Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartók (főleg Csivava...

Kutyatartók (főleg Csivava tartók) tudnátok nekem segíteni a lent leírt problémámban?

Figyelt kérdés

Most lesz az első kutyám.:) Egész életemben szerettem volna, de a szüleim sohasem engedték..

Mindig is hosszúszőrű csivava szukát szerettem volna, de most úgy alakult, hogy "beleszerettem" egy kis csivava kanba. Erről szeretném a véleményeteket kérni.. A lány kutyákat mindig közelebb érzem magamhoz valamiért, de ő benne valami nagyon megfogott. Szerintetek nem lesz gond ezzel?

Ezentúl szeretnék minden egyebet tudni,(tippet, trükköt) hogy ti hogyan gondozzátok kedvenceteket. Már utánaolvastam a fajtának, de egy gyakorlott gazdi biztosan jobban el tudja mesélni, hogy mivel jár egy ilyen kis csöppség tartása (etetés,tanítás,játék,séta, mit szeret/mit nem, szőr/körömápolás stb.) :)



2014. jún. 11. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Soha ne tervezz előre a kutya színét/nemét/szőrtípusát illetően, mert a végkifejlet úgyis más lesz. :) Nem lesz ezzel gond. Én kék staffi kant szerettem volna, helyette lett egy barna-fehér fejfoltos szukám. A jelleme alapján döntöttem, meg ő volt a legérdeklődőbb irántam, mikor mentem a tenyésztőhöz kiválasztani a kölyköt.


Mivel nem csivavát tartok, és nem is értek a fajtához, a második kérdésre nem igazán tudok válaszolni. Talán annyit, hogy minőségi táppal etesd (Brit Premium, Josera, Happy Dog stb. rengeteget találsz a neten), ne Pedigree/Chappy-vel és társaival, mert azoknak a tápértéke gyakorlatilag nulla.

A tanítást, falkasorrend tisztázását már érdemes egész kicsi korában elkezdeni (játékkal egybekötve) mert ilyenkor a legfogékonyabb.

A sétát illetően, nem tudom mekkora a mozgásigényük, de biztos, hogy ők is igénylik legalább napi egyszer a hosszabb sétát, és nagyon fontos a szocializáció, hogy találkozzon más kutyákkal, játszhasson velük, így felnőtt korára nem lesz agresszív/félénk a többi kutyával szemben.

2014. jún. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azzal egészíteném ki az elsőt, hogy készülj fel arra, hogy rág (mindent, mindig), nem szobatiszta, felmászik, tönkretesz, te meg takaríthatod a romokat. A lehető legváratlanabb időben csinálja azt, amiről azt hitted tudja, hogy nem szabad. DE megfelelő neveléssel mindent elsajátít amit akarsz (idővel). Aztán úgy 1 éves kora körül jön egy 'lázadó' korszak, amikor nagyon következetesnek kell lenned vele. Az ivartalanítás elég sokat segít.

Mindezek ellenére nagyon sok öröm van egy kutyában. Bármikor szívesen végigcsinálnám újra.

2014. jún. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne kapkodd fel,ha nagyobb kutyãval találkoztok.A csivava kicsi,de nem tipikus öleb.Kezeld úgy,mintha egy nagytestű kutyád lenne,mert könnyen a fejedre nő.
2014. jún. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én kant akartam, és szukám lett - a kutyaválasztás már csak ilyen. :)


Arra figyelj, hogy mindenképp olyan helyről hozd a kutyát, ahol az adásvételi szerződés mellé vagy abba foglalva írásos egészségügyi garancia is van.


Nevelésnél: érdemes a szocializációt komolyan venni, hogy ne féljen a nagyobb kutyáktól. Ha nincs a környéketeken elég nagy kutyás élet, mozgalmas kutyafuttató, akkor kutyaiskolai óvodába mindenképp érdemes vinni.


Ahogy írták már előttem: ne kapkodd fel, ha megjelenik egy nagyobb kutya.


Az ilyen kiskutyásoknak nagyon nehéz dolguk van, mert a kis méret és a cukiság miatt sokan inkább gyereknek kezelik a kutyát, és elfelejtik, hogy bizony mégis csak kutyáról van szó. Ez viszont rengeteg problémát szokott okozni. Jó, ha tudsz erről, és tudatosítod magadban, hogy egy csivinek pontosan ugyanarra a következetes nevelésre van szüksége, mint az összes többi kutyának.

2014. jún. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem, 7 hónapos lány csivavám van. Nekem is Ő az első. Mi kertes házban lakunk így sok gondom nincs a sétáltatással, főleg ilyen jó időben, mert elvan magának kint az udvaron. Félek is a téltől, hogy mi lesz ha bejön a rosszabb idő :/ Karácsonyra kaptam és akkor még elég pici volt és próbáltam én akkoriban is kivinni, de csak állt és reszketett és mindenáron be akart menni. Persze én megszántam és bejöttem vele. Ki is voltam eléggé, hogy most mi lesz a szobatisztasággal is...de mostmár nagyon ügyes! Bent a házba a pelenkára pisil, ha kint vagyunk akkor kintre. Nekem ezzel voltak csak problémáim a Szobatisztasággal. Mondjuk még ezt nem nevezik annak, hogyha ide-oda is pisil, de Én nagyon bolodog vagyok, hogy túl vagyunk azon az időszakon, amikor a házban mindenhol pisi és kaki várt!

Az Én kutyám előtt egész nap van víz és általában étel is! Én vagyok vele , hogyha éhes egyen, ha szomjas igyon! Eukanuba száraz táppal, Pedigree alutasakossal és Royal Canin konzerves nedvestáppal szoktam etetni, meg persze mindennap házikosztal is, mert kunyerál mindig :)

Tanítani nem szoktam, de jó lenne, mert elég makacs és sokszor ha hívom magamhoz nem akar jönni :/

Sétálni nagyon ritkán viszem, nem szereti a pórázt sajnos, sőt amíg látja a hazafelé vezető utat megsem mozdul! A kezemben kell elvinnem a következő utca sarokig és onanntól már sétál!

Szőr ápolásról annyit tudok mondani, hogy nekem rövidszőrű a csivavám és gyakran hullik a szőre, de az állatorvos azt mondta a bűzmirigye miatt :/ na igen a bűzmirigy probléma: szine hetente vihetném ő kinyomatni, mert állandóan teli van neki, mondjuk nem jellemző minden kutyára lehet csak az enyém ilyen szegényke. A köröm vágást utálja, nem is engedi úghogy ez nekem nagy kihívást jelent!

2014. jún. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!