Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet én öltem meg a kutyánkat?

Lehet én öltem meg a kutyánkat?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz. Szóval télen megmérgezték a kutyánkat. Nem evett semmit 10napig, inni is csak keveset. Folyamatosan kapta az infúziót, gyógyszereket, vitaminokat.

Utolsó előtti napon fecskendővel beadtam neki vesehelyreállító por, víz, vesekímélő kutyakonzerv keveréket, úgy 7-8 fecskendőnyit.Ez délután volt.

Másnap délután elkezdett vért hányni, és az állatorvos szerint már nem lehetett megmenteni, így el kellett altatni. A beleiben is friss vér volt, bélsár helyett friss vér távozott az elernyedés után.


A kérdésem az lenne, hogy én tehetek arról, hogy hirtelen vért kezdett el hányni, mert perforálódott volna a bele attól, hogy belekényszerítettem azt a kis tápanyagot?

Vagy lehetséges, hogy amúgy sem élte volna túl?

Egyébként a veséje folyamatosan rosszabbodott, és már a nagy része nem is működött, bár elvileg helyreállt volna később..


2014. jún. 13. 21:21
 1/10 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy az állatorvos javaslatára tettem, de a kutya magától nem ette volna meg.
2014. jún. 13. 21:22
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Utólag ezen nem szabad filózni. Főleg, ha orvos ajánlatára tetted.

A vese sajnos nem tud regenerálódni. ha károsodott, annak annyi. Engedd el a kutyádat békében.

2014. jún. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem te tehetsz rola, a mergezesek legtobbszor belso verzeseket okoznak, sajnos a kutyusodat mar nem lehetett volna semmikeppen sem megmeneni :(
2014. jún. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Résztvétem!
2014. jún. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kizárt,hogy te tehetnél róla!
2014. jún. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ne hibáztasd magad! nem te tehetsz róla, öszinte részvétem a kuytusod miatt
2014. jún. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor lennél Te a hibás, ha nem viszed orvoshoz.

Sajnálom, hogy így alakult:(

2014. jún. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egyébként mondta az orvos, hogy ha nem is 100%osan, de valamennyit tudott volna javulni a veséje, mert ugye nem vesebeteg, hanem "csak" mérgezés.

Egyébként, mikor vittük altatni, még akkor is érdeklődve figyelt, hogy hova megyünk, és ez a legszörnyűbb. Nem is látszott rajta, hogy mekkora a baj.

2014. jún. 13. 22:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, tudom mit érzel :(

Én két kutyámtól búcsúztam el, utána hónapokig azon járt az agyam, mit tehettem volna még értük, biztosan jól döntöttünk mikor elaltattuk őket betegség miatt, és, hogy általában mit is rontottam el. Nagyon lelkiismeret furdalásom volt. Pedig nem volt miért, mint ahogy a leírásod alapján neked sem lehet. A méreg tette tönkre a szerveit, nem te!

2014. jún. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem hinném,hogy ez a koktél viselte meg ennyire.Ha megfelelő ellátást kapott a kutya,már csak a szerncsén múlik,túléli e.Volt valami konkrét oka a mérgezésnek?Nekünk szerencsénk volt,mert az első tünetektől számítva tizenöt percen belül dokinál voltunk,így minden károsodás nélkül megúszta.Bár a mérgen is múlik.
2014. jún. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!