nincs idöd játszani vele egy lusta dög vagy"


Mindenkinek arra van ideje, amire időt AKAR szakítani. Egy nap 24 órából áll, hetet alszol, nyolcat dolgozol, mondjuk kettőt utazol, két óra elmegy takarításra és főzésre, két óra a gyerekekkel való aktív foglalkozásra (a szülők fele se foglalkozik AKTÍVAN ennyit a gyerekével), marad HÁROM egész órád. Ebből egyben eszel, netezel, pihensz, a maradék kettőben meg foglalkozol a kutyával - és akkor nem feltételeztem, hogy tudsz főzés közben gyerekezni/kutyázni, vagy gyerekekkel együtt kutyázni, vagy a kutyával gyerekezni...


"ha nem olvastál el minden szakkönyvet egy kutyárol már alkalmatlan vagy a kutyatartásra"


Ilyet sem írtunk soha sehol. De olvasd vissza nyugodtan az utolsó száz kérdést, nagyjából nyolcvanra benne van a válasz MINDEN kutyás könyvben, amit random lekaphatsz a polcról/letölthetsz a netről, tizenöthöz egyértelműen szaksegítség kell, kb öt kérdés az, amihez tényleg mások tapasztalata és személyes véleménye kéne, és ne lehetne két perc alatt hatszáz megoldást guglizni.


"és csak egy idegbeteg ,neveletlen, kutyád lehet"


Az ilyen gazdák kutyáinak erősen túlnyomó többsége idegbeteg és neveletlen. Maximum gazdi elbagatellizálja, vagy épp annyira sík hülye az egész témához, hogy észre sem veszi.


"ami a te hibád és ezért rossz ember vagy."


Olyat, hogy ezért bárki rossz ember lenne, soha senki nem mondott. Viszont őszintén, szerinted ha él veled egy kutya, és agresszív/falánk/félős/neveletlen/"buta" lesz, az kinek a hibája? Elállítódott valami a kutyában? :D

2014. jún. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagy vagy dédszüleink nem igazán tartották 2-3 méteres láncon a kutyát, mert akkoriban a kutyát többnyire használták, és akkor még az embereknek volt annyi a józan paraszti észből, hogy tudják: a kutya nem fogja tudni őrizni az udvart 2-3 méteres láncon (pl). Vagy hát nem tudom, nekem mindkét nagyszülőmnél és az ismert dédszülőmnél is szabadon voltak a kutyák, de a környékbéli idős parasztoknál is, és semmi rosszat nem csináltak.


Itt a GYIK-en nem szoktak ilyen túlzásokba bocsátkozni, mint amiket írsz.


Nekem ez a véleményem: hülyék mindenütt vannak, az élet más területein is.

Amikor kutyát akartunk venni, akkor először valami öleb szerű kutyát néztünk ki, és hát annak a tenyésztője valóban komolyan lecseszett, amiért a kutyát 8-9 órát egyedül akartuk hagyni, mert azt nem lehet. De rögtön levágtam, hogy olyasvalakivel beszélek, aki életében nem dolgozhatott - minden esetre több ölebes tenyésztőt nem hívtam fel, inkább választottunk másik fajtát. xD De azért ennek az ellenkezője, a kutya elhanyagolása a jellemzőbb manapság.

2014. jún. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amikor a nagy vagy a dédszuleink 2-3 méteres láncon tartották öket


A te nagy meg dédszüleidről nem tudok nyilatkozni, az én mamám, mikor gyerek volt több szabadon, a portán mászkáló kutyájuk volt, hülyék lettek volna láncra kötni, hiszen akkor hogy őrzi a házat. Ez manapság dívik nagyon, hogy megveszik dísznek a kutyát, aztán kikötik, mert szökik, ahelyett hogy foglalkoznának vele. És hány ilyet látni.


Ha lesz pénzem nyaralásra, én is a kutyáim nélkül fogok menni, mivel egyrészt külföldre szeretnék menni, másrészt érdekesen nézne ki, ha a Sagrada Familiaba vagy a Pradoba bevinném a zebeket. Nekem szükségem van nélkülük töltött, kulturális tevékenységekkel töltött időre. Természetesen csak miután lemozgattam őket. Hogy erről ki mit gondol, na azt pont telibeszarom. Viszont alapesetben egy nap minimum 2-3 órát foglalkozom velük, de tegnap pl. 5 órát kint voltunk, amiben futottak bringa mellett kb. 20 km-t, fürödtek, labdáztak, játszottak. Ma csak egy órácskára megyek ki velük. Fontos az egyensúlyt megtalálni, nyilván senki nem várja el, hogy minden szabadidőd rááldozd, de a mozgás- és szociális igényeit ki kell elégíteni. Ha erre nincs időd, nem kell kutya.

2014. jún. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves sippara : Tessék bemásolok neke pár választ amit itt olvastam -Nem voltam ilyen helyzetben, ugyanis nem utazom el, ha van kutyám. Pláne nem akkor, mikor még ilyen kics

Amúgy a kutya, aki az egyedüllétből adódó stressz miatt "legfeljebb rongál unalmában", az nem jól tartott, nem boldog kutya, az viselkedészavaros és neveletlen.

i.------_Bizony - és ezt nem bántásból mondom -, akkor nem kellett volna kiskutyát örökbe fogadni/vásárolni, mert ez bizony egyikőtöknek sem jó. :( Pont amiatt, hogy a szobatisztaságra szoktatásnál rengeteg időt kell rá szánni, gyakorlatilag állandó figyelmet igényel. :( Így viszont valamit valamiért. :( és még sorolhatnám ,ezekre a dolgokra gondoltam még mielöt a torkomnak estek.

