Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatosboltban kapható húsnyes...

Állatosboltban kapható húsnyesedéket ti adtok a kutyátoknak nyersen?

Figyelt kérdés
Azt írja, hogy hőkezelés után adható, de nem tudom miért kell megsütni vagy megfőzni.

2014. jún. 13. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Vannak a disznóhúsban és más haszonállatokban olyan baktérium vagy/ és vírus, ami az emberre nem veszélyes, de kutyára macskára... Igen

És ezért nem is védekeznek ellene a telepeken (nyilván nem a kutya miatt tenyésztik....)

Na de ezek hőkezeléssel elpusztulnak (pl pár perces főzés/sütés)

2014. jún. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jó pár éve kötelező a hőkezelést ráírni. Így elhárítanak bármilyen felelősséget maguktól. Viszont a betartott fagyasztási idő felér a hőkezeléssel. Sokak szerint :))
2014. jún. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
20%
Nem szabad nyersen húst adni a kutyának. Egyrészt ahogy az első válaszoló is írta veszélyes a kutyára, de én azt is hallottam már hogy a nyershústól vadabb lesz. De ez lehet hülyeség. :-/
2014. jún. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

de én azt is hallottam már hogy a nyershústól vadabb lesz. De ez lehet hülyeség. :-/


Nem, kérlek, ez nem hülyeség, hanem egy 10 pontos ökörség.

2014. jún. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem disznóhús, akkor adhatod hőkezelés nélkül. A fagyasztás nem ér fel a főzéssel, pl. az Aujeszky-vírus NEM pusztul el a fagyasztástól, ellenben a főzéstől igen. Én barf-prey keverékével etetek, ergo a kutyáim 90%-ban nyers húst kapnak és olyan vadak lettek tőle, hogy néha alig bírom lemosni magamról a puszik során kapott nyálat.
2014. jún. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Aki szerint vadabb lesz a kutya a nyers etetéstől egyszer csak egyetlen logikus magyarázatot adjon már erre a sületlenségre. Annyira kíváncsi volnék már... Egyébként ezekről az állatos nyesedékekről annyi rosszat hallottam, hogy azt én sem merném nyersen adni. Esetleg belekeveredik egy kis disznó husi, az életbe nem veszem észre.
2014. jún. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!