Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A labradorunk általában jól...

A labradorunk általában jól viselkedik, de néha mintha "leszállna a lila köd", nem hallgat ránk, előfordult, morgott is (ez ritka, párszor fordult elő csak nála). Ettől eltekintve szinte mindig szófogadó. A kutyaiskola hatásos lehet?

Figyelt kérdés
2008. júl. 31. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen.A Labradorok okos kutyák könnyen taníthatók.Szerintem is vidd el egy kutyaiskolába.
2008. júl. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem nem kell rögtön kutyaiskolába vinni, hanem keményen kell vele bánni. Ha morog a fenekére kell csapni, muszáj, hogy a kutya tudja ki az úr a háznál! Hidd el tudom, mert kutyás vagyok én is. Ha semmi nem használ, esetleg akkor a suli!
2008. júl. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok a testi fenyítés híve.Jól van lehetsz a kutyával erélyesebb hogy te vagy a főnök de attól még nem kellene össze vissza pofozgatni mert veréssel nem fogod megoldani a próblémát és lehet hogy attól még agresszívebb lesz.

kutyasuli!

2008. júl. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nehogy megüsd - hatásos módszernek TŰNIK, de csak rosszat teszel. Ha megütöd, támadsz! És ahogy nézem, néha agresszív lesz, a végén még az egész családot terrorban tartja. Vannak ennél hatásosabb módszerek is.

Amikor játszotok vele, akkor a játékot (legyen az labda vagy bármi más) mindig vegyétek ki a szájából. Egyszóval a játék végén a tiétek legyen a játék. Ezzel is mutatjátok, hogy ki a vezér.

És tévhit, hogy egy kutyával üvöltözni kell a nevelés érdekében. Pont az ellenkezője. Szépen, csendesen, nyugodtan kell viselkedni az állattal. Amikor nagyon engedelmes JUTALMAZZÁTOK. Ez nagyon fontos egy állatnak, hogy tudja JÓT CSELEKSZIK. Ők nem tudják megkülönböztetni a jót a rossztól, ezért kell segíteni.

Ha elkezd makacskodni, akkor ne törődjetek vele. Ne szóljatok rá, csupán hagyjátok, hagy mérgelődjön. Forduljatok neki háttal, még véletlenül se akarjatok hozzáérni. Egy idő után látja, hogy megsértődtetek és engedni fog.

Tehát:

• nem szabad ütni, verni, vagy egyéb módon bántani

• játék után "megmutatni, hogy ki a főnök"

• csendes, türelmes viselkedés

• jutalmazás

• amikor makacs, egyszerűen nem kell vele törődni


E mellett szervezzetek kutya-gazdi napokat illetve programokat. Fontos, hogy olyan kapcsolat alakuljon ki a kutya és gazdája közt, hogy eszébe se jusson morogni.


• úszás

• futás

• kutyás rendezvények

• kutyás sportok (dog dancing, agility, flyball...stb.)

• kutyaiskola


Mi mindig csinálunk hétvégén egy állatos napot. Ekkor kutyázunk, állatmenhelyre megyünk segíteni, kutyával sportolunk, kutya suliba járunk. Nemrég kezdtük el az agility-t mindkét kutyunkkal és nekik és nekünk is nagyon tetszik. Hihetetlen, hogy mennyit segít összehozni az embert a kutyájával. Teljes mértékkel ajánlom. Az úszás is irtó jó program lehet egy 40 °C-os nyári délutánra.

Ezeket azért írtam le, hogy meg tudjátok fékezni a morgást. Mert hiába engedelmes, ez elveszhet, ha nem nevelitek meg! :)

Nagyon sok ideje kutyázom, rengeteget olvastam és mondhatom, hogy tapasztalt vagyok. Ezekben a tanácsokban megbízhatsz. :)

Egy pár link, ami még segíthet:

[link]

[link]

[link] testbeszéd


Sok sikert!

• Wanda •

2008. júl. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos tanácsot amit erre a kérdésre adtatok!
2008. aug. 1. 08:34
 6/6 anonim válasza:

2008-07-31 13:34-

"nem kéne összevissza ofozgatni" ez haláli

2009. szept. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!