2014. jún. 12. 15:16
 8/9 A kérdező kommentje:

"Nekem is van kutyám mindent megteszek azért,hogy a legjobb legyen neki, értem itt a tartását és a gondozását,ápolását"


Na-na, ilyenekkel óvatosan :D alig-alig ismerek olyan embert, aki tényleg MINDEN tőle telhetőt megtesz, MINDEN szabadidejét rááldozza, és hasonlók. A minimum legyen meg, amivel a kutya boldog és kiegyensúlyozott. ennél többet nem vár senki.


Amig prémium táppal etetem,minden oltása a kötelezötöl az ajánlottig,a rendszeres féreghajtástol a kulancs-bolhairtásig amig kozmetikába hordom és naponta fésulöm,amig rendszeresen mosom a plédjeit ,plusseit,amig házimunka köben is folyamatosan labdázom vele ,játokokat hordatok oda vele stb.amig 10-12 hetesen szobatiszta volt és szinte egy idöben végzi a dolgát ,amig az élelmiszerbolton kivul és a munkahelyemen kivul(ezt ki kell birnia) ahová lehet oda magammal viszem ,amig már ajtonyitáskor beul az automba ahol saját helye van ,amig teljesen kutyabarát szobában várja meg mig a munkábol hazaérek (tehát nincs mérgezö növény nincs viz-gáz vezeték ,nincs számára elérhetö elektromos vezeték ,kábel.Nincs amit magára ránthatna vagy beszorulhatna esetleg le vagy be eshetne.Amig figyelek rá és nagyon szeretem ,amig látom hogy sosem bágyadt,levert ,amig játékos,örökmozgo igazi sprinter amig 5 honaposan ul,fekszik,pacsit ad,vissza jön ha hivom ,vár ha azt mondom,vissza hozza,megkeresi ,helyére megy,kiköpi ,ha fujj ott hagyja addig ki merem jelenteni ,hogy mindent megteszek,hogy a kutyám jol érezze magát .Mindezek ellenére nem olvasok szakkönyveket csak figyelek rá(ha fogzik ,ha vakarozik ,ha a fenekét tolja a földön észre veszem),nem hordom iskolába csak ugy tanitom ahogy tudom,találkozik más kutyákkal és mindig barátságos veluk,nem kellett ezért semmit tennem.Ha akarom az ölemben viszem ,ha akarja felveszem ,ha nem jöhet nem hisztizik ha otthon hagyom nem cirkuszol nem ugat nem nyuszit.Az orvosnál ugy várakozik mint egy felnött ember,meg sem nyikkan oltásnál ,vizsgálatnál a szépen mérlegen ul ha azt mondom ás akkor most elmondom azt is hogy a kutyám yorki aki nem reszket ,nem ideggyenge nem csipás és semmi más baja sincs.De igenis otthon hagyom ha kell és nem tartom önzésnek, hogy akartam ezt a kutyát annak ellenére,hogy nem tudom 0-24-ben örizni.Szeretem és gondoskodom rola,a kutyám szeret és jol érzi magát és teszek rá mit irnak a szakkönyvek én ezt tudom nyujtani és elégnek tartom ,én igy tudok alkalmazkodni és a kutyám igy szokta meg.Nem is akarok tökéletes kutyatarto lenni és nem is értek egyet azzal ,hogy néhányan alkalmatlannak tartanak embereket állattartásra csak mert nem tudja eleget sétáltatni vagy magára kell hagyja vagy olyat kérdez amiböl kiderul nem olvasott el mindent az adott fajtával kapcsolatban stb.

2014. jún. 12. 16:48
 9/9 sippara ***** válasza:

"Nem voltam ilyen helyzetben, ugyanis nem utazom el, ha van kutyám."


Idióták mindenhol vannak, némelyik kutyás, és némelyik ide jár :)


"Amúgy a kutya, aki az egyedüllétből adódó stressz miatt "legfeljebb rongál unalmában", az nem jól tartott, nem boldog kutya, az viselkedészavaros és neveletlen."


Ez így ahogy van igaz. Normálisan tartott, mozgatott, nevelt kutya nem rongál, ebből fakadóan az a kutya, amelyik rongál, vagy nincs rendesen tartva, vagy nincs rendesen mozgatva, vagy nincs rendesen nevelve. Más lehetőség nincs.


"Bizony - és ezt nem bántásból mondom -, akkor nem kellett volna kiskutyát örökbe fogadni/vásárolni, mert ez bizony egyikőtöknek sem jó. :( Pont amiatt, hogy a szobatisztaságra szoktatásnál rengeteg időt kell rá szánni, gyakorlatilag állandó figyelmet igényel. :( Így viszont valamit valamiért. :("


Ez is igaz úgy-ahogy, a kiskutya legalább az első egy-két hétben szinte 24 órás felügyeletet igényel. Ezt anno én sem tudtam volna megoldani, ezért nem 8-10 hetes kölyköt kerestünk :)


Az a baj, hogy ezek a dolgok abszolút nem ellened szólnak a leírásod alapján, sőt :) teljesen felesleges magadra venni.

2014. jún. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!